שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הניחו לבקבוקים
  עזבו אתכם מטקטיקות ומהסחות דעת - זה לא עובד, ובצדק. הבחירות הללו הן לא על בקבוקים ולא על טיסות משפחת נתניהו לחו"ל

  הסקרים האחרונים המצביעים על התחזקות הליכוד ונתניהו הם אולי הדבר החשוב ביותר שקרה עד כה במערכת הבחירות. זו קריאת השכמה רועמת למחנה מתנגדיו של נתניהו והמסקנה שלהם ברורה - אם מערכת הבחירות תמשיך לעסוק בזוטות ובקטנות, נתניהו יישאר ראש ממשלה לעוד ארבע שנים.

   

  עוד בערוץ הדעות של ynet

  מצור במרחק יריקה מרוטשילד / אורלי יוגיר

  אנסתם לי את הנשמה / אפרת (שם בדוי)

   

  חבריי במחנה הציוני, עזבו אתכם מטקטיקות ומהסחות דעת - זה לא עובד, ובצדק. הבחירות הללו הן לא על בקבוקים ולא על טיסות משפחת נתניהו לחו"ל, הן לא על ריהוט גן לבית בקיסריה ולא על מספר השרים בממשלה. זה נכון, צריך לחקור, לא לטייח, ואם יש צורך להעמיד לדין, אבל לא על כך יש בחירות.

  השיח על הבקבוקים והטיסות פועל רק לטובתו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  השיח על הבקבוקים והטיסות פועל רק לטובתו (צילום: גיל יוחנן)
   

  אם רוצים להסיח את דעת הקהל מהנושאים המרכזיים שעל הפרק, אפשר להמשיך להתעסק בדו"חות על בקבוקי יין וגלידה, השיח הזה ישרת רק אדם אחד - בנימין נתניהו. עד עכשיו זה פועל לטובתו. כאילו ראש הממשלה נתניהו נבחר זה עתה ועוד לא הספיק לפגוע ולהרוס כאן כל חלקה טובה, כאילו כל חטאו של ראש הממשלה הוא בחוסר צניעותו ובתאוות בצע קטנונית המסתכמת בסיגרים ובדמי פיקדון לבקבוקים.

   

  הבחירות האלו הן על העתיד שלנו, עתיד המדינה שלנו, על שינוי ההיסטוריה, לא פחות. כבר שכחנו את המלחמה בקיץ, את זאת שקדמה לה ואת זאת שקדמה לשתיהן, שכחנו את הבידוד הבינלאומי, את הייאוש, את חוסר התקווה. שכחנו את האלימות ברחובות, ההסתה, החברה הישראלית שמתפוררת, תופעות תג המחיר, ההתלהמות והצימאון לדם ולנקמה. שכחנו את העלייה חסרת האחריות של ראשי הימין להר הבית, את השתלטות המתנחלים על בתים בסילוואן והפיכת ירושלים לחבית חומר נפץ.

   

  שכחנו את המשפחות השכולות שאיבדו את יקיריהם ושעבורן המילים הסדר מדיני ושלום כבר לא רלוונטיות. שכחנו איך נתניהו גירש מפה את אובמה וקרי שבסך הכול ניסו למצוא פתרון לסכסוך ולנסות להבטיח עתיד אחר לנו ולשכנינו, שכחנו איך הפך נתניהו את ישראל למצורעת בעולם וגרם לכולנו להתבייש בו ובהתנהלותו.

   

  הימין האידיאולוגי לא פועל בשליפות. להם יש חזון, לחסל את הסיכוי לשתי מדינות, לקחת את הכסף של כולנו ולבנות מציאות בלתי הפיכה בשטחים, מציאות שתגזור עלינו ועל ילדינו חיים משותפים עם הפלסטינים, ללא יכולת להיפרד. הם מבינים שהבחירות הללו הן לא על עקיצה פה או עקיצה שם, אלא על גורל המדינה ועל גורל הדורות הבאים. הגיע הזמן שגם אנחנו נבין ונגיד זאת.

   

  הבחירות הללו הן על הכלכלה הקורסת, על המשקיעים שברחו מכאן, על שווקים שהולכים ונסגרים בפני ישראל, ועל מדינה שמתבצרת בעמדותיה ולא מוכנה להקשיב לרגע לקולות הביקורת המגיעים מהטובות שבידידותיה. הבחירות הללו הן על תחושת הייאוש שחשנו כולנו בממ"ד ובמקלט, הן על הכעס שעבר אצל כולנו כשראינו את ההזנחה והיחס המזלזל של הממשלה בתושבי עוטף עזה. הבחירות הללו הן על הפחד שחשנו כאשר רצינו לכתוב סטטוס ביקורתי או לצאת להפגין והאווירה המורעלת ברחוב גרמה לנו להישאר בבית ולשתוק.

   

  הבחירות הללו הן על חופש הביטוי, על זכותם של ארגונים חוץ פרלמנטרים לבקר את הממשלה ועל זכויות המיעוט הערבי. הן על הניסיון של הימין לשנות את הדמוקרטיה הישראלית, לצמצם את חופש הביטוי, לשנות את מגילת העצמאות ולחוקק חוקי לאום גזעניים.

   

  אבל, מול כל זאת ניצבת לראשונה הזדמנות לשינוי היסטורי, לא פחות, וסיכוי להחזיר את ישראל לפסים שפויים, לבנות מדינה טובה יותר וסובלנית, מדינה עם סולידריות חברתית ואחריות כלפי כלל תושביה, מדינה שעושה כל מאמץ  למנוע מלחמה ולהגיע להסדר, מדינה שנרצה להתגאות בה.

   

  אסור להיתפס לבקבוקים ולטיסות ולבנות עליהם קמפיין. הבחירות הללו חשובות מדי.

   

  הכותב עומד בראש תנועת "שלום עכשיו"

   

  גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים