שתף קטע נבחר

מפגן הכוח של רגב: למרות נתניהו - האישה הראשונה של הליכוד

חברת הכנסת מושכת האש הצליחה להתברג בחמישייה הפותחת של מפלגת השלטון והפכה רשמית לאישה החזקה בתנועה. אחרי שעשתה את הדרך מקריית גת ועברה בלשכת דובר צה"ל, כעת היא תתפנה למטרה הבאה - להפוך לשרה. עדכונים אחרונים לקראת סיום הספירה

ראש הממשלה עשה הכול כדי לפגוע בה בפריימריז - אבל מירי רגב במפגן כוח מרשים הפכה לגברת הראשונה של הליכוד. חברת הכנסת הנמרצת מתברגת היום (ה') בחמישייה הפותחת של הליכוד - למורת רוחו של בנימין נתניהו. כעת היא תפנה את כל מרצה להשגת המטרה הבאה שעליה הצהירה - להיות שרה בממשלת ישראל. לאחרונה נשאלה מה תעשה אם לא ימנה אותה נתניהו לשרה אם יקים את הממשלה הבאה, והשיבה: "אעשה לו הפיכה".  

 

לעשירייה הפותחת המסתמנת

 

רגב נתמכה מאחורי הקלעים בגדעון סער שביקש מכל תומכיו להצביע עבורה. כאשר שקל סער להתמודד לראשות הליכוד, הביעה רגב תמיכה במהלך.  

 

יש סיבה לחייך. רגב לצד סער שתמך בה מאחורי הקלעים (צילום: עטא עוויסאת, "ידיעות אחרונות") (צילום: עטא עוויסאת,
יש סיבה לחייך. רגב לצד סער שתמך בה מאחורי הקלעים(צילום: עטא עוויסאת, "ידיעות אחרונות")

אחרי שהתבשרה על דירוגה אמרה רגב: "אני מאוד מרוצה מהמיקום שלי. אני מתרגשת. שמחה ומודה לאלפי התומכים שבחרו בי ומיקמו אותי כל כך גבוה. מבחינתי הם אמרו את דברם. אנשים התאמצו והתנדבו, ועזבו יום עבודה כדי לתת לי כוח ולחזק אותי וזה דבר שאני מאוד מעריכה. העובדה שהמתפקדים מיקמו אותי בצמרת הליכוד היא דבר רב משמעות בשבילי".

 

רגב אמרה עוד כי "עכשיו המטרה שלנו היא להביא את הליכוד כמה שיותר גבוה. נבחרה כאן רשימה מצוינת ועכשיו המטרה שלנו היא הבחירות הכלליות". רגב סירבה להתייחס לעובדה שנתניהו פעל נגדה ואמרה: "בערב הזה הפרט הזה הוא לא רלוונטי. מה שחשוב זה שמוקמתי גבוה ושהמתפקדים אמרו את דברם. עוד לא הספקנו לחגוג ממש. בעיקר אחרי לילות רבים ללא שינה. מה שחשוב לי זה בעיקר לחגוג עם הצוות שלי והפעילים הרבים. אנחנו לא פותחים שמפניות, אצלנו חוגגים בצניעות. אולי יהיה יין נחמד. החשוב מהכול זה כנס גדול שבו נאמר תודה למתפקדים ולפעילים שליוו אותי לאורך כל הדרך".

 

הספירה בליכוד עדיין נמשכת באופן ידני, אך על-פי ספירת כ-90 אחוזים מהקולות מסתמן קרב צמוד על המקום הראשון בין השר גלעד ארדן לבין יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. בינתיים, ארדן מוביל בפער של יותר מ-400 קולות. אחריהם, בפיגור של אלפי קולות, ניצב השר ישראל כץ שסופג מכה פוליטית על רקע הציפיות שהציב - לזכות במקום הראשון ברשימה ולקבל בשל כך את תיק האוצר.

 

אחרי כץ מדורגת רגב, ורק אחריה שני שרים ותיקים ומשפיעים - סילבן שלום ומשה (בוגי) יעלון. בתחתית הרשימה נרשם קרב הישרדות בין ציפי חוטבלי לאבי דיכטר. בינתיים דיכטר מוביל בכ-400 קולות על חוטובלי, שבמקרה כזה תדורג רק במקום ה-26 ברשימה. משה פייגלין מוצא את מקומו מחוץ לכנסת, לאחר שהוא מדורג במקום לא ריאלי. נתניהו עצמו אמר הבוקר במצודת זאב בתל אביב כי "הדמוקרטיה בליכוד חזקה מהדיקטטורה של מפלגות אווירה".

