שתף קטע נבחר

בנו של ג'ב בוש: אבי ירוץ לנשיאות ב-2016

"זה יותר מאפשרי שאבי מקדיש לזה מחשבה" - רמז בבירור ג'ורג' פ. בוש, על תוכניותיו של אביו. ג'ב בוש, האח של והבן של, הוא תקוותם הגדולה של הרפובליקנים במרוץ האפשרי נגד הילרי קלינטון. הסיבה: הוא נשוי למכסיקנית

מסתמן קרב נוסף של בוש נגד קלינטון ב-2016: בעוד רבים בארצות הברית מחכים בכיליון עיניים להכרזה הרשמית של הילרי קלינטון כמועמדת הדמוקרטים למרוץ לנשיאות, ישנה אפשרות סבירה שג'ב בוש, בנו ואחיו של נשיאי ארה"ב בעבר, ירוץ מטעם הרפובליקנים. ג'ורג' פ. בוש, בנו של ג'ב בוש, הצהיר בראיון לרשת ABC שאביו ירוץ לנשיאות.

 

עוד חדשות בעולם :

המחאה הצליחה: פרלמנט פרו-מערבי בקייב

בחירות באורוגוואי: עשן המריחואנה יתפוגג?

מרוח הקודש: נקבת נחש התרבתה ללא זיווג

 

"הוא עדיין שוקל את זה" השיב בנו של ג'ב, בדומה לתשובות של בני משפחה אחרים. אולם כשהמראיין לחץ עוד קצת, שחרר הבן: "זה יותר מאפשרי שהוא מקדיש לזה מחשבה", והוסיף: "אם היית שואל אותי לפני כמה שנים הייתי אומר לך שזה פחות אפשרי". לדברי ג'ורג פ. בוש,  המצב עכשיו שונה. "אם אבי יחליט לרוץ המשפחה תעמוד מאחוריו ב-100 אחוזים".

ירוץ מול קלינטון? ג'ב בוש (צילום: AP) (צילום: AP)
ירוץ מול קלינטון? ג'ב בוש(צילום: AP)

 

 

ג'ב בוש (61) כיהן כמושל פלורידה שמונה שנים (2007-1999) ונחשב בזמנו למועמד הטבעי לרוץ לנשיאות, אחרי שביל קלינטון ניצח את אביו ג'ורג' בוש האב בבחירות של 1992. אבל אז הפציע אחיו ג'ורג' וו. בוש, רץ לנשיאות בשנת 2000 והביס את סגן הנשיא אל גור.

 

אך בשמונה שנות כהונתו כנשיא עם כניסה למלחמה מיותרת בעיראק, שאת נזקיה חווה המזרח התיכון עד היום, וריסוק הכלכלה האמריקנית והעולמית, גרם בוש הבן לפגיעה ציבורית קשה במותג המשפחתי. עד כדי כך שכאשר ברברה בוש שנשאלה על האפשרות שעוד בן ירוץ לנשיאות, היא הגיבה שלעולם נמאס מבוש ושמישהו אחר ירוץ. אך ממרחק שש שנות ברק אובמה, לוחצים האב ובעיקר האח ג'ורג' וו. בוש על ג'ב לרוץ.

ג'ב בוש (משמאל) ובנו ג'ורג' פ. בוש (צילום: AP) (צילום: AP)
ג'ב בוש (משמאל) ובנו ג'ורג' פ. בוש(צילום: AP)

ג'ב בוש הוא התקווה הגדולה של הרפובליקנים השפויים ושל התורמים הגדולים להחזיר את מפלגתם לכיוון יותר מתון. ג'ב בוש, שנשוי לאישה ילידת מכסיקו, יודע שאין סיכוי למועמד רפובליקני לזכות בבחירות לנשיאות בלי תמיכה גדולה יותר מ-20 האחוזים שקיבלו המועמדים הרפובליקנים בבחירות האחרונות - מקיין ב-2008 ורומני ב-2008 - מציבור הבוחרים ההיספנים.

 

לפני כמה חודשים הצהיר ג'ב בוש שצריך להיות פתרון ל-12 מיליון המהגרים ההיספנים הבלתי חוקים בארה"ב. הדמוקרטים רוצים למצוא בדחיפות פתרון, בעוד השמרנים מתנגדים לאזרוח שלהם. דבריו של ג'ב בוש זכו לביקורת גדולה מהאגף הניצי במפלגה הרפובליקנית. בוש טען כי לא ייסוג מדבריו. כעת - אם אכן יתמודד - יצטרכו הניצים במפלגה יצטרכו להגמיש את עמדתם כדי לעמוד מאחורי בוש.

פורסם לראשונה 26/10/2014 23:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
הנשיא בוש השלישי? ג'ב
צילום: AP
מומלצים