שתף קטע נבחר

אושר: אלפי פועלי בניין מרומניה בדרך לישראל

העסקת הפועלים תתאפשר באמצעות הסכם הבילטרלי עם ממשלת רומניה, במסגרת מדיניות ממשלתית שנועדה לפקח על גיוס העובדים הזרים. הסכמים דומים נחתמו בעבר גם עם בולגריה, מולדובה ותאילנד

רשות האוכלוסין וההגירה הודיעה הערב כי ממשלת רומניה אישרה בימים האחרונים את ההסכם הבילטרלי עם ממשלת ישראל, המאפשר גיוס עובדים זרים מרומניה לעבודה בענף הבניין בישראל.

 

כתבות נוספות בערוץ הקריירה

 

מרשות האוכלוסין נמסר כי בהתאם להחלטת ממשלה משנת 2011, היא מובילה גיוס עובדים זרים באמצעות הסכמים בין מדינות בלבד ולא באמצעות גיוס פרטי כפי שהיה נהוג עד כה. גיוסים באמצעות גורמים פרטים היוו הפרה בוטה של זכויות העובדים, אשר נאלצו במשך שנים לשלם דמי תיווך בסך אלפי דולרים. מרשות האוכלוסין נמסר, כי "ההסכמים הבילאטרליים מאפשרים גיוס עובדים תוך שמירה על זכויותיהם מיום כניסתם לארץ ועד לסיום עבודתם".

 

על פי מדיניות ממשלת ישראל בשנים האחרונות, הבאת עובדים מחו"ל לארץ מתבצעת דרך הסכמים בין ממשלות, המבטיחים שמירה על זכויות העובדים, ולא על ידי חברות כוח אדם. מדיניות זו נקבעה בהתאם לסטנדרטים בין לאומיים ובעקבות פעילות של ארגונים למען זכויות אדם, שטענו כי הבאת עובדים דרך חברות תיווך תוך גביית כסף מהעובדים הללו כ"דמי תיווך", מהווה סחר בבני אדם.

 

הסכם דומה שנחתם עם ממשלת בולגריה שהוביל להעסקתם של כ-1,000 עובדים בענף הבניין, הסכם עם ממשלת מולדובה הוביל להעסקתם של 1,000 עובדים נוספים, והסכם עם ממשלת תאילנד הוביל להעסקתם של כ-13,500 עובדים בחקלאות.

 

אמנון בן עמי, מנכ״ל רשות האוכלוסין והההגירה: ״ההסכם עם ממשלת רומניה הוא הישג חשוב ומשמעותי לענף הבניין בארץ. עובדים מרומניה עבדו בבניין במשך שנים, והקבלנים הביעו שביעות רצון מטיב עבודתם. הגעתם לישראל תאפשר לקבלנים לבנות בהיקפים גדולים יותר, בטווחי זמן קצרים יותר, כפי שהתחייבו בפני הממשלה. בנוסף, אנו נמצאים בעיצומו של משא ומתן עם ממשלת סין לחתימה על הסכם לגיוס עובדים לענף הבניין״.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים