שתף קטע נבחר

שריפה בדירה: השוכרים ישלמו 222 אלף שקל

בני זוג ששכרו דירה באשקלון נתבעו על ידי בעלי הנכס לשלם פיצויים בטענה שכשל חשמלי במקרר שלהם גרם לשריפה. בית המשפט צידד בבעלי הדירה

מחלוקת על נסיבות שריפה שפרצה בדירה באשקלון, וגרמה נזק רב לתכולתה ולבניין כולו, הובילה להתנצחות משפטית בין בעלי הנכס לבין דייריו. לבסוף קבע בית משפט השלום בקריית גת כי אף שבני זוג ששכרו את הדירה ניזוקו משמעותית, הם האחראים לפרוץ האש, ולכן יהיה עליהם לפצות את בעלי הנכס ב-222 אלף שקל.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

השריפה, שפרצה באחד מלילות אוקטובר 2010, כילתה את כל תכולת הדירה, וגרמה נזקים גם לדירת השכנים ולבניין. ביולי 2011 הגישו בעלי הדירה תביעה נזיקית על סך 322 אלף שקל נגד השוכרים ונגד בתם (הערבה לחוזה השכירות). לטענתם, האש פרצה עקב כשל חשמלי במקרר שבבעלות השוכרים, ומשכך הם האחראים לה.

 

הנתבעים טענו מנגד כי בעלי הדירה אינם יודעים בוודאות מה גרם לשריפה. לשיטתם, האש יכולה הייתה לפרוץ גם מלוח החשמל של הדירה, שטופל באופן לא מקצועי על ידי בן משפחה של התובעים. הם הוסיפו כי התובעים הגישו את תביעתם בחוסר תום לב, וכי הם מחפשים כיס להיפרע ממנו לאחר שלא ביטחו את ביתם.

 

הבת טענה כי היא חשבה שהיא חתמה רק על ערבות לתשלום שכר הדירה, ולא תיארה לעצמה שתחויב בסכומים שכאלה בשל נזקי שריפה.

 

השוכרים הגישו תביעה נגדית לחיוב בעלי הדירה בנזקים שנגרמו לרכוש שלהם בשריפה.

 

השופט ישראל פבלו אקסלרד קבע כי בכך שטענו כי ארון החשמל לא מנע את השריפה, השוכרים בעצם הודו בכך שהשריפה התחילה בכשל במקרר. הוא הוסיף כי גם מדו"ח של כוחות כיבוי האש עולה שמוקד השריפה הוא במקרר שבמטבח.

 

עוד קבע השופט אקסלרד כי הנתבעים לא הוכיחו שהשריפה נגרמה ממקור אחר, או כי הם לא התרשלו. לפיכך הוא קיבל את תביעת בעלי הדירה בחלקה ודחה את התביעה הנגדית שהגישו השוכרים. השופט הוסיף כי על פי הסכם השכירות בתם של השוכרים ערבה לכל התחייבות שלהם.

 

לבסוף חויבו הנתבעים לפצות את התובעים ב-221,851 שקל עבור עלות שיפוץ הדירה, תיקוני דירת השכנים ותשלום שכר דירה וועד בית שלא שולמו.

 

בנוסף הם חויבו גם בשכר טרחת עו"ד של 40 אלף שקל והוצאות המשפט. עם זאת, השופט התחשב במצבם הקשה של הנתבעים ולא פסק פיצוי בגין עוגמת נפש.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעים: עו"ד יורם ורון
  • ב"כ הנתבעים: עו"ד ב. הנר
  • עו"ד ליאור ברקנפלד עוסק בדיני מקרקעין, תמ"א 38 ודיור מוגן
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים