שתף קטע נבחר

סקרים מהערב: העבודה פותחת פער קטן מהליכוד

לפי סקר של ערוצי הטלוויזיה המחנה הציוני בראשות הרצוג מתחזק

חודשיים וימים לפני הבחירות לכנסת ה-20 והסיעה המשותפת לעבודה ולתנועה פותחת פער קטן מהליכוד. על-פי סקר של ערוץ 10, שנערך בקרב קבוצת מדגם גדולה במיוחד, מקבל המחנה הציוני בראשות יצחק הרצוג וציפי לבני 24 מנדטים, בזמן שהליכוד זוכה ל-20 מנדטים. בסקר נוסף, שפורסם בערוץ 2, מקבל המחנה הציוני 25 מנדטים לעומת 23 לליכוד.

 

עוד לקראת בחירות 2015 :

כחלון חשף את 11 המועמדים הראשונים

ישראל ביתנו מתחדשת: אלה המועמדים לרשימה

 

מנתוני הסקר, שהוצגו הערב בערוץ 10, עולה כי העבודה-התנועה מקבלת 24 מנדטים, מנדט אחד יותר מהסקר שנערך בסוף דצמבר. הליכוד, כך על-פי אותו סקר, מקבל 20 מנדטים - אחד פחות מאשר הסקר שפורסם לפני כשבועיים. המפלגה השלישית בגודלה היא הבית היהודי עם 16 מנדטים ואחריה יש עתיד וכולנו עם 10 מנדטים כל אחד. מרצ מקבלת 6 מנדטים וישראל ביתנו 5.

 

בקרב הסיעות החרדיות מקבלת ש"ס 6 מנדטים וסיעתו של אלי ישי, העם איתנו,4 מנדטים. יהדות התורה תהיה כנראה הסיעה החרדית הגדולה בכנסת עם 7 מנדטים. בסקר נבדק מה ייקרה עם שלוש הסיעות הערביות ירוצו ברשימת משותפת. על-פי הסקר - הרשימה המשותפת תקבל 12 מנדטים.

 

בנוסף בערוץ 10 שאלו את הנשאלים מי מתאים לתפקיד ראש הממשלה  - בנימין נתניהו קיבל 42% ויצחק הרצוג 35%. הפער בסדר הקודם היה 10% והוא הצטמצם ל-7%.

 

על-פי סקר של ערוץ 2 מקבל המחנה הציוני 25 מנדטים לעומת 23 לליכוד. הבית היהודי עם 16 מנדטים, יש עתיד 11, כולנו 8, ישראל ביתנו 7, ש"ס 7, יהדות התורה 7, מרצ 5 והסיעות הערביות 11.

 

במקביל, פרסם נדב פרי בערוץ 10 כי ראש אגף האבטחה בשב"כ הורה לתגבר באופן משמעותי את האבטחה סביב הרצוג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים