שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  האוצר וההסתדרות סיכמו את העלאת שכר המינימום

  אופן יישום העלאת שכר המינימום יתואם מול היועמ"ש, ובהתאם לפעימות שסוכמו בין ההסתדרות למעסיקים. באחד באפריל יעלה השכר ל-4,650, באוגוסט יעלה ל-4,825 שקל ובינואר 2017 יעלה ל-5,000 שקל

  מנכ"לית משרד האוצר, יעל אנדורן, הממונה על השכר והסכמי עבודה, קובי אמסלם, והממונה על התקציבים, אמיר לוי, סיכמו עם יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, על מתווה להעלאת שכר המינימום ל- 5000 שקל. אופן יישום העלאת שכר המינימום יתואם מול היועץ המשפטי לממשלה, ובהתאם לפעימות שסוכמו בין ההסתדרות למעסיקים.

   

  כתבות נוספות בנושא שכר המינימום בערוץ הקריירה :

  העבודה והליכוד יפעלו להעלאת שכר המינימום

  היועמ"ש בלם את בנט; צו ההרחבה לא אושר

  3 חודשים לפני הבחירות: נתניהו מצטרף להעלאת שכר המינימום

   

  באחד באפריל יעלה השכר ל-4,650, באוגוסט יעלה ל-4,825 שקל וב-1.1.2017 יעלה ל-5,000 שקל.

   

  בין שני הצדדים סוכם כי נושא ההצמדה של שכר המינימום לשכר הממוצע במשק יהיה נתון להחלטתו של היועץ המשפטי על זה. כיום ההצמדה עומדת על 47.5% וההסתדרות מעוניינת להעלות את שיעור ההצמדה ל-52%. באוצר התנגדו לכך וטענו כי מכיוון שההצמדה הזו תהיה אפקטיבית רק ב-2018 (כאשר יסתיימו כל הפעימות) אין טעם לדון בכך כעת. שני הצדדים סיכמו כי יפנו ליועץ המשפטי לממשלה שיקבע האם אפשר לדון בתקופת הבחירות בנושא. עם זאת, יש לזכור שהיועץ המשפטי לממשלה כבר נתן את חוות דעתו בנושא במכתב ששלח ביום חמישי האחרון לראש הממשלה וכתב כי מכיוון שהנושא לא הוסכם בטרם נכנסה הממשלה לתקופת הבחירות, לא ניתן יהיה לעסוק בזה כעת.

   

  עוד כתב במכתבו היועץ המשפטי כי אין בשלב זה לקדם גם את האפשרות שהציע שר הכלכלה נפתלי בנט - להוציא צו הרחבה של הסיכום שנעשה בין המעסיקים להסתדרות, שכן הנושא לא עמד על הפרק לפני הכניסה לתקופת הבחירות ומכיוון שמהלך כזה יחיל תנאים שאינם מוסכמים על שני הצדדים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן
  צילום: מוטי קמחי
  צילום: עמית מגל
  מנכ"לית משרד האוצר, יעל אנדורן
  צילום: עמית מגל
  מומלצים