שתף קטע נבחר

המגיש ששיקר: לא יודע מה השתבש לי במוח

בראיון ראשון מאז נחשפה התרמית, מגיש החדשות של NBC בריאן וויליאמס מספר כי הפחד שלו גרם לעיוות המציאות. "זה היה כאילו נחתנו על הירח", סיפר. בינתיים, הרייטינג של NBC צונח, אך הצופים תומכים בחזרתו לשידור

התרמית, החרטה וההסבר: שישה ימים לאחר שהודה כי שיקר על מקרה שהתרחש בעיראק, מגיש החדשות של רשת NBC בריאן וויליאמס מנסה להסביר: "הזיכרון שלי לוקה בחסר מאותם אירועים כי פחדתי. זה היה הניסיון הראשון שלי במלחמה".

 

ביבי חביבי // החדש של נוי אלוש // רק ב-ynet

 

בשנת 2003 בתוכנית הבידור של דיוויד לטרמן סיפר וויליאמס כי טיל RPG פגע במסוק שלו ושל צוותו במהלך טיסה בעיראק. חיילים שלחמו באותו אזור חשפו את האמת מאחורי הסיפור, ובשבוע שעבר נאלץ וויליאמס להודות בשקר בשידור חי בשעת צפיית שיא בארצות הברית.

 

עוד חדשות בעולם:

בין המשברים: נשיאי ארה"ב שומרים על כושר

איך הגיב נשיא אסטוניה כשהמגיש טעה בשמו?

צומחת מהתחתית. אדיס אבבה מתגאה במטרו

 

לראשונה מאז ההודאה בשקר התראיין וויליאמס לעיתון הצבאי "כוכבים ופסים" (Stars And Stripes), שהיה לעיתון שבו הביעו יוצאי מלחמת עיראק את מחאתם נגד המגיש הפופולרי. הפרסום בעיתון הביא לפתיחת החקירה נגד וויליאמס וליציאתו המאולצת של המגיש לחופשה.

 

"זה היה כאילו נחתנו על הירח", סיפר המגיש. "היה לי זיכרון שונה לגמרי מזה של הלוחמים. כל מה שידעתי הוא שירו עלינו. אסור היה לי לשגות ככה. חשבתי שכולנו היינו תחת אש וספגנו נזקים. אני לא יודע מה השתבש לי במוח שחשבתי להתייחס לשני המסוקים כאילו היה שם מסוק אחד".

 

וויליאמס חשב שמהראיון בעיתון הצבאי תבוא הישועה, אך התרמית כבר גרמה לנטישה של רבים מהצופים, שעברו לצפות במהדורת חדשות הערב של ABC על פני זו של NBC.

הצופים דווקא תומכים בחזרתו. וויליאמס עם בתו (צילום: APF) (צילום: APF)
הצופים דווקא תומכים בחזרתו. וויליאמס עם בתו(צילום: APF)

תוכנית הערב בהגשתו של וויליאמס הובילה בממוצע בפער של 600 אלף צופים על פני הרשת המתחרה. הפער הזה אפילו גדל ביום חמישי האחרון לאחר ההתנצלות, אך למחרת ירדה התוכנית למקום השני ו-ABC נהנתה מן ההפקר.

 

בינתיים נשאלת השאלה אם וויליאמס יפוטר על אף ההתנצלות או שברשת ימחלו לו והוא ישוב לכיסא המגיש. למרבה ההפתעה, בסקר שערכה רשת NBC באתר האינטרנט שלה הביעו מרבית הנשאלים תמיכה בחזרתו של וויליאמס לשידור.

 

הלילה (ג') במהלך תוכנית חדשות הערב של NBC הוזמנו לאולפן מומחים שדנו בדילמה. "הציבור מצפה לקבל את האמת מהכתבים ומהמגישים שלנו. ורק את האמת", הסביר מומחה התקשורת פרופסור פול לוינסון.

 

דיוויד ווסטין, שבעברו שימש כנשיא רשת ABC, אמר בדיון כי קשה לארגון חדשות או לכתב לזכות מחדש באמון הצופים אם הוא מבצע צעד לא נכון.

 

"אפשר לזכות באמון, אבל לוקח הרבה זמן להוכיח את עצמך", הסביר ווסטין. "האירוע הזה חייב להזכיר לרשתות השידור שחשוב יותר לדווח על החדשות מאשר להשקיע בטיפוח כוכבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים