שתף קטע נבחר

דאעש מסביר: מתי מותר לאנוס אישה?

הארגון פרסם לפעיליו מדריך מזעזע שעונה על שאלות דוגמת את מי אפשר להפוך לשפחת מין, מתי יש להכות אישה, ובאילו נסיבות מותר לאנוס ילדות. לפי הערכות, דאעש מחזיק כיום בכ-5,000 חטופות

ארגון דאעש הפיץ לפעיליו רשימת "עשה ואל תעשה" שמפרטת כיצד יש להתייחס לאלפי שפחות המין שהוא מחזיק בבתי הכלא שלו. במדריך, שהופץ לפני שבוע על-ידי "המחלקה לענייני אסירים ונשים" של הארגון, מוסבר בפירוט מחליא את מי אפשר להפוך לשפחת מין, מתי יש להכות אישה, ובאילו נסיבות מותר לאנוס ילדות.

 

המסמך נחשף על-ידי מכון ממרי, העוקב אחרי אמצעי התקשורת במזרח התיכון, וצוטט באתר ה"דיילי מייל" הבריטי. הוא מנוסח בצורת שאלות ותשובות שמזעזעות בבוטות, בישירות ובפשטות שלהן. בין היתר, עונה המדריך על שאלות דוגמת "האם מותר לקיים יחסי מין עם שבויה מדי לאחר לכידתה?" ו-"אם השבויה נכנסה להריון מבעליה, האם מותר לו למכור אותה?".

נערה יזידית שנחטפה, נמכרה לשני בעלים והצליחה להימלט (צילום: AP) (צילום: AP)
נערה יזידית שנחטפה, נמכרה לשני בעלים והצליחה להימלט(צילום: AP)
 

לפי המסמך, ניתן לחטוף אישה ולהפכה לשפחת מין רק אם היא משתייכת לקבוצת אנשים שנתפשת על-ידי דאעש בתור האויב. בהמשך מוסבר מדוע יהודים, נוצרים ובני דתות פוליתיאיסטיות "מותרים" לפי חוקי הארגון, אולם מודגש כי "בקרב המלומדים האיסלאמים שוררת הסכמה כי אסור לחטוף נשים שהיו מוסלמיות והמירו דתן".

 

המדריך מבהיר כי האונס של שפחת מין מותר לכל, לרבות לגבר נשוי, ומצדיק זאת באמצעות הצגת פרשנות משלו לקטע מהקוראן. בסעיף אחר נדרשים הגברים שקונים את החטופות להעביר אותן "הליך טיהור יסודי" בטרם הם מקיימים עמן יחסי מין. אם השבויות הן בתולות, כך מוסבר במסמך, ניתן לאנוס אותן מיד לאחר הרכישה.

 

כמו כן, המדריך מתיר לפעילים לאנוס ילדות שטרם הגיעו לגיל ההתבגרות "אם הן כשירות לקיום יחסי מין" - מבלי לפרט מעבר לכך. מוקדם יותר החודש פורסם "מחירון" שממנו עלה כי תמורת כ-40 דולר יכולים פעילי הארגון לרכוש אישה יזידית או נוצרית בשנות ה-40 לחייה. מחירה של ילדה בת שנה עד 9 יכול להגיע לסכום גבוה פי ארבעה.

 

לפי הערכות, דאעש מחזיק כיום בכ-5,000 נשים, נערות וילדות בשטחים שבשליטתו בעיראק ובסוריה, רובן בנות המיעוט היזידי שנחטפו בתחילת אוגוסט באזור הר סינג'אר שבעיראק. עתה רבות מהחטופות כלואות בעיר הסורית רקה, שהפכה למעין עיר בירה של המדינה האיסלאמית. המחלקה שניסחה את המדריך אחראית על אכיפת ההחלטות שמתקבלות במועצת שורא, גוף דתי שמייעץ למפקד דאעש אבו בכר אל-בגדאדי.

 

דאעש ניסה להצדיק בעבר את ההתעללות בבני המיעוט היזידי בטענה כי מדובר בעובדי השטן, בניגוד לאלו המכונים "אנשי הספר" - יהודים ונוצרים - שיכולים להינצל מכליאה אם ישלמו לארגון מס חודשי. הגברים היזידים נדרשים להתאסלם או שיוצאו להורג במקום ואילו רוב הנשים שנופלות בשבי, כאמור, מועברות לבתי כלא ברקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"חובה לטהר שפחה לפני האונס"
מומלצים