שתף קטע נבחר

המחבלים בפקיסטן: "הרגנו הילדים, מה עכשיו?"

"תמתין לאנשי הצבא, תהרוג אותם לפני שתפוצץ את עצמך", זו הייתה התשובה שקיבל אחד המחבלים שסיפר למפעילו על הטבח בילדים

מחבלי הטליבאן, שרצחו 132 ילדים ו-16 מבוגרים ביום שלישי בבית הספר הצבאי בפשוואר שבפקיסטן קיבלו הוראות ממפקדיהם בטלפון הנייד. עיתון במדינה ציטט שיחה בין אחד המחבלים המתאבדים למפקדו. המחבל אמר: "רצחנו את כל הילדים באודיטוריום. מה לעשות עכשיו?" המפקד ענה: "תמתין לאנשי הצבא, תהרוג אותם לפני שתפוצץ את עצמך".

 

הטבח בפקיסטן - עוד כתבות:

אחד הניצולים בפקיסטן: "כל חבריי לכיתה מתו"

טבח הילדים: הטליבאן שרף מורות בחיים

אחרי הטבח בפקיסטן: הוצאות להורג חוזרות

 

גורמי ביטחון בפקיסטן אמרו כי מדובר באחת השיחות האחרונות בין שבעת מחבלי הטליבאן למפעילם. זמן קצר לאחר שיחת הטלפון ירו שניים מהמחבלים לעבר אנשי כוחות הביטחון שהגיעו לבית הספר הצבאי. חמישה מחבלים אחרים פוצצו את חגורות הנפץ שנשאו על גופם בתוך בית הספר.

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

ככל הנראה האיש שתדרך את המחבלים שביצעו את הטבח הוא עומר מנסור דרעא - בכיר בטליבאן בפקיסטן, שהיה בזמן המתקפה באפגניסטן סמוך לגבול בין שתי המדנות.

 

הטליבאן הפקיסטני קיבל אחריות על מתקפת הטרור ומסר: "פגענו בבית הספר משום שהצבא פוגע במשפחות שלנו. אנחנו רוצים שהם ירגישו את הכאב שלנו". דובר ארגון הטרור, מוחמד עומר חוראסאני, סיפר כי מחבלים מתאבדים מארגונו ביצעו את התקיפה כנקמה על הרג אנשי הטליבאן על ידי הרשויות הפקיסטניות.

 

המחבלים שביצעו את הטבח (צילום: AFP) (צילום: AFP)
המחבלים שביצעו את הטבח(צילום: AFP)

 

מתקפת הטרור החלה ביום שלישי בשעות הבוקר כשחמושי הטליבאן נכנסו לבית הספר, שבו שהו תלמידי כיתות א' עד י"ב, וירו באופן אקראי. כוחות קומנדו הגיעו למקום וניהלו קרבות עם החמושים.

 

הטליבאן הפקיסטני נלחם להפיל את הממשלה המקומית ולאכוף את חוקי השריעה במדינה האיסלאמית. לא פעם הוא הבטיח לפגוע במטרות צבאיות ואזרחיות בתגובה למבצע הגדול שמנהל הצבא הפקיסטני נגד לוחמי הארגון באזורים השבטיים.

 

פשוואר הייתה בעבר יעד לפיגועי טרור תכופים, אולם בתקופה האחרונה נרשם שקט יחסי בעיר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
קרובי הנרצחים
צילום: רויטרס
מומלצים