שתף קטע נבחר

נפילת הנדל"ן ברומניה: משקיע יקבל 478 אלף

בעלי השליטה בחברת "טי.ג'י.איי" חויבו לשלם כחצי מיליון שקל למשקיע בפרויקט מגורים בבוקרשט. בית המשפט: נהגו בכספו כאילו היה הפקר

חברת השקעות הנדל"ן "טי.ג'י.איי" ובעלי השליטה בה חויבו לשלם למשקיע כ-478 אלף שקל, לאחר שבית משפט השלום בתל אביב קבע כי פעלו כלפיו בחוסר תום לב במסגרת פרויקט מגורים ברומניה. השופטת רחל ערקובי קבעה שהנתבעים נהגו בכספי המשקיע כאילו היו הפקר: באמצעות אשכול חברות הנמצא בשליטתם הם נקטו שורה של מצגי שווא כדי לשכנע את התובע לחתום על הסכם השיתוף במיזם.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

סירבה לשלם למתווך דירות: "הוא עשה טובה"

האישה שבויה: רוצה גט? תני לי חלק מהירושה

אתם סיעודיים? בדקו שוב את סירוב הביטוח

תובע סדרתי? ערבי יפוצה כי לא נכנס למסיבה

 

המשקיע, אילן רונן, דרש לבטל הסכמים שעסקו במיזם להקמת הפרויקט בבירה בוקרשט. לטענתו הוא נפל קורבן לתרמית והטעייה וכך הפסיד את הכספים שהשקיע במיזם – כחצי מיליון שקל. באמצעות עורכי הדין אמיר אלטשולר ועדי אמיתי הוא הגיש תביעה נגד שישה נתבעים, בהם החברה עצמה ומי ששלטו בה באמצעות שרשרת חברות, יוסף טוביהו ושרון שאתי.

 

הנתבעים, שיוצגו על ידי עורכי הדין תומר שקרצי ואורי שנלר, ניסו להיתלות בשרשרת החברות וטענו להיעדר יריבות והיעדר מעורבות. הם הוסיפו כי ההסכם עם התובע עסק רק בפוטנציאל השבחה והשאת רווחים ומעולם לא הובטחה לו תמורה ממשית. לדבריהם, הפרויקט עוכב והשתהה בשל המשבר הכלכלי העולמי שפרץ ב-2008.

 

השופטת עורקבי, שלא הצליחה להבין מה נעשה עם כספי המשקיעים בפרויקט, בהם התובע, קבעה כי הנתבעים הפרו את ההסכם עמו. לדבריה הם ניסו להסתיר את זהות הבעלים בחברות השונות הקשורות לפרויקט, ככל הנראה בניסיון להתחמק מאחריות, וגם נמנעו מלהביא מסמכים שיעידו על כך שהכספים אכן שימשו לטובת הפרויקט והמשקיעים.

 

השופטת הטילה אחריות אישית על טוביהו ושאתי לאחר שקבעה כי הם ניצלו לרעה את עקרון האישיות המשפטית הנפרדת, וחייבה אותם באופן אישי בנזקי התובע. בסופו של דבר חויבו השניים לשלם לתובע 478,761 שקל בצירוף ריבית והצמדה משנת 2008. כמו כן, הם יישאו בהוצאות התובע ובשכ"ט עו"ד של 40 אלף שקל.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעים: עו"ד אמיר אלטשולר, עו"ד עדי אמיתי ממשרד עו"ד אלטשולר-ולנר
  • ב"כ הנתבעים: עו"ד תומר שקרצי, עו"ד אורי שנלר ממשרד עו"ד בועז בן צור

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים