שתף קטע נבחר

העבודה בחרה: יחימוביץ', שפיר ושמולי במקומות הראשונים

חברת הכנסת שהפסידה להרצוג בקרב על הנהגת המפלגה נבחרה במקום הראשון בפריימריז. אחריה ח"כ סתיו שפיר וח"כ איציק שמולי. עוד בעשירייה הראשונה: עמר בר לב, מרב מיכאלי ואיתן כבל. מתוך שבע נשים ברשימה, ארבע ממוקמות בעשירייה הראשונה. זוהיר בהלול במקום 17

התוצאות הרשמיות בפריימריז במפלגת העבודה : ח"כ שלי יחימוביץ' שהפסידה ב-2013 ליצחק הרצוג בקרב על הנהגת המפלגה נבחרה למקום הראשון. אחריה נבחרו סתיו שפיר, איציק שמולי, עמר בר לב, מרב מיכאלי, איתן כבל ומיקי רוזנטל

 

עוד על הבחירות בעבודה:

מה קרה לאיתן כבל?

המהלך הספקטקולרי של זוהיר בהלול

ממחאת האוהלים לצמרת הרשימה

 

    

 

 

השופט יעקב שמעוני אמר כי שיעור ההצבעה עמד על 58 אחוזים לעומת 57.7% לפני כשנתיים. בסך הכול נספרו 28,367 קולות כשרים ונפסלו 375. 

 

 

הקלפיות בבחירות המקדימות של המפלגה נסגרו אמש מעט אחרי השעה 22:00. הקלפיות מכל הארץ הועברו למרכז הספירה בבני ברק. היו"ר יצחק הרצוג כתב בדף הפייסבוק שלו: "זהו בוקר של תקווה! בחרנו אתמול רשימה טובה, נקיית כפיים, אמיצה ולוחמנית עם הרבה ציונות, שמשלבת ניסיון עם חשיבה פורצת דרך, אידואולוגיות עמוקות ויכולת מימוש כבירה. יש לנו חודשיים להגיע לכל מקום בארץ, לדפוק על כל דלת, לקרוא לאזרחיות ואזרחי ישראל לקחת את ההגה של המדינה הזו יחד איתנו, ולחולל את המפנה שכל מדינת ישראל מייחלת לו". 

שלי יחימוביץ', הבוקר בצאתה מביתה בתל אביב  (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
שלי יחימוביץ', הבוקר בצאתה מביתה בתל אביב (צילום: ירון ברנר)

יחימוביץ' ושפיר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יחימוביץ' ושפיר(צילום: מוטי קמחי)

שמולי ומיכאלי. בעשירייה הראשונה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
שמולי ומיכאלי. בעשירייה הראשונה(צילום: גיל יוחנן)
  

יחימוביץ' נתנה במהלך ההכנות לפריימריז רוח גבית ליו"ר המפלגה והבהירה כי היא תומכת במהלך שהוביל לאיחוד עם התנועה בראשות ציפי לבני. היא אף אמרה כי ייתכן ששגתה עת כיהנה כיו"ר העבודה בעצמה, כשסרבה להצעה דומה מצדה של לבני. אחרי פרסום התוצאות אמרה יחימוביץ': "מעתה יש לנו מטרה משותפת להסתער על הבחירות ולהביא קץ לשלטונו של נתניהו".

 

על האפשרות לשיתוף פעולה עם אביגדור ליברמן אמרה יחימוביץ': "כשעלה הרעיון המופרך שליברמן יהיה ראש ממשלת אמרתי שלו בו אנחנו רוצים להחליף את נתניהו. הרעיון מעורר בי חלחלחה גם במובן של ניקיון כפיים וטוהר מידות וגם במובן של עמדות מאוד קיצוניות".

 

סתיו שפיר ממוקמת כעת במקום הרביעי ברשימה, יחד עם עמיתה בהובלת המחאה החברתית של 2011 איציק שמולי, אשר ממוקם אחריה במקום החמישי. השניים נכנסו לכנסת רק בבחירות הקודמות. שפיר התבלטה במאבקיה על שקיפות בוועדת הכספים של הכנסת בראשות ח"כ ניסן סלומינסקי מהבית היהודי ובמלחמת החורמה שהנהיגה נגד העברות הכספים הנסתרות גם לאחר ההצבעה על תקציב המדינה ואישורו. שמולי הוביל מאבקים כלכליים חברתיים כמו המלחמה בניתוק מים לחייבים וכן יצא נגד ביטול ביטוח סיעודי קבוצתי.

סויד ויחימוביץ' הבוקר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
סויד ויחימוביץ' הבוקר(צילום: מוטי קמחי)

בהלול. מקום 17 (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
בהלול. מקום 17(צילום: ג'ורג' גינסברג)

ח"כ שמולי תולה כביסה, הבוקר בביתו בלוד (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
ח"כ שמולי תולה כביסה, הבוקר בביתו בלוד(צילום: אבי מועלם)

שמולי: "נבחרה רשימה איכותית, לוחמנית, איכותית וחברתית, שתעשה את העבודה וגם את תחליף את השלטון. באופן אישי אני מאושר להגיע למקום שאליו הגעתי. השתדלתי להיות בשנתיים האחרונות בכל פינה במפלגה. גם בשטח, וגם לגעת באנשים. אנשים שמו לב לכל המהלכים שעשיתי".

