שתף קטע נבחר

זועבי: "מתנגדת לירי, אבל זו תגובה לכיבוש"

הח"כית מבל"ד הגיעה לאולפן ynet והתייחסה לניסיון ההתנקשות ביהודה גליק: "הימין רוצה לשרטט מחדש את ההגדרה של הריבונות על הר הבית"

"אנחנו נגד הרג אזרחים, אבל זאת תגובה של הדיכוי במזרח ירושלים. האלימות הזאת קשורה בפעילות של הימין שרוצה לשרטט מחדש את ההגדרה של הריבונות על הר הבית", כך אמרה הבוקר (ה') ח"כ חנין זועבי בראיון באולפן ynet בתגובה לניסיון ההתנקשות בפעיל הימין יהודה גליק אתמול מחוץ למרכז מורשת בגין בירושלים. צפו:

 

הפעם זועבי נזהרה בהתייחסה לאירוע ולמועתז חיג'אזי ממזרח ירושלים שנחשד בביצוע וחוסל, אך התעקשה: "בשטח הכבוש במזרח ירושלים יש כמעט משטר צבאי. המשטרה מדכאת את האזרחים יום-יום. זה לא מצדיק ירי, אבל אני נגד כיבוש". 

 

אתמול דחתה הכנסת ברוב של 68 מול 16 ח"כים את ערעורה של ח"כ חנין זועבי על החלטת ועדת האתיקה, שהרחיקה אותה בעקבות התבטאויות שלה כלפי שוטרים במהלך ההפגנות במבצע צוק איתן.

 

את המצב הביטחוני הנפיץ בירושלים היא ייחסה למה שלטענתה הוא הגבלות ישראליות על פלסטינים בהר הבית: "מה שקורה כיום במזרח ירושלים זו הפרה של הסטטוס-קוו מאז 67'. זה דבר מגונה. אני נגד זה. עכשיו אתה רוצה לשנות?

 

"אבל אתה לא יכול רק לצאת נגד הפעולה האינדיווידואלית הזו. אתה צריך לצאת נגד מה שקורה, לצאת נגד לב הבעיה – שהיא הכיבוש. חייבים להיאבק נגד הכיבוש. לא רק הפלסטינים, גם היהודים. המאבק למען דמוקרטיה ולמען צדק הוא גם מאבק של יהודים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ח"כ חנין זועבי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים