שתף קטע נבחר

חשיפה: עוזר ח"כ הושעה לאחר שאמר "נשחט יהודים"

נשלל אישור הכניסה למשכן מעוזרו של ח"כ מסעוד גנאים, לאחר שאיש משמר הכנסת טען כי העוזר אמר לו: "נשחט 50 יהודים אחרי המשחק בין סכנין לבית"ר ירושלים". הוא אף הושעה לשבוע. ח"כ גנאים: "הכול היה בצחוק"

המצב הביטחוני הרגיש מחלחל גם למשכן הכנסת: ל-ynet נודע כי עוזרו של חבר הכנסת מסעוד גנאים מרע"מ-תע"ל הושעה השבוע מעבודתו ואישור הכניסה שלו לכנסת נשלל, בעקבות תלונה שהוגשה נגדו לקצין הכנסת. בתלונה טען אחד מאנשי המשמר שהעוזר אמר לו כי אחרי המשחק בשבת בין בית"ר ירושלים לבני סכנין "נשחט 50 יהודים".

 

איש המשמר טען כי ההיכרות עם העוזר איננה קרובה והוא לא ביחסי חברות איתו, ועל כן לא ייתכן שהעוזר התבדח עימו. בכנסת החלו בחקירת התלונה ואמש (יום ג') אף הוגשה נגד העוזר תלונה במשטרה.

 

גורמים בכנסת אמרו כי מדובר באירוע חריג מאוד ולכן הפעילה הכנסת את כל האמצעים העומדים לרשותה כדי לברר את התלונה שהוגשה. דבר הבדיקה נשמר בסודיות, בין היתר על מנת שלא להלהיט את הרוחות לקראת המשחק הצפוי בשבת בין הקבוצות. קצין הכנסת עדכן את יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין באירועים ואדלשטיין הבהיר כי הוא סומך את ידיו על החלטות קצין הכנסת.

מהעוזר נשלל אישור הכניסה (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
מהעוזר נשלל אישור הכניסה(צילום: אלי מנדלבאום)

ח"כ מסעוד גנאים. "הכול היה בצחוק ובין חברים" (צילום: דודי ועקנין) (צילום: דודי ועקנין)
ח"כ מסעוד גנאים. "הכול היה בצחוק ובין חברים"(צילום: דודי ועקנין)

אוהדי בית"ר עם דגל ישראל. יישארו מחוץ לסכנין? (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
אוהדי בית"ר עם דגל ישראל. יישארו מחוץ לסכנין?(צילום: אלעד גרשגורן)

 

העוזר אמר בתגובה: "מדובר בהיכרות ארוכה עם אותו איש משמר הכנסת, למעלה מעשר שנים. הדברים נאמרו בצחוק ובתגובה לדברים אחרים דומים שהוא אמר לי במסגרת שיחת חברים. מסרתי את כל הדברים לקצין הכנסת".

 

ח"כ גנאים אמר בתגובה: "היה שימוע אצל קצין הכנסת. הכל היה בצחוק ובין חברים, אני לא יודע על תלונה. העניין בטיפול". העוזר שהושעה סירב להגיב.

 

העימות הנוכחי רק מסעיר עוד יותר את הרוחות לקראת משחק הכדורגל בליגת העל, שגם כך נחשב למתוח במיוחד. הנהלת סכנין החליטה היום כי המפגש ייערך באצטדיון דוחא בסכנין. המשטרה דורשת להעמיד שמונה אוטובוסים עבור אוהדי בית"ר. עד כה אף חברת הסעות לא מוכנה לקחת על עצמה את המשימה, בשל החשש שהאוהדים הירושלמים יגרמו נזקים לאוטובוסים.

 

אנשי סכנין הבהירו כי ינסו למנוע הכנסת שלטים או דגלים שאינם קשורים לעידוד הקבוצות - ובכלל זאת דגלי ישראל. "במשחק נבחרת זה לגיטימי, במשחק ליגה צריך להניף את דגלי המועדון", אמר יו"ר חוג אוהדי סכנין. בנוסף לדגלי ישראל, בסכנין גם ינסו למנוע הכנסת דגלי פלסטין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
ח"כ מסעוד גנאים
צילום: דודי ועקנין
מומלצים