שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  צפון קוריאה מאיימת? עוד סרט אמריקני בוטל

  ההרתעה הצפון קוריאנית עובדת: בעקבות מתקפת הסייבר על אולפני סוני, החליטה חברת ניו ריג'נסי לבטל את הפקת הסרט "פיונגיאנג" בבימויו של גור ורבינסקי ובכיכובו של סטיב קארל. ובינתיים בישראל ממתינים להנחיות בנוגע להפצת "ראיון סוף" בארץ

  צפון קוריאה, אותה אומה שנודעה כבדיחה עצובה בעיני העולם, הפכה פתאום למעצמה - לפחות מבחינה תדמיתית. קים ג'ונג און וחבורתו שיקמו את יכולת ההרתעה שלה והם לא נזקקים לנשק הגרעיני שברשותם. מתקפת הסייבר על אולפני סוני והאיומים בפעולות טרור נגד בתי קולנוע אמריקנים, לא רק שהביאו לגניזתו של הסרט "ראיון סוף" עליו רגזו הצפון קוריאנים. הם גם גורמים לביטול מראש של פרויקטים אחרים שנוגעים לדיקטטורה האסייתית, כמו הפקת הסרט "פיונגיאנג".

   

  בעקבות פרשת סוני שיצאה מכל פרופורציה ומתפרשת ככניעה בפני הטרור שמפעילים הצפון קוריאנים, החליטו בחברת ניו ריג'נסי להימנע מראש מתסבוכת דומה וביטלו את העיבוד הקולנועי שתיכננו לספר "פיונגיאנג". הבמאי גור ורבינסקי ("שודדי הקריביים", "רנגו") עמל לאחרונה על הפרויקט שמבוסס על הרומן הגרפי של המאייר הקנדי-צרפתי גי דליל, שביקר בבירת צפון קוריאה, פיונגיאנג, ב-2001.

   

  מתוך "פיונגיאנג", הרומן הגרפי של גי דליל ()
  מתוך "פיונגיאנג", הרומן הגרפי של גי דליל

   

  דליל שהגיע למדינה לצורך עבודתו בתוכנית טלוויזיה לילדים הסתבך עם השלטונות והואשם בריגול. שהותו בת החודשיים בפיונגיאנג תועדה בדרכו היחודית ברומן הגרפי, ו-ורבינסקי ביקש להביא את סיפורו למסך בעזרת התסריטאי סטיב קונרד והקומיקאי סטיב קארל שלוהק לתפקיד הראשי. תגובת חברת ניו ריג'נסי עדיין לא התקבלה.

   

  פרשת מתקפת הסייבר על סוני:

   

  אגב, מי שעשויים להרוויח מכל הפרשה בעקיפין הם אולפני לג'נדרי ויוניברסל שאחראים על הפקתו והפצתו של המותחן "Blackhat" של מייקל מאן העוסק בטרור ברשת האינטרנט - סוגיה שהפכה עוד יותר רלוונטית בימים אלו. הסרט בכיכובו של כריס המסוורת', שדווקא מספר על שיתוף פעולה בין רשויות הביטחון האמריקניות והסיניות כנגד פושעי סייבר, צפוי לצאת לאקרנים בארצות הברית ב-16 בינואר - עיתוי נהדר שעשוי להביא להם לא מעט רווחים.

   

   

  ומה בנוגע ל"ראיון סוף"? חברת סוני הבהירה כי יציאת הסרט תבוטל, וכרגע אין לראשיה כל תוכנית אלטרנטיבית להפצתו - לפחות לא על אדמת ארצות הברית. בחברת פורום פילם המפיצה את סרטי סוני בישראל ממתינים להתפתחויות, וכרגע הקומדיה בכיכובם של סת' רוגן וג'יימס פרנקו מיועדת ליציאה ב-29 בינואר - עד להודעה חדשה שלא הגיעה עדיין. "על פי הידוע לנו כרגע ,חברת סוני תחליט לגבי אופן ומועד יציאת הסרט בטריטוריות שמחוץ לארה"ב בהתאם להתפתחויות", נמסר מפורום פילם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים