שתף קטע נבחר

בן 72 קיבל 350 אלף ש' על אובדן שכר עתידי

טכנאי מזגנים עצמאי נפצע בתאונה וסבל מכאבים והגבלה בתנועה. בבית המשפט נקבע שאף שעבר את גיל הפנסיה, הוא יפוצה על פגיעה בפרנסה

גבר בן 72 נפגע בתאונת קטנוע, ואף שבאופן רשמי עבר את גיל הפנסיה, הוא יפוצה על ידי מאגר חברות הביטוח ב-350 אלף שקל על אובדן השתכרות עתידית. בית משפט השלום בפתח תקווה קבע שבסך הכול הוא יפוצה בכחצי מיליון שקל.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

התובע, טכנאי מקררים עצמאי, נפגע בתאונה לפני כחמש שנים. הוא עבר ניתוח לקיבוע שבר ברגלו ואחריו ניתוח נוסף וטיפולים שונים. לאחר כשנה נקבעה נכותו על 19% לצמיתות בגין הפגיעות ברגל ובקרסול שמאל.

 

בתביעת הפיצויים שהגיש באמצעות משרד פרויליך-פרחי טען הרוכב שמאז התאונה הוא סובל מכאבים, מקשיים בעמידה ובהליכה ממושכת, בהרמת ציוד כבד, וכן מנפיחות והגבלה בתנועות הקרסול. לכן נאלץ להפחית את היקף עבודתו ונגרמו לו הפסדי הכנסה גדולים שיביאו לפרישתו המוקדמת מהמתוכנן.

 

למרות טענת חברת הביטוח כי יש לחשב את אובדן הכנסה העתידי לפי גיל פרישה מקובל לגברים, ציין בית המשפט שבמקרה זה שוכנע כי "גיל הפרישה הטבעי" אצל התובע הינו מעבר לגיל ה"מסורתי", וקבע אותו על גיל 72.

.

בית המשפט קבע כי הסכום המגיע לתובע יעמוד על 476,785 שקל, כשסך הפיצוי בראש הנזק של הפסדי ההכנסה והפגיעה בכושר ההשתכרות יהיה 352,357 שקל. יתר סכומי הפיצוי הם עזרה סיעוד נזק לא ממוני, ניידות ועוד.

 

מסכום זה יופחתו תקבולי המוסד לביטוח ולאומי, ששיעורם מגיע ל-290,642 שקל. הסכום הנותר לתשלום בתוספת שכ"ט עו"ד יגיע ל-215,435 שקל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים