שתף קטע נבחר

לקוחה תבעה: השפתיים שלי לא מלאות מספיק

אישה שעברה טיפול במרפאה התאכזבה מהתוצאה ודרשה זריקה נוספת. אחרי שנענתה בסירוב קבעה השופטת שיש להחזיר לה את הכסף

עד כמה מפורטים וברורים צריכים להיות נוהלי התשלום לגבי טיפולים פלסטיים במקרה של כישלון? לקוחה שעברה מילוי שפתיים תפוצה על ידי המרפאה שלה, מכיוון שלא הובהר לה שבמקרה של צורך בטיפול משלים היא תיאלץ לשוב ולשלם על כך בעצמה.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

המטופלת עברה בתחילת השנה מילוי שפתיים במרפאת "דימור שירותים רפואיים" בחיפה, ושילמה עבור הטיפול 2,850 שקל. כעבור חודשיים היא חזרה וביקשה את השלמת הטיפול בטענה שהשפתיים שלה לא התנפחו משמעותית. להפתעתה הובהר לה שהזרקה נוספת תעלה לה 2,200 שקל.

 

היא בחרה לא לעבור את הטיפול והגישה לבית המשפט לתביעות קטנות בחדרה תביעה לפיצוי בסך 9,000 שקל. היא טענה שהייתה משוכנעת שהסכום ששילמה הוא על טיפול כולל, שבמסגרתו היא זכאית לזריקה משלימה במקרה של אי-שביעות רצון.

 

בעדותה בפני השופטת רקפת סגל-מוהר אמרה התובעת כי לו הייתה מודעת לכך שכל זריקה תעלה לה אלפי שקלים, היא לא הייתה "נכנסת לזה". לטענתה, לאחר שהגישה את התביעה התקשרה אליה היועצת הרפואית מהמרפאה והציעה לה לבטל את התביעה ובתמורה לקבל טיפול בחינם עד שתהיה מרוצה, אך היא סירבה.

 

נציג המרפאה טען שמלכתחילה נאמר לתובעת במפורש שהתשלום הוא לא עבור סדרת טיפולים. לדבריו היא שילמה רק על זריקה אחת.

 

היועצת הרפואית העידה שהתובעת היא שהתעקשה לקבל זריקה אחת בלבד כי "מזרק אחד יספיק לה", אף שהתריעו בפניה שאם תרצה אח"כ עוד זריקה - היא תצטרך לשלם שוב.

 

השופטת סגל-מוהר בחרה להאמין לתובעת, שנשמעה לה כנה ואמיתית, וקבעה שלא הוצג בפניה המחירון כולו. היא הסתמכה על טופס בחירת הטיפול, שהנוסח בו עמום והגיוני להבין ממנו שאפשר לחזור להזרקות משלימות ללא תשלום.

 

היא ציינה שגרסת המרפאה – שלפיה לא ייתכן שבעלות טיפול אחד יבוצעו אינספור זריקות – היא אמנם הגיונית, אלא שהיא לא הובהרה כראוי בטופס בחירת הטיפול. לפי הטופס ניתן בהחלט להבין שבשל מגבלת הכמות המותרת בכל הזרקה, מילוי שפתיים הוא תהליך שמצריך מספר טיפולים.

 

השופטת קיבלה את התביעה בחלקה והורתה למרפאה להשיב לתובעת את כספה, ולשלם לה עוד 1,500 שקל על עוגמת הנפש שנגרמה לה. בסך הכול תקבל התובעת 4,350 שקל בתוספת הוצאות משפט של 500 שקל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים