שתף קטע נבחר

זוהיר בהלול: "הרגשתי כמו שידור של שער ניצחון בזמן פציעות"

שדרן הספורט המוכר יהיה במקום ריאלי ברשימת מפלגת העבודה בבחירות הקרובות ובשיחה עם ynet ספורט הגיב בצורה אופיינית: "זה רגע מכונן ספקטקולרי ואקסטרווגנדי עבורי”. בהלול גם מבטיח: "לעולם לא אשכח מהיכן באתי ומהיכן שאבתי את מעמדי. הספורט יישאר הדבר הכי חשוב עבורי"

אם לספורט הישראלי יש רגע מכונן (צירוף מילים שמן הסתם יחזור על עצמו בכתבה הבאה) הרי שזו כניסתו של שדר הספורט הבכיר, זוהיר בהלול, למקום ריאלי ברשימת מפלגת העבודה לכנסת. בהלול, שרק בחודש שעבר הצטרף ל"עבודה" מתוך מטרה להתמודד בבחירות המקדימות לרשימת מועמדי המפלגה לכנסת, הצליח בגדול כשנבחר למקום ה-17 המשוריין למגזר הערבי.

 

"במהלך הלילה הייתה דממת אלחוט וחשבתי שהובסתי”, אמר היום (ד') בהלול בשיחה עם ynet ספורט, אבל בכל זאת היה מי שהעיר אותו. "ב-6:30 בבוקר חבר צילצל וסיפר שנבחרתי. באותו רגע הרגשתי כמו אחרי שידור של שער ניצחון יקר מפז במאני-טיים בזמן פציעות".

 

זוהיר בהלול. "אנשים הזכירו לי משפטים ששידרתי מתחום הספורט" (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
זוהיר בהלול. "אנשים הזכירו לי משפטים ששידרתי מתחום הספורט"(צילום: מוחמד שינאווי)

 

בהלול (64) נולד בחיפה, גדל בעכו והשתלב ברדיו ובטלוויזיה. הוא שידר אולימפיאדות, תחרויות אתלטיקה והופיע בתוכניות אוקטואליה. הסגנון הפיוטי הייחודי הפך אותו לשדר ספורט פופולארי בתוכנית "שירים ושערים" בתקופת הזוהר שלה, ואפילו הגשש החיוור כתבו עליו מערכון וכינו אותו "זוהיר אלול".

 

בהלול נהג להשתמש בביטויי לשון ספרותיים, ולעיתים הצמיד אחרי כיבוש שער מרהיב של שחקן את שם התואר "ספקטקולרי". כחובב ספורט מושבע הוציא בשנת 2010 "אנציקלופדיה לכדורגל הישראלי".

 

זוהיר, עד כמה היותך שדר ספורט מוכר סייעה לך להיבחר?

“אין לך מושג כמה העובדה שהגעתי מתחום הספורט עזרה לי בזירה הזאת. במהלך הפריימריז, כשחרשנו את הארץ, כמעט בכל מפגש אנשים הזכירו לי משפטים ששידרתי מתחום הספורט. זה היה פאקטור חשוב כדי לייצר חיבה בלתי רגילה, והחיכוכים בין יהודים לערבים הוכהו בזכות העבר הספורטיבי שלי. הגעתי ללבבות שלהם בזכות המורשת הספורטיבית שלי, ואני לא מדבר רק על אנשים שמכורים לספורט, אלא בני 80 מבארי, גבים, שדות ים”.

 

הבנתי שהשקעת מעט כסף.

"אפילו תמונות שלי לא היו במטות ובקלפיות. הסתמכתי על חוט שידרה ערכי, ועל עברי. שיווקתי את עצמי נכון בזכות כושר השכנוע שלי”.

 

קצת לרענן את הזיכרון - שידור של זוהיר בהלול

 

מה בכוונתך לעשות עבור קידום הספורט, בהנחה שהמפלגה המשותפת של "העבודה-התנועה" תזכה בבחירות ותקים ממשלה?

"1. אחזק את ההבנה והקשר בין ערבים ליהודים במישור הספורטיבי.

2. באמצעות חקיקה אנהל מלחמת חורמה כנגד אלימות וגזענות בספורט.

3. אדרוש לחזק את שיעורי החינוך הגופני בבתי הספר, כדי ליצור חברה ספורטיבית. המודל הספרדי הוא דוגמה טובה לכך. חשוב לי שבסדרי החשיבות הספורט יהיה על סדר היום של מדינת ישראל ושלא נעסוק רק בפערים חברתיים ובסכסוך הישראלי-ערבי".

 

"בנוסף לכך, אנסה לחזק את המועדונים ואגודות הספורט בישראל באמצעות שיפור הקצבות של משרד הספורט”.

 

בשביל זה צריך כסף. תראה איך בימים אלה מתווכחים על הפחתת ההקצבות לכדורגל.

"למה למדינה להתנער מאחריותה למצב הספורט?! בשביל זה אני כאן. באמצעות חקיקה אדרוש להקציב יותר כספים לפעילות הספורטיבית בישראל ולמצבו של הספורט בבתי הספר, שהוא בעיניי הדבר החשוב. אפעל כך שתהיה יותר פעילות ספורטיבית המונית עממית, לצד שיפור הספורט האולימפי”.

 

בהלול. מתכוון לפעול לשיפור הספורט במדינה (צילום: דורון גולן) (צילום: דורון גולן)
בהלול. מתכוון לפעול לשיפור הספורט במדינה(צילום: דורון גולן)

 

אם מפלגתך תזכה בבחירות, האם תרצה להיות שר הספורט?

"אני אף פעם לא דורש מנעמים ועינוגים. אמנם נכנסתי לפוליטיקה כדי להשפיע, ואם זה יהיה דרך שירות הספורט אז אהלן וסהלן, אבל לא זה תמצית הסיפור. זה יישמע מגוחך שמספר שעות אחרי שהשגתי את הישגי ועדיין לא נבחרתי לכנסת,

אדבר על ג'ובים. אני לא רותם את העגלה לפני הסוסים. מה שכן, אני מבטיח להיות כתובת לספורטאים ולספורט. לעולם לא אשכח מהיכן באתי ומהיכן שאבתי את מעמדי. הספורט יישאר הדבר הכי חשוב עבורי. אהיה האוהד מספר 1 של הספורט הישראלי בבית המחוקקים”.

 

בתפקידך החדש יהיה לך קשה בלי לשדר משחקים?

"אני אהיה אולי הח"כ הראשון בעולם שיקבל אישור מיוחד להמשיך לשדר משחקים. קשה לי מאוד להתנתק מזה. אם אבחר, אני גם אהיה הפרלמנטר הראשון שאשדר את הכנסת בשפת הספורט מדוכן הנואמים”.

 

נסיים בברכת ספקטקולרי?

"ללא ספק, זה רגע מכונן ספקטקולרי ואקסטרווגנדי עבורי”.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ורג' גינסברג
זוהיר בהלול
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים