שתף קטע נבחר

בכפוף לשימוע: עו"ד רונאל פישר יואשם בשוחד

הפרקליטות הודיעה לעו"ד רונאל פישר כי היא שוקלת להעמידו לדין פלילי בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הודיעה היום (א') לעו"ד רונאל פישר כי היא שוקלת להעמידו לדין פלילי בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט, בכפוף לשימוע שייערך לו. ממשרד המשפטים נמסר כי בשלב זה נשקלת העמדתו של פישר לדין פלילי בפרשות העיקריות המכונות "פרשת אלון חסן" ו"פרשת אילון מכלוף", ופרשיות נלוות נוספות עודן מצויות בחקירה.

 

עוד בחדשות:

גל עלייה בדרך: "המצב בצרפת קטסטרופלי"

גשם, שלג, קור, רוח: כל שיאי הסופה

 

במכתב השימוע שנשלח לעו"ד רונאל פישר נכתב כי בתקופה שבה העניק פישר שירותים משפטיים לאלון חסן, שכיהן כיו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, הוא חשוד כי תיווך בשוחד בכך שקיבל סכום כסף מחסן, לאחר שיצר בפניו מצג כי בדעתו להעביר את הכסף לידי גורם משטרתי, שבכוחו להשפיע על מהלך החקירה של חסן. בהודעת משרד המשפטים נכתב כי אף שהחקירה העלתה שפישר לא התכוון לכאורה לחלוק את כספי השוחד עם אחר, מבחינה משפטית, מתגבשת לכאורה עבירת התיווך לשוחד.

 

במקרה אחר, כך על פי החשד, קיבל עו"ד רונאל פישר סכום כסף במזומן מאילון מכלוף, הבעלים של מטמנת פסולת באשקלון, שאותו הוא ייצג בהליכים משפטיים שהתנהלו בעניינו. גם במקרה הזה חשוד פישר שקיבל את הכספים לאחר שיצר מצג לפיו בדעתו להעבירם לידי שוטר בתמורה לקבלת מידע בעניין תיקי חקירה המתנהלים נגד מכלוף.

 

לקראת אישום. עו"ד פישר (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
לקראת אישום. עו"ד פישר(צילום: עפר מאיר)

על פי החשד, עם מסירת סכום של 5,000 שקל התריע פישר בפני מכלוף כי ביום מסוים עתידים להגיע שוטרים מיחידת להב לביתו על מנת לעוצרו במסגרת חקירה המתנהלת נגדו, והורה לו כי יימנע מללון בביתו ויכבה את הטלפון הנייד. ואכן, בבוקרו של אותו יום הגיעו כוחות משטרה לביתו של מכלוף, אשר לא לן בביתו באותו ערב והיה באותה שעה במלון, ולא מצאו אותו. במעשיו קיבל פישר לכאורה כסף ממכלוף על מנת לתת שוחד וכן עשה לכאורה דבר בכוונה להכשיל הליך שיפוטי.

 

 

במשרד המשפטים הודיעו כי החקירה בגזרת מעורבותו בפרשה של קצין משטרה מלהב עודנה נמשכת. בעקבות החקירה, הקצין לא שב עד כה לשירות במשטרה. "בטרם יוחלט אם להגיש כתב אישום הוזמן רונאל פישר להשמיע באמצעות באי כוחו את טענותיו בהליך שימוע שיתקיים במחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים, ככל שיחפוץ בכך", נמסר.

 

התיק נחקר על ידי צוות חשיפה וצוות ירושלים במחלקה לחקירות שוטרים. את החקירה ליוו עו"ד ליאורה נהון ועו"ד קרן אלטמן מהמחלקה לחקירות שוטרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
עו"ד רונאל פישר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים