שתף קטע נבחר

עובדי פרטנר ו-SAP התאגדו בהסתדרות

הנהלת פרטנר הודיעה כי היא מכירה בהסתדרות כארגון היציג לעובדי החברה ותחל במו"מ לגיבוש הסכם קיבוצי. אתמול התאגדו 650 עובדי ההיי טק של ספקית יישומי התוכנה SAP

כ-10 חודשים לאחר התאגדות עובדי פרטנר - הנהלת החברה הודיעה היום (ב') להסתדרות הכללית החדשה כי היא מכירה בה כארגון העובדים היציג בחברה.

 

 

בהודעת החברה נמסר, כי "בתקופה הקרובה יחל מו"מ על הסכם קיבוצי. אנו נמשיך לפעול יחד להמשך מובילות החברה בענף התקשורת, כמו גם, לשימורה של התרבות הארגונית המיוחדת של פרטנר שנבנתה במשך השנים". ועד הפעולה של העובדים מסר כי "המטרה שניצבת בפני הצדדים היא לפעול יחד לגיבוש ההסכם הקיבוצי שיטיב עם העובדים לצד שגשוג החברה".

 

פרטנר היא חברת הסלולר האחרונה מבין שלוש החברות הגדולות בענף, שעובדיה התאגדו בהסתדרות והקימו ועד. לפני כ-8 חודשים חתמה חברת פלאפון על הסכם קיבוצי ראשון לעובדים בענף.  בהסתדרות מציינים כי בימים אלו מתנהל מו"מ אינטנסיבי לקראת חתימה על הסכם קיבוצי עם הנהלת סלקום.

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מסר כי "אני מברך את עובדי פרטנר על מימוש זכות ההתאגדות ועל הבחירה שלהם לגלות מעורבות בהחלטות הנוגעות לעתידם. גל ההתאגדות שאנו רואים במשק הוא חלק ממהפכה חברתית אמיתית וכל העובדים והמעסיקים השותפים לכך, עוזרים הלכה למעשה, לצמצם את אי השוויון בחברה הישראלית".

 

מההסתדרות נמסר כי עד כה התאגדו יותר מ-20 אלף עובדים באיגוד המקצועי החדש לעובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק. יקי חלוצי, יו"ר האיגוד, אמר כי "אנו עומדים בפתחו של עידן חדש. בזכות השתתת יחסי עבודה על בסיס קיבוצי, נוכל להבטיח שיפור משמעותי במעמדם של העובדים תוך שמירה על יציבות הענף ורווחיותו".

 

אתמול הודיעה ההסתדרות כי גם כ-650 עובדי SAP ישראל התאגדו בארדגון, לאחר שכ-40% מהם חתמו על טופסי ההצטרפות לארגון היציג. SAP ישראל היא ספקית יישומי תוכנה עסקית וחברה-בת של החברה הבינלאומית SAP SE, המעסיקה כ-60 אלף עובדים בעולם ועוסקת בתחום התוכנות הארגוניות.

 

מוועד הפעולה של עובדי SAP נמסר, כי "יציבות החברה והצלחתה חשובים לנו ולכן אנו מבקשים להיות מעורבים בהחלטות על עתידנו. בחרנו להתאגד בהסתדרות בגלל שבישראל שנת 2014, גם העובדים בענף ההיי-טק רוצים ביטחון תעסוקתי. אנו קוראים להנהלה לפתוח עמנו במשא ומתן ולעגן את ההסכמות בין הצדדים בהסכם הקיבוצי".

 

מחברת SAP נמסר בתגובה: SAP קיבלה את פניית ההסתדרות. SAP ראתה ותמשיך לראות לנגד עיניה את טובת כלל עובדיה. החברה תקיים את הבדיקות הנדרשות ותפעל בהתאם למתחייב בחוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים