שתף קטע נבחר

ישראל ביתנו מתחדשת: אלה המועמדים לרשימה

ישראל ביתנו מרעננת את השורות וצפויה להציג במקומות הגבוהים את ראש עיריית צפת, אילן שוחט. שמות נוספים שעלו: איציק קדוש וד"ר שמואל סעדיה. הרשימה תוצג רשמית ביום שני

מפלגת ישראל ביתנו משנה את פניה וצפויה להציג בבחירות הקרובות צמרת חדשה של אנשים שלא כיהנו בכנסת. לידי ynet הגיעו חלק משמות המועמדים לרשימה והם כוללים את עו"ד בני דון יחיא, ראש העיר צפת אילן שוחט (שצפוי לתפוס מקום גבוה), יו"ר סניף הליכוד לשעבר בקריית טבעון אילן קדוש, ד"ר שמואל סעדיה וד"ר יובל רבינוביץ'. אם ייבחרו הם צפוים להצטרף לשרון גל ולאורלי לוי-אבקסיס. ביום שני צפויה מועצת המפלגה לאשר ולהציג את הרשימה הסופית של המפלגה לכנסת.

 

 

יו"ר ישראל ביתנו, שר החוץ אביגדור ליברמן, פתח היום את קמפיין הבחירות שלו עם הסיסמה: "תכל'ס ליברמן", וסיסמת המשנה: "אריאל לישראל, אום אל-פחם לפלסטין". ליברמן ציין כי במפלגה יתבצע חילוף דורות ורענון, וזאת לנוכח עזיבתם של עוזי לנדאו, דוד רותם, יצחק אהרונוביץ ומזכ"לית המפלגה, פאינה קירשנבאום, שמעורבת בפרשת השחיתות.

 

למעט המועמד החיצוני גל, שגויס לאחר בדיקות שנערכו לגביו והעלו שעל כי הוא מדבר לצעירים

רבים מהצד הימני של המפה הפוליטית, היתר מזוהים עם המפלגה. באחרונה עסק ליברמן באופן אינטנסיבי בגיבוש הרשימה, וביום ראשון ידון גם עם שר החקלאות, יאיר שמיר, השוהה בחו"ל, על המשך עתידו הפוליטי. גם שמיר צפוי לא להמשיך בישראל ביתנו.

  

לוועדה של ישראל ביתנו ניגשו כ-65 מועמדים בהם יהודים, דרוזים וקיבוצניקים. במפלגה החליטו בכל מקרה להתמיד לשמור על הקונספט שכלל המועמדים יהיו ״תוצרת בית״, ולשב צעירים ורעננים. "חצי מהרשימה המתגבשת תהיה אנשים חדשים. היא תתבסס על כאלה שצמחו בתוך המפלגה. ברור שהרשימה תהיה צעירה מאוד, במיוחד העשירייה הראשונה", אמר ליברמן במסיבת העיתונאים שכינס. "הייתי מבקש מכל מי שעזב להישאר, אבל התהליך של התחדשות הוא טבעי וחשוב שזה יימשך. הגיע הזמן שננסה להתחיל להעביר את המושכות לדור הבא שצמח במפלגה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הציג את הקמפיין. ליברמן היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים