שתף קטע נבחר

ישראל נגד אבולה: שולחת לאפריקה מומחים ותרופות

אחרי הסיוע ברעידות אדמה וצונאמי, ישראל שוב מתגייסת: רופאים, תרופות וציוד רפואי נשלחים לאפריקה למאבק בנגיף האבולה, שקוטל את חייהם של אלפים, מדווח "ידיעות אחרונות". "לכל מדינה יש תפקיד במאבק", אומר שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור, "על העולם להחליף את האדישות ביוזמה"

תגבורת נוספת לאפריקה במלחמה באבולה המשתוללת: ישראל שולחת סיוע רפואי ומומחים במטרה לטפל בחולים שהותקפו על ידי הנגיף הקטלני, שגבה עד כה את חייהם של כ-2,600 בני אדם.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

עוד על התפשטות האבולה:

מש' הבריאות נערך להתפרצות אבולה בישראל

פריצת דרך: תרופה לאבולה נמצאה יעילה ב-100%

גיבורי האבולה: 120 רופאים ואחיות מתו מהנגיף

 

האבולה התפרצה לפני כמה חודשים והכתה עד כה במדינות סיירה-לאון, ליבריה, ניגריה וגינאה. כרגע סובלים מהמחלה כ-5,300 בני אדם. מאז החלה הטרגדיה נשלחו לאפריקה צוותים ממדינות שונות ברחבי העולם, וכעת מצטרפת גם ישראל לסיוע הבינלאומי והיא שולחת את מומחיה לסיירה-לאון, לליבריה וגם לקמרון לשם מניעת ההתפשטות.

 

בינתיים כבר נשלחו ממשרד החוץ שני רופאים לקמרון, שיסייעו במניעת התפשטות המגפה. בהמשך יישלחו רופאים נוספים. השבוע יצא גם משלוח תרופות וציוד רפואי.

 

בדיון שהתקיים שלשום באו"ם בנושא האבולה, דיווח השגריר רון פרושאור על הסיוע שהחליטה ישראל להעניק להאפריקה. בנאומו אמר, בין היתר: "הקהילה הבינלאומית מחזיקה בכלים ובידע להצלת אלפי בני אדם, אבל בינתיים התגובה העולמית לא מספיקה. אנשים משוועים לעזרה. בדומה לסיוע בהאיטי, בגאנה ובפיליפינים, ישראל מוכנה גם לאתגר החדש העומד בפני העולם.

 

"משבר עולמי דורש תגובה בינלאומית. לכל מדינה יש תפקיד במאבק נגד האבולה. על כל העולם להחליף את האדישות ביוזמה ובמציאת פתרונות".

 

עמותת "ישראייד" הישראלית תשגר גם היא השבוע מטעמה שני צוותי מומחים לסיירה-לאון ולליבריה. צוות אחד יסייע בהפעלת תוכנית לטיפול בטראומה שמטרתה לעזור לאוכלוסייה להתמודד עם הפחד מפני המחלה ועם הלחצים שנגרמים בעקבותיו. צוות נוסף ידריך כיצד לשמור על היגיינה במטרה למנוע את התפשטות הנגיף". 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
בדרך מישראל: מומחים, תרופות וציוד רפואי
צילום: AFP
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים