שתף קטע נבחר

אל-קאעידה נוסע להודו: "נקים שם חליפוּת"

אחרי שביסס שלוחות טרור בחצי האי ערב ובאפריקה, מודיע א-זווהירי על חזית חדשה: ארגון חדש יילחם להקמת חליפות איסלאמית בתת היבשת ההודית

מנהיג אל-קאעידה, איימן א-זווהירי, הכריז בסרטון וידאו שהופץ הערב (יום ד') באתרי אינטרנט המזוהים עם הג'יהאד העולמי על הקמת שלוחה חדשה של ארגון הטרור - הפעם בתת היבשת ההודית.

 

עוד חדשות בעולם :

 

אל-קאעידה מחזיק כבר היום זרועות חזקות לא רק באפגניסטן ובפקיסטן אלא גם בחצי האי ערב ובאפריקה. הזרוע של אל-קאעידה בחצי האי ערב, שבסיסה בתימן, הייתה אחראית לפיגועי טרור רבים וקשים נגד מטרות מערביות, ומשם יצא בין השאר גם הניסיון לבצע את פיגועי חבילות הנפץ שהושתלו במטוסי תובלה ב-2010.

 

הזרוע של אל-קאעידה במגרב, קרי בצפון-מערב אפריקה, הייתה אחראית גם היא לפיגועים וחטיפות שגבו את חייהם של מאות בני אדם. לפי דיווחים, היא מסייעת לארגונים קיצוניים איסלאמיסטיים אחרים במערב היבשת, שמתמודדת בין השאר עם מרידות של ארגוני איסלאם קיצוני בלוב, באלג'יריה, בניגריה ובמאלי. 

 

בסרטון הווידאו הערב אמר א-זווהירי שהזרוע החדשה של אל-קאעידה תילחם כדי להחיות את החליפות האיסלאמית (המדינה האיסלאמית ההיסטורית), וכי היא תעשה זאת במיאנמר, בנגלדש ובחלקים מהודו - אסאם, אחמדאבד וקשמיר. שמו של הארגון שישמש כשלוחה בתת-היבשת ההודית יהיה "קאעידת אל-ג'יהאד" ("בסיס הג'יהאד"). המנהיג שלו יהיה עסים עומר, המכהן כ"ראש ועדת השריעה של אל-קאעידה בפקיסטן", ודוברו של הארגון יהיה אוסמה מחמוד.

 

ההודעה של א-זווהירי באה בשעה שהעולם מרכז מאמצים נגד ארגון הג'יהאד דאעש, שבעבר השתייך לאל-קאעידה אולם היום נחשב במידה רבה לארגון יריב שלו. באל-קאעידה, ארגון קיצוני ואכזרי בפני עצמו, מסתייגים מחלק מדרכי הפעולה של דאעש, שפוגע לא פעם גם בסונים (אל-קאעידה ודאעש הם ארגונים סוניים בעצמם). בנוסף אנשי אל-קאעידה רואים בו ארגון המתחרה ב"ג'בהת א-נוסרה" בסוריה, שמסונף לאל-קאעידה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
מנהיג אל-קאעידה, איימן א-זווהירי
צילום: AP
מומלצים