שתף קטע נבחר

ליברמן השיק את קמפיין הבחירות: "אריאל לישראל, אום אל-פחם לפלסטין"

שר החוץ השיק את קמפיין הבחירות שלו תחת הסיסמה "תכל'ס ליברמן", ויציג את המצע של "ישראל ביתנו", שנמצאת בימים אלה בטלטלה

קמפיין החלוקה של ליברמן: שר החוץ אביגדור ליברמן השיק הבוקר (ה') בבית סוקולוב בתל אביב את סיסמת הקמפיין שלו, שתהיה "תכל'ס ליברמן", והיא תלווה בתת-סיסמה: "אריאל לישראל, אום אל-פחם לפלסטין". ליברמן הכריז כי 65 אנשים הציעו להיות מועמדים לרשימה, וכי הוא שואף לקבל 16 מנדטים.

 

 

"אני לא פוסל אף מפלגה. הגיע הזמן שנפסול כמה שפחות זה את זה. מעולם לא התחייבתי לאף אחד, אני רוצה לראות קווי יסוד לממשלה הבאה. אם היא תלך למשא ומתן עם אבו מאזן - אין לנו מה לחפש שם ולא נהיה שם. מצד שני, קיבעון מדיני לא תורם לנו. אנחנו בעד יוזמה", ציין שר החוץ. "חייבים לחסל את חמאס ולהיפטר מאבו מאזן. לדבר תכל'ס, בלי לגמגם. ראיתי פרסומים שהליכוד ובנט התחייבו לחרדים לבטל את חוק שוויון בנטל ושינוי ההחלטה של הגיור. אם אלה יהיו קווי היסוד לא נצטרף לממשלה".

שר החוץ אביגדור ליברמן, הבוקר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שר החוץ אביגדור ליברמן, הבוקר(צילום: מוטי קמחי)

ליברמן אמר כי מה שהכריע את הקו המנחה של הקמפיין היה הסרטון של הנער מוחמד זועבי, אחיינה של ח"כ חנין זועבי, שהביע במהלך צוק איתן תמיכה בישראל אך נאלץ לברוח מהארץ בגלל איומים. "מדברים הרבה על יהודים שפוחדים באירופה, ומה שהרתיח אותי זה שהגענו לאותו מצב בישראל", אמר שר החוץ. "אותו נער ערבי שתומך במדינה נאלץ לברוח ולא מקבל הגנה, את זה אנחנו רוצים לשנות. שחנין זועבי מסתובבת בראש מורם והמדינה מגינה עליה, אבל הילד צריך להסתתר. האנומליה הזו צריכה להיפסק. אין סיבה שמסיתים כמו זועבי, טיבי וראאד סאלח יהיו אזרחי ישראל".

 

ליברמן. "לא נשב בממשלה שתנהל משא ומתן עם אבו מאזן" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ליברמן. "לא נשב בממשלה שתנהל משא ומתן עם אבו מאזן"(צילום: מוטי קמחי)

הוא הוסיף כי מדובר ביוזמה פרגמטית. "הגענו לצומת דרכים. דרושות הכרעות, ואנו מציגים תפיסה מדינית חדשנית מול תפיסה אנכרוניסטית שמציעים אחרים", אמר שר החוץ. "בנט מציג מדינה דו-לאומית קלאסית, להחיל ריבונות על יהודה ושומרון בלי לתת זכות בחירה, ומספק הוכחות לשונאינו למה שהם רוצים. אנחנו מציגים גישה פרגמטית של המחנה הלאומי בישראל: ישראל כמדינה יהודית עם אוכלוסייה נאמנה".

 

ליברמן, שמפלגתו נמצאת בטלטלה גם על רקע חקירת פרשת החשד לשחיתות ורשימתו לכנסת עברה תהפוכות עם פרישת בכירים ושרים, 

דיבר על ההרכב החדש שילווה אותו. "חצי מהרשימה המתגבשת תהיה אנשים חדשים. היא תתבסס על כאלה שצמחו בתוך המפלגה. ברור שהרשימה תהיה צעירה מאוד, במיוחד העשירייה הראשונה", אמר. "הייתי מבקש מכל מי שעזב להישאר, אבל התהליך של התחדשות הוא טבעי וחשוב שזה יימשך. הגיע הזמן שננסה להתחיל להעביר את המושכות לדור הבא שצמח במפלגה. יאיר שמיר נמצא בחו"ל, וכשהוא יחזור נשב יחד ונקבל החלטה".

 

גם לנושא החקירה ב"ישראל ביתנו" התייחס ליברמן ואמר כי אין לו בעיה עם החקירה, אלא רק עם העיתוי. "זכותה של המשטרה לחקור, ומי שיימצא אשם יצטרך לשלם את המחיר. ההשגות שלי הן העיתוי והניסיון להגיע להרשעה בכלי התקשורת. הניסיון להרשיע אותנו באמצעות הדלפות מרושעות, מגמתיות, שבמקרה הטוב הן בגדר הטעיה. לדוגמה, יום אחרי כנס אריאל ראינו מכתב של היועץ המשפטי לממשלה שנוזף בפאינה קירשנבאום על זה שהיא יושבת במשרד הפנים. אותי מעניין מי הטעה אותו. היא לא ביקרה שם מאז שהחקירה הפכה לגלויה, אז יכול להיות שמישהו הטעה את היועץ, ואולי לא רק בזה. מבחינתנו זו החקירה הפוליטית ביותר בישראל, יש עשן בלי אש. אני בטוח שההר יוליד עכבר, אבל את מי זה יעניין אחרי הבחירות?"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
השר ליברמן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים