שתף קטע נבחר

אחרי שנים: נזכרה ב-25 אלף ד' שחייב הגרוש

15 שנה אחרי שחתמו על הסכם גירושים החליטה אישה לדרוש מבעלה לשעבר סכום שלטענתה לא שילם לה. הגרוש נגרר בין 3 ערכאות עד שניצח

כ-15 שנים לאחר הפרידה נזכרה אישה לדרוש מבעלה לשעבר 25 אלף דולר, שלדבריה הוא חייב לה מאז התגרשו. היא החלה בהליכי הוצאה לפועל נגדו, והבעל - שהכחיש את החוב - נאלץ לעבור בין שלוש ערכאות שיפוטיות עד שלאחרונה נחלץ בית המשפט המחוזי לעזרתו, ודחה את הדרישה הכספית של האישה.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

בני הזוג התגרשו ב-1997 וחתמו על הסכם גירושים שקבע בין היתר מזונות לבתם המשותפת. מאחר שבאותו שלב כבר נצבר לחובת הגרוש חוב מזונות, הוסכם שככל שלא יכסה אותו - הוא יצטרך לשלם לאישה סכום נוסף וחד פעמי של 25 אלף דולר.

 

בנובמבר 2012 פתחה האם בהליכים בטענה שלא קיבלה את הסכום. הגבר המופתע טען בפני רשמת ההוצאה לפועל שלמעשה הוא שילם את הכסף, שכן הסכום החד-פעמי היה בעצם חיוב חלופי, למקרה שלא ישלם את חוב המזונות. לדבריו, הוא פרע חוב זה מזמן.

 

הוא הוסיף שבמהלך השנים פתחה נגדו האם שלושה תיקי הוצל"פ נפרדים ומעולם לא הזכירה את הסכום הזה. עצם העובדה שהתיק לגבייתו נפתח רק כעבור 15 שנים, מעידה כי האישה כבר ויתרה על גבייתו.

 

אלא שרשמת ההוצאה לפועל נעתרה לבקשת האישה, שטענה מנגד שאין בסיס לטענה שלפיה מדובר בחיוב חלופי, אלא מדובר בסכום שנועד להסדיר מחלוקות רכושיות בינה לבין גרושה.

 

הגרוש ערער על ההחלטה בבית המשפט לענייני משפחה במחוז תל אביב והצליח: החלטת הרשמת של ההוצאה לפועל בוטלה ונפסק כי 25 אלף הדולר אכן נקבעו כחיוב חלופי למקרה שלא ישלם את חובותיו.

 

הפעם האם הייתה זו שלא קיבלה את ההחלטה וערערה עליה בבית המשפט המחוזי בתל אביב. היא חזרה על טענותיה מההליכים הקודמים והוסיפה כי פרשנות בית המשפט למשפחה היא מעוותת.

 

השופט שאול שוחט החליט לדחות את בקשת האם ושם קץ לסאגה המשפטית סביב החוב שהוחזר או לא הוחזר. לדבריו, אין מקום לפתוח נושאים שנטחנו עד דק בשתי ערכאות מבלי להציג טענות בעלות חשיבות משפטית משמעותית.

 

השופט קבע שבית המשפט למשפחה נתן את פסק דינו בהתבסס על ראיות שהובאו בפניו, לכן פרשנותו אינה מעוותת, אלא הגיונית וסבירה. בהקשר זה הוסיף השופט שראוי היה שהאם לא תעשה שימוש במונח זה בנוגע להחלטות ופסקי דין של ערכאה שיפוטית. לא נפסקו הוצאות.

 

  • לקריאת ההחלטה המלאה – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המבקשת: עו"ד אלימלך יערי
  • ב"כ המשיב: עו"ד ערן לאופמן
  • לקריאת ההחלטה בעניין פלונית נ' פלוני לחצו כאן
  • עו"ד אלון בר עוסק בדיני משפחה והוצאה לפועל
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים