שתף קטע נבחר

קירשנבאום: ביקשתי לפרוש, בינתיים נשארת לבקשת ליברמן

מזכ"לית ישראל ביתנו פנתה ליו"ר המפלגה בבקשה לפרוש מהפוליטיקה על רקע החשדות בשחיתות נגדה, אך ליברמן ביקש ממנה להישאר, לפחות בינתיים

סגנית שר הפנים ומזכ"לית ישראל ביתנו פאינה קירשנבאום פנתה ליו"ר המפלגה אביגדור ליברמן בבקשה לפרוש מהפוליטיקה בעקבות החשדות נגדה בפרשת השחיתות. כך דווח הערב (יום ו') בערוץ 2. למרות זאת, לבקשתו, קירשנבאום לא תפרוש לפי שעה. לאחר הפרסום אמרה ל-ynet: "באמת פניתי לליברמן ואמרתי שנכון להיום אני צריכה לפרוש מהמטה ולהסיר מועמדות מהכנסת. נעניתי לבקשתו שלא לפרוש וכרגע - אני לא פורשת".

 

קירשנבאום חשודה שקיבלה כספים, אך אלו הופקדו לחשבונות שלא שלה, אלא כמשכורות למקורבים ובני משפחה (זאת מלבד המינוי של בתה לארגון מגדלי הבקר שנמצא בחקירה). בנוסף נבדקים עוד מינויים בחשד שנעשו בתמורה לטובות הנאה כלשהן. בסך הכול, על פי החשד, קירשנבאום קיבלה מאות אלפי שקלים בהטבות שונות.

 

קירשנבאום היא דמות בולטת מאוד במפלגה ומקורבת מאוד ליו"ר ליברמן. עבודת המפלגה ברובה עוברת דרכה, והיא מעורבת בכל המהלכים הפרלמנטריים והפוליטיים. מישראל ביתנו נסר כי בתום ישיבת מטה שהתקיימה היום בצהריים קירשנבאום פנתה לליברמן בבקשה לפרוש מתפקידה כיו"ר מטה הבחירות וכן הודיעה שאין בכוונתה להגיש את מועמדותה לרשימה בבחירות הבאות, אולם כאמור היא נעתרה לבקשתו שלא לעשות זאת.

 

שלשום הרחיק היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, את קירשנבאום ממשרד הפנים ושיגר לה מכתב חריף שבו כתב: "הגעתך למקום תפגע באמון הציבור". "מחומר הראיות עלה חשד לכך שביצעת עבירות הקשורות למשאבים ציבוריים וכספי ציבור בעת מילוי תפקידך הציבורי", ציין היועמ"ש ומחה על ש"את ממשיכה לפקוד את משרד הפנים ולבצע משימתך בתפקידך כסגנית השר".

 

מוקדם יותר היום התייחס שר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ'

לפרשה ואמר כי "אני נותן גיבוי למערכת אכיפת החוק, למשטרה ולפרקליטות, שיעשו את עבודתם. אני לא מכיר את החקירה, לא מעורב בחקירה, אני לא יודע לאן היא מובילה". השר, שבעצמו חבר ישראל ביתנו, סיפר עוד במהלך ביקורו במפעל "פרי גליל", כי ביקש תמיד להתרחק מחקירות שנוגעות לאישי ציבור.

 

"בואו ניתן לחקירה להימשך", הוא הפציר, "מי שחרג או שפעל שלא כדין יעמוד בבוא היום בבית המשפט ומי שהיה בסדר ישוחרר. כמובן צריך לעשות את זה בכל הזהירות, אבל אני לא מעורב בזה וככה אני אמשיך להיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
פאינה קירשנבאום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים