שתף קטע נבחר

חצי שנה אחרי: רוצח אנאס בן ה-10 עדיין חופשי

ב-1 ביוני נמצאה גופת הילד אנאס סרסור במטע זיתים בכפר קאסם. אביו נעצר אך שוחרר מחוסר ראיות, ומאז החקירה נמצאת במבוי סתום. האב עובר טיפול פסיכולוגי, חוקר פרטי הופעל והרוצח טרם נתפס. "המשטרה בזבזה זמן יקר שהלך לאיבוד"

"החקירה די במבוי סתום, אבל לך תדע, הכול יכול להשתנות". כמעט חצי שנה לאחר שגופתו של הילד אנאס סרסור (10) נמצאה סמוך לביתו בכפר קאסם, המשטרה עדיין לא הצליחה לשים את ידה על חשוד בביצוע הרצח. כמה ימים לאחר הרצח נעצר מוחמד סרסור, אביו של הילד, בחשד לביצוע המעשה, אולם הוא שוחרר מחוסר ראיות. במקביל לחקירת המשטרה שנמשכת, הפעילה משפחת הילד חוקר פרטי.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

גופת הילד נמצאה ב-1 ביוני במטע זיתים ליד ביתו, ועל צווארו סימני אלימות. משפחתו של הילד מסרה בתחילה לחוקרים כי הוא נעדר מביתו במשך כמה שעות ושני נערים היו אלה

שמצאו את הגופה במהלך החיפושים. רופא מקומי אף סיפר כי ייתכן שחיה משוטטת, כלב או חזיר, תקפה את הילד, אולם המשטרה החליטה כאמור לעצור כמה ימים לאחר מציאת הגופה את אביו של הילד. האב הכחיש ושוחרר.

 

מאז שחרורו של האב לא חלה שום התפתחות. המשטרה ערכה אמנם פעולות חקירה רבות, אך הרוצח לא נלכד. גורמים במשטרה אמרו היום ל-ynet כי "גם נגד האב בוצעו חקירות סמויות וגלויות, אך לא נאספו ראיות על מנת שניתן יהיה להפליל אותו ברצח. הכול יכול להשתנות אם יגיעו ראיות חדשות מפלילות נגד האב או נגד כל חשוד אחר". באופן רשמי אומרים במשטרה: "החקירה נמשכת ואנחנו בודקים את כל הכיוונים".

 

משפחת סרסור עצמה ממתינה עדיין בסבלנות למידע חדש שישפוך אור על הפרשה. בני המשפחה הפעילו כאמור חוקר פרטי שיסייע להתחקות אחר עקבותיו של הרוצח. בעיר ממשיכים התושבים כל הזמן לדבר על רצח הילד שמתואר כאחד המקרים המזעזעים ביותר שאירעו בכפר קאסם.

 

מוחמד ג'אבר סרסור, קרוב משפחתו של הילד, אמר ל-ynet כי "האב שוחרר ממעצר, אבל זה לא נגמר. אנחנו עדיין במצב נפשי ירוד, כולנו ממתינים לדעת מי רצח את הילד ומה היו הנסיבות. לא נשתוק על מעשה כזה ולכן הפעלנו חוקר פרטי שיאסוף מידע כדי להוביל אותנו לסיפור האמיתי".

 

ג'אבר אמר עוד כי "לצערי למשטרה אין חדש. גם אנחנו ניסינו לחקור בעצמנו את האירוע, דיברנו עם שכנים, חברים ועובדים זרים ואנשים שעוברים כל יום בשכונה שבה נמצא הבית, אבל כלום לא עזר. אני פונה לכל מי שיודע דבר על הרצח, אפילו מידע קטן, לבוא ולהודיע לנו. כל מידע יכול לקדם את החקירה".

 

"היו צריכים להשקיע יותר בחקירה" 

מוחמד, אביו של הילד, שהה במשך 43 ימים במעצר.

קרוב המשפחה ג'אבר מספר כי "האב חזר לשגרת החיים שלו. היום הוא עובד במקום אחר. דאגנו לקחת אותו ואת אשתו לפסיכולוג כדי לשפר את מצבם הנפשי וככה הם יעברו את התקופה הקשה שהייתה להם". קרוב אחר של משפחת הנרצח אמר כי "זאת אכזבה גדולה שהמשטרה לא הגיעה לרוצח. היו צריכים להשקיע יותר בחקירה, הם לא חקרו בצורה מקצועית".

 

עו"ד גיורא זילברשטיין, שייצג את האב, אמר כי "ככל הנראה הרוצח עדיין מסתובב חופשי. אני מתפלא שהמשטרה לא הצליחה לתפוס אותו והעדיפה לעצור את מרשי. הם בזבזו זמן יקר שלמעשה הלך לאיבוד ונתן אפשרות לרוצח להעלים ראיות עד שנקלעו למצב שקשה להגיע אליו. מאז שמרשי השתחרר הם קראו לו פעמיים לחקירה והפסיקו. אני מקווה שנקבל תוצאות טובות ולא להשאיר את התיק פתוח".  


פורסם לראשונה 13/11/2012 23:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרוצח מסתובב חופשי. אנאס סרסור
צילום רפרודוקציה: עידו ארז
43 ימים במעצר. האב מוחמד סרסור
צילום: אבי מועלם
עו"ד זילברשטיין
מוחמד ג'אבר סרסור
צילום: חסן שעלאן
מומלצים