שתף קטע נבחר

צעקה "משפחת גנבים" - והורשעה בלשון הרע

סכסוך ירושה בין שתי אחיות הוביל לעימות בין בני הדודים בבריכה ציבורית. בית המשפט קבע שבת הדודה השפילה את בן משפחתה ותפצה אותו

סכסוך ירושה שהוביל לקרע עמוק בין שתי משפחות הגיע לשיאו בהטחת אמירות פוגעניות במקום ציבורי. בית משפט השלום בפתח תקווה קבע שסערת רגשות אינה מצדיקה אמירת דברים בוטים ומשפילים, ולכן בן המשפחה הנפגע יפוצה ב-6,000 שקל.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

הליך משפטי שעסק בירושת אמן המנוחה הוביל לסכסוך עמוק בין שתי אחיות ובני משפחותיהן. הסכסוך הגיע לטונים צורמים יום אחד ביולי 2012, כשהבן של אחת מהן שהה בבריכת השחייה באחד הקיבוצים בארץ, בזמן ששהתה שם גם בת דודתו.

 

לטענת בן הדוד, אף שהוא ומשפחתו ניסו לשמור ממנה מרחק, התקרבה אליו בת דודתו והטיחה בו אמירות פוגעניות לעיני ולאוזני הסובבים. "אתם משפחה של גנבים", "הלוואי שכל הכסף שגנבתם ילך לתרופות" היו רק חלק מהביטויים שהפנתה לעברו.

 

לדבריו, למרות ההשפלה והבושה שהרגיש באותם רגעים, הוא בחר לא להגיב לדבריה, ורק כחודש לאחר מכן שלח לה מכתב ודרש את התנצלותה. משלא הגיבה, הגיש נגדה תביעת לשון הרע ודרש פיצוי של 50 אלף שקל.

 

לטענת בת הדודה, התובע הוא האחראי לתקרית. לדבריה, הוא סימן לה תנועה מגונה ממרחק של כמה עשרות מטרים, וכיוון שזעמה על התנהגותו המתגרה, קמה ממקומה וניגשה אליו.

 

לשיטתה, הדברים שאמרה, בהם עמדתה על ההליך המשפטי בין האמהות שלהם, הם אמת ומביעים את דעתה הכנה, ולכן אינם נחשבים ללשון הרע לפי החוק. כך גם אמירותיה כי אמו חיה מכספים שגנבה והאיחול שישמשו לה לתרופות.

 

השופטת אשרית רוטקופף קבעה שהיה על הנתבעת להניח כי הדברים שאמרה לתובע שעה שהיה בחברת אנשים יביאו להשפלתו.

 

לדברי השופטת, אמיתות דברי הנתבעת לא הוכחה ולכן חוק איסור לשון הרע לא מעניק לה הגנה. עוד נקבע כי בת הדודה לא הוכיחה שדבריה נאמרו בתגובה להתנהגות התובע. גם אם כן – היה ראוי שתימנע מאמירתם, אפילו אם הייתה בסערת רגשות.

 

השופטת קבעה שהפיכת הסכסוך המשפחתי לנחלת הכלל ותיאור התובע ואמו כגנבים מהווים לשון הרע. משכך חויבה בת הדודה לשלם לתובע פיצוי של 6,000 שקל, בנוסף להוצאות ושכר טרחת עו"ד של 2,000 שקל.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • עו"ד גיא אבידן עוסק בדיני לשון הרע
  • הכותב לא ייצג בתיק
  • שמות באי הכוח לא צוינו בפסק הדין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים