שתף קטע נבחר

שוכרים סירבו להתפנות - וישלמו 100 אלף ש'

אישה שבבעלותה חצי דירה בכפר חב"ד תבעה בבית משפט שני גופים שפעלו בה. השופט דחה את טענתם שהגיעו לפשרה עם הגרוש של התובעת

מחלוקת על שכירות דירה ששורשיה בהליך גירושים של בעלת הנכס הוביל לסכסוך משפטי שהסתיים לאחרונה בבית משפט השלום בהרצליה: שני גופים ששכרו את הדירה מאישה שהתגרשה סירבו לעזוב המקום בגלל סכסוך כספי, ולאחרונה החליט השופט יעקב שקד לחייב אותם לשלם 100 אלף שקל בגלל העיכוב בפינוי.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

מדובר שדירה בכפר חב"ד שהייתה שייכת לזוג שהתגרש. ב-2004, אחרי הפרידה, השכירו הבעל והאישה את הנכס לחברת "עידן הגאולה" ולשבועון "בית משיח". בדצמבר 2010 הסתיימה תקופת השכירות שנקבעה בחוזה, אך השוכרים סרבו לעזוב.

 

במקום זאת הם הגיעו קיימו הליך בוררות עם הבעל בלבד, והגיעו לפשרה שלפיה יעברו לחלק מסוים של הבית, שתמורתו ישלמו 500 דולר לחודש. האישה, שהתנגדה לפשרה, התעקשה על פינוי והגישה נגדם תביעה שבה טענה שהסכם הפשרה הוגש ואושר בבית המשפט בניגוד לרצונה ולכן אינו תקף.

 

בבית המשפט טענו השוכרים שהסתמכו על הסכם הפשרה, שלטענתם נחתם בהסכמת ובידיעת התובעת. הם הוסיפו שבעבר נתנו לבני הזוג הלוואה של 50 אלף שקל שלא נפרעה עד היום. לפיכך, לטענתם, הם זכאים להמשיך להפעיל את עסקיהם בדירה.

 

לכך השיבה התובעת כי היא ובעלה לשעבר כיסו את ההלוואה מזמן בכך שנשאו בתשלומי הארנונה, החשמל והמים, אולם הנתבעים הכחישו שאי פעם נשלחה אליהם הודעת קיזוז, ולכן ההלוואה לא נפרעה.

 

7 שנים לא שילמו חשבונות

השופט יעקב שקד ביטל את הסכם הפשרה עם השוכרים וקבע שאף ששם התובעת נזכר בכותרת ההסכם, היא לא חתמה עליו בעצמה, ובהיעדר חתימה של בעלת מחצית מהזכויות בבית - ההסכם לא יכול להתקיים.

 

משכך נקבע כי ההסכם היחיד העוסק בתנאי השכירות הוא זה המקורי שנחתם עם הנתבעים, שלפיו תקופת השכירות הסתיימה בדצמבר 2010.

 

עוד קבע השופט שקד כי אין כל הצדקה להאריך את תקופת השכירות בהסתמך על טענת ההלוואה: בעצם הימנעותם של הנתבעים מתשלום החשבונות השוטפים במשך כשבע השנים שבהן שהו בבית, הם למעשה הסכימו לכך שההלוואה תוחזר באמצעות כיסוי הוצאות הארנונה, המים והחשמל על ידי התובעת וגרושה.

 

משכך חויבו הנתבעים לפנות את הבית עד ל-1 בדצמבר הקרוב ולשלם לתובעת 100 אלף שקל בגין העיכוב בפינוי. הנתבעים חויבו גם בהוצאות ושכר טרחת עו"ד של 25 אלף שקל.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעת: עו"ד אלון לוריא
  • ב"כ הנתבעים: עו"ד נ. שרעבי
  • עו"ד אלימלך יערי עוסק בדיני מקרקעין
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים