שתף קטע נבחר

תיעוד: עו"ד רונאל פישר מבקש 150 אלף דולר; "לא יהיה כתב אישום, הפרשות יומתו"

הפרקליט המפורסם שחשוד בשוחד תועד כשהוא מבקש מאלון חסן סכום כסף שיועבר לקציני משטרה בתמורה להקלות באישומים נגדו. בסרטון שפורסם בערוץ 10 הוא אמר: "אצלם הכוח. הם יכולים לחקור אותך, אבל לא יהיה כלום"

"ההתחייבות היא שהם יכולים אולי לחקור אותך, אבל לא יהיה בפרשות כתב אישום. לא יהיה מהן כלום. הן יומתו". ערוץ 10 פרסם הערב (ג') הקלטות שהועברו למשטרה ובהן תועד עו"ד רונאל פישר מבקש לכאורה מאלון חסן 150 אלף דולר כדי לשחד קציני משטרה בכירים, בתמורה להקלות בסעיפי האישום הצפויים לו. הפרשה ומעצרו של פישר נחשפו לפני כחודש וחצי, ועל פי החשד של המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), לא הייתה זאת הפעם היחידה שבה קיבל הפרקליט המפורסם סכומים אדירים לכאורה על מנת לשחד שוטרים ולסייע ללקוחותיו. צפו בתיעוד:

 

חסן, היו"ר לשעבר של ועד עובדי הנמל באשדוד שעמד במוקד כמה חקירות, החליט לשתף פעולה עם המשטרה במסגרת תרגיל עוקץ, והמידע שאסף - כולל תיעוד הפגישה במצלמה נסתרת - עומד בבסיס הראיות שנאספו נגד פישר. בתיעוד המצולם שפורסם בערוץ 10 מתועדת פגישה בין השניים, ובה מסביר עו"ד פישר לחסן: "האמת הפשוטה היא שהולך להיות כתב אישום על 'דנה' ועל 'קליר'. כתב אישום נגדך על קבלת שוחד על קבלת דבר במרמה, כתב אישום מאוד קשה".

 

חסן: "אין לי מושג על מה הם מתבססים, אבל בסדר".

פישר: "ויש עוד שתי פרשיות שהחליטו לחקור, האחת שזה הבוררות, ושתיים זה הכספים שמישהו קיבל. ואני מדבר איתך כמו שאני מדבר עם עצמי באמבטיה בלי בגדים".

חסן: "בסדר, אז מה עכשיו? מה אתה...".

פישר: "150 אלף דולר".

חסן: "150 אלף דולר?".

פישר: "כן".

 

חסן: "ומה מבטיח לי שאם אני אתן להם את הכסף שהם לא יעבירו את זה?".

פישר: "אני. אין, תקשיב, זו התחייבות. ההתחייבות היא שהפרשות של הבוררות ושל מישהו... הם יכולים אולי לחקור אותך, אבל לא יהיה בהן כתב אישום. לא יהיה מהן כלום. הן יומתו... הם (החוקרים) באו עם בקשה של מעצר של שמונה ימים. בא הקצין, אמר: 'אנחנו לא רוצים אף יום'. אמר השופט: 'איך? ביקשתם שמונה ימים. אפילו לא יום?'. אצלם הכוח. איך הם (החוקרים) עושים? לא רוצה לדעת. לא שואל גם.

 

"אתה יודע הרי מהעיתונות, ממקומות, אני מייצג הרבה מאוד בני אדם, אתה חושב שכל אדם שנכנס לפה, אני מציע לו פתרונות? ככה אני מסוגל? אני צריך לדעת בתוך הלב שלי, לא במאה אחוז, במאה ואחד אחוז, שהבן אדם שאני עושה איתו תולשים לו את הכוס של האמא של הציפורניים שלו, הוא לא מדבר, בסדר? אין לי אפשרות אחרת".

 

חסן: "אז מהבחינה הזו אתה יכול להיות שקט".

פישר: "אז עכשיו אני אומר לך את הדבר הבא: מה שאמרתי, זה מה שיהיה. לא יותר ולא פחות... גם אם יחקרו אותך, גם אם יגרו אותך, גם אם תשמע בעיתון שזובי ומובי... לא משנה. ברגע שהעברתי את זה, זה לא יהיה".

 

בקרוב יועבר חומר החקירה לפרקליטות, שתנסה לגבש כתב אישום. בערוץ 10 צוטטה תגובה ראשונה של עו"ד פישר לפרשה, במכתב לסגל המרצים במכללת שערי משפט: "אין לי עניין להתעמת עם הפרסומים השקריים. אני מבקש להתנצל בפניכם על האירועים האחרונים. אני לוחם, לזמן יש את הכוח שלו וגם לאמת.. התמונות מדברות בעד עצמן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עפר מאיר
עו"ד רונאל פישר
צילום: עפר מאיר
מומלצים