שתף קטע נבחר

נתניהו נגד ארה"ב: "הביקורת על הבנייה היא שמרחיקה את השלום"

רה"מ הגיב בחריפות לביקורת של מחלקת המדינה על הבנייה בירושלים. "אמירות מנותקות מהמציאות, שמטפחות אמירות שווא בקרב הפלסטינים"

נמשכים חילופי המסרים התקיפים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לממשל האמריקני. יום לאחר שדוברת מחלקת המדינה האמריקנית, ג'ן סאקי, אמרה כי "הפעולות של ישראל אינן תואמות את השאיפה שלה לחיות בשלום", משיב לה נתניהו ומטיל את האחריות לקשיים בתהליך המדיני דווקא על הביקורת נגד ישראל.

 

בטקס הנחת אבן פינה לנמל הדרום באשדוד, אמר היום (ג') ראש הממשלה: "נמשיך לבנות בירושלים, בירתנו הנצחית. בנינו בירושלים, אנחנו בונים בירושלים, ונמשיך לבנות בירושלים. שמעתי טענה שהבנייה שלנו בשכונות היהודיות בירושלים מרחיקה את השלום, הביקורת היא שמרחיקה את השלום", הוא הדגיש.

 

 

גבעת המטוס בירושלים שבה מתוכננת בנייה. "כמו לבנות בפריז" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
גבעת המטוס בירושלים שבה מתוכננת בנייה. "כמו לבנות בפריז"(צילום: גיל יוחנן)
 

"האמירות הללו, שמנותקות מהמציאות, הן אלה שמטפחות אמירות שווא בקרב הפלסטינים", המשיך נתניהו. "כשאבו מאזן מסית לרצח יהודים בירושלים הקהילה שותקת, וכשאנחנו בונים בירושלים על כך יוצא קצפם. אני לא מקבל את הסטנדרט הכפול הזה. כשם שצרפתים בונים בפריז, כשם שאנגלים בונים בלונדון - כך ישראלים בונים בירושלים. נמשיך לבנות בירושלים ונמשיך לבנות כאן באשדוד".

 

בתוך כך, שגריר ארצות הברית בישראל דן שפירו אמר היום, במהלך ביקור במכללה האקדמית אחוה, כי "בימים אלה כל הודעה על כוונה להמשיך בבנייה בהתנחלויות ובמזרח ירושלים עושה נזק לאוירה הפוליטית ופוגעת באפשרות למשא ומתן". בנוסף, הדגיש כי ארה"ב תפעל נגד כל פנייה פלסטינית למועצת הבטחון כדי לקבל הכרה מחוץ למשא ומתן בין הצדדים.

 

אתמול הביעו במחלקת המדינה "דאגה" בעקבות הדיווחים על

אישורי הבנייה: "אנחנו בקשר עם ממשלת ישראל בדרג הגבוה ביותר של השגרירות לקבלת עוד מידע", אמרו. "עמדתנו ברורה, פעילות ההתנחלויות אינה חוקית. אנחנו מתנגדים לפעולות חד צדדיות". גם הדוברת סאקי אמרה בתדרוך היומי כי "אם ישראל רוצה לחיות בשלום, היא צריכה להוריד את המתיחות ולנקוט צעדים לכיוון השלום".

 

ראש הממשלה נתניהו מקדם כמה וכמה תוכניות בנייה מעבר לקו הירוק ובירושלים. מוקדם יותר השבוע הוא הנחה לקדם בנייה של כ-660 דירות ברמת שלמה וכ-400 בהר חומה. בנוסף, הורה נתניהו לקדם פרויקטים של תשתיות ביהודה ושומרון - בעיקר כבישים - לצורכי ביטחון ובטיחות. ההנחיה מגיעה אחרי שאתמול פורסם על הכוונה לבנות באופן נרחב בגושי ההתיישבות הגדולים ביהודה ושומרון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: קובי גדעון,לע"מ
נתניהו בטקס היום באשדוד
צילום: קובי גדעון,לע"מ
מומלצים