שתף קטע נבחר

אלפיים מחו בכפר קאסם: 'יש כאן רוצח סדרתי'

מנהל אגף במחלקת החינוך בעירייה, מורה, תלמיד - ובשבוע שעבר כדורגלן. אחרי רצף של מעשי רצח בכפר קאסם, יצאו המונים להפגין ודרשו מהמשטרה: "הגיעו לרוצחים - או צאו מהעיר"

רצח הכדורגלן סוהייב פריג' , האחרון בשורה של מעשי רצח בכפר קאסם, הוציא אלפים לרחובות: כ-2,000 איש יצאו היום (ו') אחרי תפילת יום שישי להפגין בכפר קאסם מול נקודת המשטרה בעיר וטענו כי המשטרה לא עושה מספיק על מנת להגיע לרוצחים. המשתתפים הניפו את תמונות הנרצחים בשנים האחרונות וקראו "ערבי הרג ערבי - התיק נסגר", "על המשטרה לאסוף את כלי הנשק", "למצוא את הרוצחים או להעיף את המשטרה מהעיר".

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

עוד בחדשות

נשיא, שר, משורר, רב: מי במקום ה-120? 

נסראללה: ההישג שלנו - החשש בישראל 

 

פריג', בן 27, נורה למוות לפני כמה ימים בכניסה לביתו. בשנים האחרונות נרצחו בכפר קאסם עאדל עיסא, מנהל אגף במחלקת החינוך בעירייה, המורה עאמר סרסור והילד אנאס סרסור. בכל המקרים הללו לא הגיעה המשטרה לרוצחים. "יש כאן רבים הסבורים שמסתובב כאן רוצח סדרתי", אמר חוסיין סרסור. "המצב מאוד מפחיד. אם היינו יודעים לפחות מה הרקע לרציחות זה יכול היה לעזור בהרגעת התושבים. כל עוד איש לא יודע למה זה קרה, אנחנו ממשיכים לחוש סכנת חיים".

אלפיים הפגינו בכפר קאסם ()
אלפיים הפגינו בכפר קאסם

מחאה מול נקודת המשטרה ()
מחאה מול נקודת המשטרה

הוא אמר כי ילדיו חוששים לעתים לצאת לבית הספר או לשחק בחצר: "הם מרגישים מאוימים. המשטרה צריכה להגיע לפושעים שעדיין מסתובבים חופשי. אם הם לא יצליחו, אז אין להם מקום כאן". ראש התנועה האסלאמית בעיר, השייח ספות פריג', קרוב משפחה של הכדורגלן שנרצח, אמר: "אנחנו לא רוצים שהמשטרה תגיע לזירה רק כדי לאסוף קליעים ולנקות דם. אנו דורשים שהם יגיעו לרוצחים ויענישו אותם. נמאס לנו מההבטחות".

 

בהפגנה, שנערכה מול נקודת המשטרה השייכת לתחנת קדמה בפיקודו של ניצב משנה דויד פילו, השתתף גם גם יו"ר ועד ההורים המקומי. היו"ר, עו"ד עאדל בדיר, אמר דברים דומים: "סוהייב פריג' הוא פרח מהפרחים של העיר. אנחנו דורשים מהמשטרה לעשות מאמץ חקור את העניין בצורה רצינית, בכדי לגלות מיהם הרוצחים. זכותם של התושבים לדעת מי רוצח את בניהם".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "הקמנו בכפר קאסם ארגון משטרתי קבוע היושב בעיר בשיתוף עם הרשות המקומית לרווחת התושבים, והדבר ניכר בשביעות רצון האזרחים ובעליית הדרישה לקבלת שירותי משטרה. לעיר הוקצו כוחות ואמצעים רבים ותיקי חקירת אירועי הרצח הועברו לטיפול אינטנסיבי ביחידה המרכזית במחוז. נמשיך להשקיע מאמצים כדי להגביר את תחושת הביטחון בעיר. בחודשים האחרונים נחלו מאמצים אלו באזור המשולש הצלחה רבה בפענוח תיקי רצח, אלימות ותפיסת אמל"ח בלתי חוקי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה בכפר קאסם
הכדורגלן שנרצח, סוהייב פריג'
מומלצים