שתף קטע נבחר

הנתבים תוקפים חזרה: השכר הגבוה מגיע לנו

יום לאחר הסערה סביב פרסום נתוני השכר במגזר הציבורי, נציג הנתבים הגיע לאולפן ynet כדי שפעם אחת נשמע מה העבודה שלהם ומה ההצדקה לשכר של 79,767 שקל בחודש. צפו

דו"ח שיאני השכר שפורסם אתמול עורר סערה ציבורית נרחבת, כאשר התברר שנתב בנמל חיפה מרוויח כמעט כמו הרמטכ"ל , האחראי על אחד הגופים הגדולים במדינה. אבי לוי, יו"ר האיגוד הארצי לקציני ים, האחראי בין היתר על משא מתן בנושא שכר הנתבים מול משרד האוצר, הגן על אנשיו: "יש בהשכרות מתן הולם לגבי מידת המיומנות והכישורים של אותו נתב". 

 

כתבות נוספות בנושא שיאני השכר:

 

 

לדברי לוי, "נתב הוא רב חובל ותיק עם עשרות שנות ותק ופיקוד. לפחות 30 שנות ניסיון בצי הסוחר הישראלי. עובד 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע. חלק גדול מהשכר נובע משעות כוננות ושבת. השכר הוא חריג במיוחד, מתייחס רק ל-2 נתבים שעשו הרבה שעות נוספות כתוצאה ממחסור בכוח אדם. בכל מדינת ישראל יש רק 30 נתבים". הוא הוסיף: "לא מדובר, מדובר בהסכמים קיבוציים שמאושרים במחלקת השכר במשרד האוצר".

 

בנוסף, תיאר לוי את תפקידו של הנתב: "העבודה כרוכה במאמץ פיזי די גדול, נתב יוצא בים גלי לעומק הים, 3 ק"מ מפתח הנמל. מטפס על דופן האונייה בגובה של עשרות מטרים, נוטל את הפיקוד ומכוון את כלי השיט. התפקיד הוא קשה במיוחד". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות נמל חיפה
נמל חיפה
צילום: דוברות נמל חיפה
מומלצים