שתף קטע נבחר

הכלב הציל את בת השלוש ששרדה לבד ביער

קרינה בת השלוש עקבה אחרי אביה בסיביר, אך הלכה לאיבוד ביערות הטייגה ביחד עם חיית המחמד של המשפחה. אחרי יותר משבוע שליקטה גרגרי יער ושרדה לילות קרים, הכלב הלך להזעיק עזרה והיא ניצלה נגד כל הסיכויים

במשך 11 ימים, ביום ובלילה, שרדה קרינה בת השלוש ביערות סיביר, באזור שורץ דובים וזאבים. מי שהציל אותה היה הכלב שלה, ששמר על חום גופה במשך יותר משבוע לפני שעזב אותה ושב הביתה ואותת על מצוקה.

 

עוד חדשות בעולם:

מובארק במשפטו: 'אני מתקרב לסוף חיי'

נשות החיילים: לטרוריסטים יש נשק טוב יותר

ארה"ב: רצח את הוריו, בניו וכלב המשפחה

 

לפי הדיווחים ברוסיה, הילדה שרדה בזכות גרגרי יער ושתיית מים מהנהר. "צוות החילוץ שחיפש אותה התעמת עם דוב, דבר שממחיש את הסכנה יוצאת הדופן שבה היא הייתה", נכתב באחד העיתונים. קרינה הקטנה סבלה מעקיצות יתושים ומשריטות ברגלה.

 

צפו ברגעי החילוץ של קרינה: 

 

צוות החילוץ משקה את קרינה ()
צוות החילוץ משקה את קרינה
 

קרינה נדדה מבית משפחתה, שנמצא בכפר מרוחק בסיביר, בליווי הכלב. היא ישנה באזור העשב שנמצא ביער, שגדל פרא במהלך הקיץ ברפובליקת סאקה. העשב הגבוה הפך את החיפוש אחריה למשימה כמעט בלתי אפשרית.

 

מסוקים ואפילו מל"טים נשלחו לאוויר בחיפושים אחר קרינה, שלבשה גופייה אדומה וגרביים שמצאה בדרך. הטמפרטורות בחורף בסאקה אכזריות ממש, אך גם הקיץ לא נדיב במיוחד, והטמפרטורות בלילה בתקופה זו של השנה הן בערך שש מעלות.

 

אמה של קרינה האמינה שבתה התלוותה לאב רודיון, שעזב ב-27 ביולי לכפר הרחוק שבו נולד. למעשה, האבא לא הבין שבתו עקבה אחריו עם גור הכלבים והלכה לאיבוד ביער.

עם שמיכה, בדרך הביתה ()
עם שמיכה, בדרך הביתה
 

לפי מומחים, סיכויי ההישרדות בתנאים שבהם הייתה קרינה הם מינימליים. רק ארבעה ימים אחרי שנעלמה שוחחו ההורים, והאב הבין שבתו אבדה. תשעה ימים אחרי שנעלמה, חזר הכלב לכפר אולום שבו מתגוררת המשפחה, במה שנראה כמו אינסטינקט חייתי להציל את הילדה הקטנה.

 

"כשהכלב הגיע המשפחה איבדה תקווה"

"יומיים לפני שהיא נמצאה הכלב שלה חזר הביתה", אומרים בצוות ההצלה. "זה היה הרגע שהלב שלנו נפל, בגלל שחשבנו שלפחות עם הכלב שלה יש לה סיכוי לשרוד. הלילה קר ובכמה אזורים הטמפרטורה צונחת מתחת לאפס. אם היא הייתה מחבקת את גור הכלבים, חשבנו, זה היה עוזר לה לשמור על חום במהלך הלילות ולשרוד. אז כשהכלב שלה חזר חשבנו שזהו זה – אפילו אם היא חיה, והסיכויים קטנים, עכשיו היא בטח איבדה כל תקווה".

 

גור הכלבים כיוון את צוותי החילוץ לילדה האבודה. "זה היה הגור של קרינה שעזר למצוא את הילדה", אמרו ברשת NTV. "כשהוא חזר המשפחה שלה איבדה תקווה, וחשבה שזה אומר בפירוש שאין לה סיכוי. אבל אז הכלב הראה את הדרך אליה, ובבוקר היא נמצאה". כשצוותי החילוץ הגיעו אליה היא הייתה בהכרה ונראתה במצב טוב. הצוותים נתנו לה אוכל ושתייה, ואמה לקחה אותה לבית החולים האזורי.

 

אחד מאנשי החילוץ סיפר: "היא לא רוצה לדבר על הזמן שהייתה ביער, עדיין לא. הדבר היחיד שהיא אמרה זה שהיא אכלה גרגרים שליקטה ושתתה מים מנהרות". הוא אמר כי הכלב עזר לצוותים לאתר את עקבותיה. "פתאום, בעזרת הכלב, ראינו את קרינה יושבת בדשא", סיפר בהתרגשות. "רצנו אליה, הבאנו לה תה, הרמנו אותה ולקחנו אותה לאוטו ולצוות הרפואי. היא שקלה בקושי עשרה ק"ג, אך באופן מדהים הייתה בהכרה מלאה". פסיכולוגית שמלווה את הילדה מאז החילוץ אמרה: "אנחנו יכולים לומר שהיא מדברת ומגיבה באופן נורמלי למתרחש סביבה. היא זוכרת מה קרה לה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"חשבנו שעם הכלב יש לה סיכוי"
מומלצים