 

ייצוג מרשים לנשים 

ברשימה החדשה ייצוג נשי מרשים - ב-25 המקומות הראשונים יש שבע נשים, ארבע מהן ממוקמות בעשירייה הראשונה. חברות הכנסת שכיהנו בכנסת האחרונה חוקקו יותר חוקים מחבריהן הגברים, אף על פי שמספרן בכנסת נמוך יותר. כך עולה מבדיקת נתוני החקיקה הפרטית בכנסת האחרונה שיזמה ח"כ מיכאלי עם עוזרתה הפרלמנטרית מיכל גרא-מרגליות. חברות הכנסת, שמהוות 22% ממנה, חוקקו 34% מהחוקים שאישרה המליאה באופן סופי. מהנתונים עולה כי מיכאלי היא המחוקקת המצטיינת בכנסת: שלושה חוקים פרטיים שיזמה נכנסו לתוקף ו-24 חוקים נוספים שהייתה שותפה להם עברו. 

 

ח"כ כבל, שכיהן כיו"ר מטה הבחירות של המפלגה, בירך על התוצאות ואמר כי "המטרה היא להתאחד מאחורי היו"ר יצחק הרצוג ולהוביל יחד למהפך שיביא לקץ שלטון נתניהו. יש לנו נבחרת מצוינת ומגוונת שבוחרי העבודה יכולים להתגאות בה". על מיקומו המפתיע בסוף העשירייה הראשונה הוסיף: "אני שואל את עצמי איך זה קרה, אני מאוכזב, ודאי. העשייה שלי מדברת בעדי אבל זה לא רלוונטי. לא אשחה בשלולית של דמעות".

 

ח"כ מיכאלי מסרה כי מדובר ב"רשימה מצוינת. עם יצוג נשים מדהים בלי צורך בשריונים. אני שמחה על מיקומי, ועכשיו תפקידנו להחליף את השלטון".

 

 

ראש המועצה האזורית גלבוע דני עטר, שהגיע למקום ה-15: "הרכב הרשימה הוא מסר טוב מאוד לחברה הישראלית. אני בטוח שבעקבות התוצאות האלה נעלה בעוד מנדט או שניים בסקרים". עטר, תושב גן נר שבחבל תענך, היה פעיל במפלגה במשך שנים, חבר ברשימה לכנסת והתמודד בעבר על תפקיד המזכ"ל. בשנים האחרונות עמד כמה פעמים על סף הכניסה לכנסת, וגם בתקופה האחרונה היה אמור להיכנס כח"כ בעקבות פרישתו של בנימין (פואד) בן אליעזר. "אני שמח שוויתרתי על המקום בכנסת במקום פואד. אולי הייתי זוכה לקצת יותר חשיפה ועוד כמה קולות, אבל ברמה הערכית אני שמח שלא עשיתי את הצעד הזה", אמר הבוקר.

 

עטר משמש ראש מועצה כבר יותר מ-20 שנה וכעת ייצטרך לוותר על התפקיד: "זה הדבר היחיד שעליו אני קצת מצטער, שאני צריך לעזוב את הגלבוע. זה מפעל חיים. 21 שנים ברציפות שאני קם בגלבוע עם חדוות יצירה. אני עוד לא מעכל את זה".

 

איתן ברושי הממוקם כנציג הקיבוצים והמושבים במקום 18, קיבל את הבשורות ב"תחושות טובות. ההישג שלי נובע מהיכרות מעמיקה על ההתיישבות וההערכה שאני זוכה לה גם בחוץ. אהיה נציג נאמן של ההתיישבות והציבור כולו". ברושי, שהתמודד בעבר אך לא נבחר, משמש מזכיר התנועה הקיבוצית. "אני מרוצה מההישג ומאמין שאהיה ברכה להתיישבות ולמפלגת העבודה".

 

ממטה ההסברה של הליכוד נמסר בתגובה: "מפלגת העבודה בחרה רשימת שמאל מובהקת. אזרחי ישראל צריכים לבחור מי ישמור בנחישות על חוסנה מול האיומים והאתגרים הניצבים בפנינו - ממשלת שמאל או ממשלת ליכוד חזקה, אחראית ומנוסה בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו".

 

מהבית היהודי נמסר: "העבודה בעיניים הסתיימה. מפלגת העבודה בחרה רשימה פוסט ציונית שסתמה את הגולל על שאיפותיה להיות מפלגת שלטון. מתומכי משט המרמרה, דרך חברי הקרן החדשה לישראל התומכים בביטול חוק השבות ועד מועמדים שהודיעו כי מתביישים בהמנון המדינה. אבות התנועה מתהפכים בקברם".

 

בהכנת הידיעה השתתפו איתי בלומנטל ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שלי יחימוביץ', הבוקר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים