שתף קטע נבחר

חצי מהמנהלים: עבודה מהבית פוגעת בקידום

סקר חדש שנערך על ידי המרכז הישראלי לניהול מגלה כי 48% מהמנהלים סבורים כי עבודה מהבית פוגעת במעמד של שכירים בעבודה - אבל שיעור זהה סבור כי זה גם מסייע במניעת שחיקה. בפועל- רק 16% העידו כי הארגון שהם מועסקים בו מעודד עבודה מהבית

כמחצית מהמנהלים סבורים כי שכירים העובדים מהבית, פוגעים בכך במעמדם המקצועי ובסיכויי הקידום שלהם. כך עולה מסקר שנערך על ידי המרכז הישראלי לניהול (המי"ל) בשיתוף חברת מחקרי השוק ZetaTools.

 

לכתבות נוספות בערוץ קריירה

 

הסקר נערך באינטרנט וכלל כ-150 משיבים, כ-75% מהם מנהלים וכ-25% עובדים. הנתונים מגלים, כי 36% מכלל המשיבים סבורים כי שכירים העובדים מהבית פוגעים במעמדם המקצועי ובסיכויי הקידום שלהם, כאשר מקרב המשיבים שממלאים תפקיד ניהולי - 48% סבורים כך, לעומת 24% בלבד מהשכירים.

 

עבודה מהבית. תורמת לאושר (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
עבודה מהבית. תורמת לאושר(צילום: shutterstock)

לצד זאת, כ-36% ציינו כי הם מסכימים במידה רבה כי עובדים מהבית עושים את המשימות שלהם טוב יותר, כאשר בקרב המנהלים נתון זה עומד על 31%, לעומת 45% בקרב שכירים. כמו כן, כמחצית מהמנהלים (48%) סבורים כי עבודה מהבית מסייעת במניעת שחיקה מהעבודה, לעומת 62% מהשכירים ולעומת 54% מכלל המשיבים שסבורים כך.

 

על פי חלק ניכר מהמשיבים, עבודה מהבית אף תורמת לאושר - 40% ציינו כי הם מסכימים במידה רבה עם האמירה הזו, ללא הבדל במעמד במקום העבודה. בחלוקה מגדרית - 45% מהנשים הסכימו עם אמירה זו, לעומת 35% מהגברים. עם זאת, רק 16% מהמשיבים ציינו כי הארגון שלהם מעודד עבודה מהבית. בנוסף, כ-50% מכלל המשיבים סבורים כי המדינה צריכה לעודד ארגונים לאפשר לעובדים שלהם לעבוד מהבית באמצעות מתן הטבות, מענקים והקלות במיסוי.

 

"בדומה למה שהערכנו עד כה, נראה כי עובדים מעדיפים לעבוד מהבית ומאמינים כי אין בכך פגיעה באפקטיביות, בעוד המנהלים עדיין מביעים חשש מסוים מצורת עבודה שכזו", מסרה עידית משה, מנהלת המרכז הישראלי לניהול. "היינו רוצים לראות יותר ארגונים ויותר מנהלים שמעזים לשבור את הפרדיגמות הקיימות בעולם העבודה המסורתי . בוועידת המנהלים הקרובה נוכל לראות דוגמאות לארגונים שכבר החלו את המהפכה וללמוד כיצד מנהלים אחרת".

 

פרטים נוספים ניתן למצוא באתר משרד הקליטה

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים