שתף קטע נבחר

סכנין: למנוע הכנסת דגלי ישראל ל'דוחא'

כוננות בית"ר: גורמים במועדון יבקשו למנוע ביום ראשון הכנסת שלטים או דגלים שאינם קשורים לעידוד הקבוצות, בכדי למנוע פרובוקציות. ההנהלה דרשה להפחית את עלויות האבטחה הכבדות, אבל המשטרה אינה מוכנה להפחית מדרישותיה. אבו יונס חזר בו מהתפטרותו

בבני סכנין ימשיכו לטפל בדרישות המשטרה לקראת המשחק מול בית"ר ירושלים ביום ראשון באצטדיון 'דוחא'. היום (ד') התקיימה פגישה בין הצדדים, בה דרשו אנשי סכנין מהמשטרה לשאת בחלק נכבד מעלויות האבטחה, כמו גם לבטל את הדרישה לפיה יש להקים כביש מילוט מואר, דבר שטענתם "הזוי ולא נורמלי" לביצוע בזמן כה קצר.

 

 

הנהלת סכנין החליטה סופית לשחק בדוחא, למרות שהמשטרה אינה מוכנה להקל בדרישותיה. בבדיקה התברר שאירוח המשחק בסמי עופר ידרוש אבטחה מתוגברת יותר ותכפיל את העלויות. מעבר לכך, קיימת בעיה נוספת: דרישת המשטרה להעמיד 8 אוטובוסים עבור אוהדים בית"ר שייצאו מפארק אוסטרליה. זאת מאחר ואף חברת הסעות לא מוכנה לקחת על עצמה את המשימה בשל החשש שהאוהדים הירושלמים יגרמו נזקים לאוטובוסים.

 

בתוך כך, לאחר מסע שכנועים, בראשו עמד ראש העיר מאזן גנאים, החליט היו"ר מוחמד אבו יונס לחזור בו מהתפטרותו וימשיך לכהן בתפקידו

עד לסיום העונה. זאת לאחר ששמע מגנאים שהעירייה תעביר כספים כפי שהתחייבה. אבו יונס: "אשאר עד סוף העונה ואז אחליט מה הלאה. אמרתי למאזן שלא יייתכן שבחודש נובמבר האיצטדיון לא מאושר בזמן שמגרשים אחרים מוכנים במאי".

 

מינהלת ליגת ווינר מנסה לפעול לקיום ישיבת הרגעה בין הבעלים של בית"ר, אלי טביב ליו"ר סכנין אבו יונס. בעקבות ההצעה שהועלתה בסכנין לפיה המינהלת תסייע לסכנין בעלויות השיטור, הבהירו במינהלת: "אנחנו לא עושים דברים מסוג זה".

 

אנשי המועדון ינסו למנוע הכנסת שלטים או דגלים שאינם קשורים לעידוד הקבוצות, כשבמקביל יבקשו למנוע הכנסת דגלי ישראל, שעלולים גם הם לעורר פרובוקציות. "במשחק נבחרת זה לגיטימי ונכון להניף את דגל ישראל, במשחק ליגה צריך להניף את דגלי המועדון", אמר הבוקר יו"ר חוג האוהדים עלאא זבידאת. "במשחק נבחרת השבוע היו הרבה ערבים. אותי באופן אישי, ועוד הרבה אנשים מהמגזר, הנבחרת מייצגת ושמחנו על הניצחון".

 

יש לציין, כי בנוסף לדגלי ישראל, בסכנין גם ינסו למנוע הכנסת דגלי פלסטין. מהנהלת סכנין נמסר: "אנחנו נתמוך בכל צעד שירחיק את כל סמלי הפוליטיקה מיציעי הכדורגל".

 

חזר בו מהתפטרותו. אבו יונס (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
חזר בו מהתפטרותו. אבו יונס(צילום: ראובן שוורץ)

 

זבידאת המשיך להתייחס לעניין: "זה משחק שונה מכל המשחקים האחרים. המצב הפוליטי במדינה קשה והורג את כולנו. גם את האוהד מסכנין וגם את זה מבית"ר. מה לעשות שיש חוליגנים קיצונים שהורסים עתיד ועבר של מדינה. אנחנו צריכים להיות חכמים. מי ששותק הוא לא החלש. בעונה שעברה הגיע ברוך מרזל וחשבו שיהיה בלאגן, אבל הוא אפילו לא הורגש. האוהדים שלנו לא עשו מזה רעש. מי שבא וחושב לעשות בלאגן שהמשטרה תעשה את העבודה שלה. קורא לכולם להגיע כדי לראות משחק ולעודד ולא כדי להילחם".

 

אמש התקיים מפגש בין גנאים, ההנהלה ואוהדי הקבוצה בחסות האקדמיה החינוכית של המועדון, במטרה להטמיע ערכים של כבוד וקבלת האחר. חאתם טרביה, מנהל האקדמיה, אמר: "האקדמיה החינוכית של עמותת ערכים בספורט מאמינה בחיים משותפים. על כולנו להתנהג באחריות, במיוחד ברגעים קשים אלו. לשגר מסר ברור שאנחנו בסכנין מאמינים בחיים משותפים".


פורסם לראשונה 19/11/2014 09:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
דגלי ישראל ביציע בית"ר
צילום: חיים צח
מומלצים