שתף קטע נבחר

רכש ראשון של משה כחלון: מייקל אורן

שגריר ישראל בארה"ב לשעבר מצטרף לרשימת כולנו לקראת הבחירות. הוא נודע כבעל קשרים טובים בממשל האמריקני ובעת כהונתו התמודד בהצלחה עם משברים שהתגלעו בין ישראל לארה"ב על רקע הבנייה בהתנחלויות

מצטרף ראשון לרשימת "כולנו" בראשות משה כחלון באופן רשמי: שגריר ישראל לשעבר בארצות הברית מייקל אורן צפוי להודיע אחר הצהריים (יום ד') כי יתמודד ברשימה לכנסת ה-20. את ההודעה ימסור יחד עם כחלון בבית ציוני אמריקה בתל אביב.

 

עוד בחדשות:

 

בשיחות ובמפגשים שקיים אמר כחלון כי רשימתו תורכב ממועמדים שאינם פוליטיקאים, אלו שיביאו ניסיון עשיר בתחומים החברתיים והמדיניים. לאחרונה ניהל כחלון מגעים כמה אישים ובימים הקרובים הוא צפוי לחשוף דמויות נוספות מהתחום החברתי כלכלי, שבו התחייב להתמקד.

 

אורן, תושב ירושלים שנחשב למקורב מאוד לנתניהו, שימש גם בכמה תפקידים בשירות הציבורי והצבאי. הוא נודע כבעל קשרים טובים בממשל האמריקני ובעת כהונתו מטעם משרד החוץ התמודד בהצלחה עם משברים שהתגלעו בין ישראל לארה"ב, על רקע הבנייה בהתנחלויות. הוא מונה על-ידי נתניהו לשגריר ישראל בוושינגטון.

 

אחרי הצגתו על ידי כחלון אמר אורן: "אני מתייצב כאן לקחת אחריות. ישראל נמצאת במערכת בינלאומית סוערת ועלינו לנווט באחריות בין סכנות לאיומים על מנת להגיע ליעדנו - מדינה יהודית דמוקרטית חזקה משגשגת ומוערכת בעולם. המדינה נמצאת בצומת הכרעה קריטי. עלינו לשפר את תדמיתנו בעולם, שיראו אותה כמדינה יצירתית, צעירה ושוחרת שלום. מפלגת כולנו בהובלת משה מחויבת להביא שינוי של ממש בחברה וכלכלת ישראל.

 

"אנחנו נפעל לחזק את קשרינו עם ידינו בעולם בראש ובראשונה עם ארה"ב. כמו כל ישראלי אני מבין כמה קריטיים היחסים שלנו עם האמריקאים. יש לה משמעות אדירה, קיומית, ואסור לנו לאבד אותה. אין תחליף לארה"ב כבת בריתה של ישראל. ארה"ב היא לא רק סיוע בכיפת ברזל, היא השותפה שלנו לעקרונות הדמוקרטיים ולנכונות להגן על חרותינו". 

מוקדם יותר היום התייחס כחלון למצב החברתי כלכלי, בוועידת כלכליסט. הוא תיאר כיצד הוריו עבדו בפרך כדי להבטיח לילדיהם חיים טובים יותר, אך כיום "אזרחי מדינת ישראל לא יכולים להסתכל בעיניים של הילדים שלהם ולהגיד, העתיד שלכם יהיה טוב יותר. הטרגדיה הגדולה כאן היא שאנחנו חיים במדינה עשירה. מדינה שמתעשרת אבל האזרחים לא מרגישים בזה. משהו בשיטה הכלכלית הזאת לא עובד. חייבים לשנות את זה".

 

את הבחירות הבאות הגדיר כחלון "לא על ימין ושמאל. הבחירות הבאות הן על צמצום פערים, על מתן הזדמנות שווה. הן יהיו על מנהיגות, על אומץ ועל חזון. הבחירות יהיו על קיומנו כעם, אנשים עובדים שלא יהיו עניים ויחיו בכבוד. אני מאמין שכולנו, גם המפלגה שהקמנו, נעשה את זה".


פורסם לראשונה 24/12/2014 15:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים