שתף קטע נבחר

נשות עסקים ירושלמיות נגד הדרת נשים

קמפיין חדש מציג על גבי האוטובוסים בעיר הבירה, נשות עסקים ופעילות מכל המגזרים. מנכ"ל התנועה הירושלמית שעתרה בנושא לבג"ץ ופעילה דתית-פמיניסטית המופיעה בכרזות, סיפרו באולפן ynet מה מטרתו. צפו

כחצי שנה לאחר הפשרה בבג"ץ לפיה ניתן יהיה לפרסם תמונות של נשים על אוטובוסים בירושלים - נשות עסקים ירושלמיות מתנוססות החל מהיום (א') על האוטובוסים בעיר הבירה, במסגרת קמפיין חדש נגד הדרת נשים . שירה כץ-וינקלר, מנכ"ל התנועה הירושלמית שהיתה בין העותרות לבג"ץ, וכן הפעילה הדתית-פמיניסטית רוני חזון-וייס, שמשתתפת בקמפיין, סיפרו באולפן ynet מה מטרתו ומה הוא נועד להשיג. צפו:

 

 

התנועה הירושלמית עתרה בשנת 2012 לבג"ץ נגד חברת אגד וחברת הפרסום שלה "כנען". העתירה הוגשה נגד החברות לאחר שאלה סרבו למסע פרסום אותו ביקשה לקיים עם תמונות נשים, מחשש להשחתה של התמונות על ידי הציבור החרדי.

 

באפריל השנה התקבל הסכם פשרה, במסגרתו התחייבה אגד לפרסם תמונות נשים בירושלים ובבית שמש בהתאם למקובל ביתר שטחי ישראל. כן נקבע, כי המדינה תממן נזקים שייגרמו מהשחתת האוטובוסים.

 

התנועה הירושלמית הוקמה בשנת 2009 על ידי חילונים ודתיים, במטרה להפוך את ירושלים לעיר סובלנית לכלל התושבים. הקמפיין יופיע על כ-50 אוטובוסים. בסך הכל הצטלמו אליו עשרות נשים מכל המגזרים, מתוכן נבחרו שש נשים להופיע על שלטי החוצות. נשים אלו מייצגות את המגזר החילוני, החרדי, הדתי-מסורתי והערבי. 

 

לאתר הקמפיין - לחצו כאן

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטלי הקמפיין שיופיעו על האוטובוסים
מומלצים