הפוסט של מירי רגב ()
הפוסט של מירי רגב

 

אמש, אחרי כמעט יומיים וחצי ללא שינה, הגיעה רגב לביתה בראש העין עם סגירת הקלפיות. היא סירבה להתראיין או להתבטא בנושא מיקומה בפריימריז עד אשר יוכרזו התוצאות באופן רשמי. לאחר שהתעוררה כתבה רגב פוסט תודה בפייסבוק. "אני פותחת את היום אחרי לילה ארוך, בהודיה גדולה לכל הפעילים, התומכים והמתפקדים. התמיכה, האהבה, הפרגון והאמון שלכם מרגשים אותי ומחזקים אותי", כתבה. "מהנתונים שמתקבלים עד כה נראה שמתפקדי הליכוד בחרו נבחרת מצוינת, אחראית ומנוסה, שתתאחד סביב ראש הממשלה נתניהו ותוביל את הליכוד לניצחון. אני אסירת תודה על ההזדמנות הגדולה שנתתם לי והכוח להמשיך ולעשות למען עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל".


שש שנים אחרי שנכנסה לכנסת, אז דורגה במקום ה-27 בליכוד, אי-אפשר להתעלם מרגב בת ה-49. רגב, ששימשה כדוברת צה"ל, בין היתר במלחמת לבנון השנייה, נולדה בקריית גת וסללה את דרכה בליכוד בעיקר על ידי עבודת שטח. היא נחשבת לחברת כנסת שמתבטאת בקולניות ונוקטת קו לא ייצוגי, ואין לה שום בעיה עם זה. "מצפים מפוליטיקאים להיות מרוחקים ומעונבים", היא אומרת, "אבל אני לא כזאת, ואני לא אהיה כזאת".

 

ח"כ רגב בשטח. סחבקית (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ רגב בשטח. סחבקית(צילום: מוטי קמחי)
התאוצה שצברה רגב בקדנציה הנוכחית קשורה ישירות לפעילות הנרחבת שלה. היא קידמה שורת נושאים חברתיים, חיזקה את הקו הימני בליכוד בתמיכתה בעליית יהודים להר הבית, נקטה קו תוקפני נגד הפלסטינים בהקשר של משא ומתן מדיני ועוד. אבל יותר מכול, עבודת השטח של רגב הניבה לה תוצאות בזמן אמת. היא למדה להכיר כל סניף וסניף ברחבי הארץ ואת מרבית הפעילים המרכזיים. היא התחזקה בפריפריה וביהודה ושומרון, ובכך הצליחה לעקוף את ציפי חוטובלי בפער גדול.

 

התחזקותה בליכוד לא הקימה לה יריבים גדולים, משום ראש הממשלה תמיד ממנה אישה אחת לשרה ולפיכך אין טעם להילחם בה. כשנודע כוחה בשטח, ניסו גורמים שונים להכניסה לרשימות חיסול, אך מיקומה בחמישייה הראשונה הוכיח שהיא הייתה חזקה מזה. "מנסים להחליש אותי. רק אתם תקבעו את מיקומי", קראה רגב לתומכיה אתמול בפייסבוק.

 

 

רגב, המתגוררת בראש העין, נשואה ואם לשלושה ילדים. היא מזוהה עם השכבות החלשות והפריפריה, ופעלה לביטול תאגידי המים ולמען דיור בר-השגה, ולמניעת מע"מ על פירות וירקות, מה שהוביל לטענתה לאיומים מצד גורמים

פוליטיים אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו ניסה לקדם את היוזמה. בכנסת האחרונה פעלה גם במישור לאומי יותר: היא יצאה נגד ההסתה של חברי הכנסת הערבים, ביקשה לקדם עלייה של יהודים להר הבית ועוד. היא מזוהה עם חוק המסתננים, והצליחה ביומה האחרון של הכנסת לקדם את התיקון לחוק.

 

את כוחה המתעצם ניתן היה לראות כבר בפריימריז הקודמים, אז התקדמה מהמקום ה-27 ל-14. מבקריה של רגב טענו כי סגנונה מתלהם, ומרבים להזכיר לה את ההופעה בבית ברל, אז הניפה את דגל ישראל וביקשה "כפיים" מכולם. גם בשמאל לא ממש מחבבים את חברת הכנסת הידועה באופי החם והסחבקי, ובכך שהיא לא מסננת מילים. כך, למשל, היא כינתה את הסודנים בדרום תל אביב "סרטן" וקוממה עליה רבים, אך הצליחה לגייס לצדה את אנשי השכונה. "בג"ץ עובד בשביל המסתננים, אני עובדת בשביל הציבור", אמרה לפני כמה ימים, עת הוציא בית המשפט העליון צו ביניים לתיקון לחוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ח"כ רגב בפריימריז. המטרה הושגה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים