שתף קטע נבחר

חשד: בני 12 ו-15 ניתצו מצבות בהר הזיתים

נזק כבד נגרם בחודש האחרון לעשרות קברים ומצבות בהר הזיתים. המשטרה עצרה שלושה חשודים, בני 12 עד 22, משכונת א-טור. מהחקירה עלה ששברו את המצבות באמצעות בלוקים

המשטרה עצרה שלושה חשודים - ילד בן 12, נער בן 15 וצעיר בן 22 משכונת א-טור - בחשד שניתצו בחודש האחרון מצבות בבית העלמין בהר הזיתים. עשרות מקרים כאלו תועדו בתקופה האחרונה. במשטרה אומרים כי הילד והנער קשרו עצמם לאירועים.

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)
 

הפגיעה בקברים מצטרפת לשורה של מקרים אלימים של יידויי אבנים והתפרעויות במזרח ירושלים. בעקבות תלונות על הנזקים שנגרמו פתחה היחידה המרכזית של משטרת מחוז ירושלים בחקירה, ובעקבות מידע מודיעיני נעצרו הבוקר שלושת החשודים וסיפרו על אירועים שבהם פגעו במצבות.

 

החשוד המבוגר יותר מבין השלושה מכחיש את מעורבותו אולם במשטרה אומרים שאספו ראיות הקושרות אותו לאירוע. מהחקירה עלה כי השלושה נהגו להגיע בשעות אחר הצהריים המאוחרות לבית העלמין ובחסות החשיכה שברו מצבות וקברים באמצעות בלוקים ושברי אבנים.

 

החשוד בן ה-12 שזומן לחקירה בליווי הוריו שוחרר בתנאים מגבילים והועבר דיווח לגורמי הרווחה. במשטרה מתקשים להתמודד עם תופעת הילדים שלוקחים חלק במהומות שכן הם מתחת לגיל האחריות הפלילית. שני החשודים הנוספים, בן ה-15 וה-22, יובאו בפני שופט בבית משפט השלום בירושלים. 

 

דנינו: הורדנו משמעותית את היקף הפרות הסדר

אתמול קיימה ועדת הפנים של הכנסת דיון בנושא אירועי האלימות בירושלים. מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו אמר כי אין כלום בכותרות על אינתיפאדה שקטה. "בימי מבצע 'שובו אחים' ראינו שינוי מגמה בירושלים", הסביר דנינו, "ומאז רצח הנער מוחמד אבו חדיר הייתה עלייה גדולה מאוד בהסלמה ובהפרות הסדר, וזה זלג למקומות נוספים ברחבי הארץ. נקטנו טיפול נחוש והצלחנו להוריד בצורה משמעותית מאוד את ההיקפים".

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

המפכ"ל ציין כי כמות השוטרים בעיר תוגברה, תוך שימוש יעיל באמצעים לפיזור הפגנות. "אנחנו חיים במדינה שצריך לדעת להשתמש בה בכוח בצורה מושכלת. אני מאמין שקודם כול צריך להחזיר את הסדר באמצעות אמצעי אל-הרג, אבל לא להסתפק בזה. מיצינו תהליכים והבאנו להגשת כתבי אישום, ובנוסף קיימנו הידברות עם כל המנהיגים. כולנו חייבים לגלות אחריות", הדגיש.

 

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר בדיון כי "אין אחד פה שחושב שאנחנו קרובים להתמודד עם הסוגיה של זריקת אבנים והפרות הסדר. כולנו יודעים שהתופעה הזאת היא חמורה מאוד, היא בלתי נסבלת ולא נשלים איתה. נקודה". הוא הוסיף כי "המשטרה פועלת בשטח כבר שבוע ימים ואני רואה שחל שינוי במגמה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חטיבת דובר המשטרה
אחד הקברים שניזוק בהר הזיתים
צילום: חטיבת דובר המשטרה
מומלצים