שתף קטע נבחר

בית הזוועות של דאעש: שפחות מין בנות 14

עדויות חדשות מהכלא במוסול שבו מוחזקות החטופות שופכות אור על גורלן של אלו שסירבו להתאסלם: "הן נאנסות במשך שעות, תינוקות רבים נולדו בכלא". על רקע איומי דאעש, בריטניה העלתה את רמת הכוננות לטרור

מאות נשים יזידיות שנחטפו על-ידי דאעש בעיראק כבר אולצו להינשא ללוחמי ג'יהאד אולם גורלן של הנותרות נורא אף יותר. נשים שהצליחו להימלט או שהסתירו טלפון סלולרי - חלק בנות 14 בלבד - סיפרו לקרוביהן על חיים כשפחות מין בבית הכלא בעיר מוסול הכבושה, שם הן נאנסות מדי יום ונופלות קורבן להתעללות מזוויעה.

 

"מסר שני לארה"ב. סרטון עריפה של דאעש

אובמה מודה: אין לנו אסטרטגיה נגד דעאש

צעדת מוות: דעאש רצח 250 סורים בתחתונים

 

כלא בדוש במוסול, שם כלואות הנשים, הפך לבית זוועות של ממש תחת שלטונו של ארגון דאעש. מיד עם כניסתם לעיר, פרצו לוחמי דאעש את שעריו והוציאו להורג 670 שיעים שהוחזקו שם. כיום המקום משמש לכליאת מאות הנשים היזידיות שנחטפו ממשפחותיהן אחרי שכפרן הושמד. יש הטוענים כי מספר הכלואות גבוה בהרבה, וכולל בנות מיעוטים נוספים, בהם טורקמניות ונוצריות.

 

לפי עדויות חדשות שהגיעו ל"דיילי ביסט" האמריקני, ניצולות שהצליחו להימלט סיפרו כי לנשים שמוחזקות שם מצפה אחד משני גורלות: אלו שיסכימו להתאסלם יימכרו ככלות ללוחמי ג'יהאד תמורת סכום שנע בין 25 ל-150 דולר. אלו שייסרבו, יישארו בכלא שם יסבלו מהתעללות יומיומית עד למותן הבלתי נמנע.

 

אמה של אחת מהן, שעדיין מוחזקת בידי דאעש, סיפרה כיצד נאלצה להקשיב לבתה מספרת בפרטי פרטים על האונס שעברה במשך שעות מידי עשרות גברים. נשים אחרות העידו כי בתחומי בית הכלא כבר נולדו כמה ילדים, ואלו הופרדו מאמם מיד לאחר הלידה והועברו למקום לא ידוע.

 

הנערות שיסרבו לנישואין יסבלו מהתעללות יומיומית עד למותן הבלתי נמנע (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הנערות שיסרבו לנישואין יסבלו מהתעללות יומיומית עד למותן הבלתי נמנע(צילום: רויטרס)

הערכה שמאות נערות ונשים יזידיות נכלאו ונפלו קורבן בידי דאעש (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הערכה שמאות נערות ונשים יזידיות נכלאו ונפלו קורבן בידי דאעש(צילום: AFP)

"זה חולני, לוחמי דאעש הגזימו ואפילו אילצו קוסמטיקאיות מקומיות להגיע לכלא כדי שיוכלו להלביש את הנשים ולאפר אותן", סיפרה בדמעות האחראית על ענייני נשים בממשלה הכורדית. הן גם נדרשו להנחות את הנשים להיות כנועות לבעליהן החדשים". אשה שנמלטה לשבי דאעש סיפרה לאתר האמריקני כי רבות מאלו שהוחזקו עמה היו בנות נוער, חלקם בנות 14 בלבד. "אנחנו יודעות שיש נשים שנמלטו אבל לרובן אין סיכוי לשרוד אלא אם ייקבלו סיוע מידי", הדגישו פעילות זכויות נשים במדינה.

 

בתוך כך, על רקע החשש שבריטים שנסעו לסוריה ולעיראק והצטרפו לארגוני ג'יהאד ישובו למדינה, החליטה ממשלת בריטניה להעלות את דרגת הכוננות לפיגועי טרור ל"חמורה" - אחת לפני הדרגה הגבוהה ביותר. יחד עם זאת, הרשויות הדגישו כי אין בידיהן מידע על כוונה ספציפית למתקפה על אדמת בריטניה.

 

"המשמעות היא שהסבירות לפיגוע טרור גבוהה מאוד, אבל אין מודיעין שיעיד כי המתקפה קרובה", הסבירה השרה לביטחון פנים תרזה מאי. "העלייה ברמת הכוננות קשורה להתפתחויות בסוריה ובעיראק, שם ארגוני טרור מתכננים פיגועים נגד המערב".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
פליטה יזידית. מספר הכלואות נאמד במאות
צילום: רויטרס
מומלצים