שתף קטע נבחר

2 תאונות ופיצוי של מיליון ש'. תביעתו של טבח

צעיר מהצפון שבר את ידו בתאונת במלון שבו עבד ולאחר מכן היה מעורב בתאונת דרכים קשה. הוא איחד את שני המקרים ופנה לבית המשפט

צרות באות בצרורות: טבח צעיר מהצפון שבר את שורש כף ידו במהלך העבודה ושנה לאחר מכן היה מעורב בתאונת דרכים קשה. בשל הנכות שנגרמה לו הוא פנה לבית המשפט המחוזי בחיפה בתביעה לפיצוי על שתי התאונות – נגד המעסיק ונגד מבטחת הרכב "ביטוח ישיר". בבית המשפט התקבלה רק תביעה אחת – ולאחרונה הוחלט שהוא יפוצה בסכום של כמיליון שקל.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

ב-2007 היה התובע כבן 23 והועסק כטבח במלון בקיבוץ גינוסר. במהלך משמרת בספטמבר אותה שנה הוא החליק במטבח ושבר את שורש כף ידו הימנית. כשנה לאחר מכן הוא עבר תאונת דרכים קשה שבעקבותיה אושפז בבית החולים רמב"ם בחיפה למשך חודש וחצי, ולאחר מכן שהה חודשיים נוספים בשיקום.

 

בתביעה שהגיש בעקבות זאת הוא דרש פיצוי הן מקיבוץ גינוסר, בטענה שלא סיפק לו מקום עבודה נקי ובטוח, והן מ"ביטוח ישיר" – מבטחת הרכב בעת התאונה.

 

בתגובה טען הקיבוץ כי מטבח אינו מקום סטרילי וקורה שנשפך נוזל על הרצפה, כך שמדובר בסיכון טבעי שהיה על התובע – כטבח – לצפות את קיומו ולהיזהר בעבודתו. עוד נטען, כי הנזקים שציין התובע בתביעתו נגרמו, רובם ככולם, בשל תאונת הדרכים.

 

ביטוח ישיר אמנם הודתה בחבותה לפצות את התובע, אך רק בגין הנזקים שנגרמו לו עקב תאונת הדרכים, תוך שיש להתחשב בנכות שנגרמה לתובע בשל הפגיעה בכף ידו בעקבות התאונה בעבודה.

 

השופטת ברכה בר-זיו הסכימה עם קיבוץ גינוסר וקבעה כי התאונה במטבח נגרמה בעטיו של סיכון רגיל וטבעי בפעילות שגרתית. לקביעתה, מעסיק יימצא אחראי לנזקי עובד רק כאשר הוא נפצע בשל סיכון בלתי רגיל. כמו כן קבעה כי לא ניתן לדרוש ממעסיק לספק לעובד סביבת עבודה סטרילית לחלוטין. משכך, התביעה נגד הקיבוץ נדחתה.

 

באשר לתאונת הדרכים קבעה השופטת בר-זיו כי לתובע מגיע פיצוי על נזקיו, אולם היא ציינה כי התרשמה מכך שהתובע הגזים בתיאור מגבלותיו. בסופו של דבר, היא סמכה ידה על חוות דעת המומחים מטעם בית המשפט שבדקו את מצב התובע ואמדה את נזקיו ב-1.55 מיליון שקל.

 

לאחר ניכוי התשלומים שכבר הועברו לתובע בידי ביטוח לאומי חויבה "ביטוח ישיר" לפצות את התובע ב-958,914 שקל, בין היתר בגין הפסדי שכר, פנסיה ונזק לא ממוני. ביטוח ישיר חויבה בנוסף בשכר טרחת עו"ד של 13% מסכום הפיצוי. לא נפסקו הוצאות לטובת קיבוץ גינוסר.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובע: עו"ד ד. בדארנה
  • ב"כ הנתבעים: עו"ד א. מוסקונה, עו"ד ג. אגברייה
  • עו"ד טל זהבי עוסק בדיני נזיקין
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים