שתף קטע נבחר

יש הסכם: ישופרו תנאי העסקת 3,000 חקלאים

ההסתדרות והתאחדות האיכרים חתמו על הסכם קיבוצי המעניק לעובדים בענף תוספת ותק למשכורת, של 1% לשנה החל משנת העבודה השניה והשתתפות בהחזר מעונות וגנים. עובדים חדשים יידרשו לתקופת הכשרה וניסיון

ההסתדרות והתאחדות האיכרים חתמו היום (ד') על הסכם קיבוצי חדש, לשיפור התנאים של 3,000 עובדים ישראלים בענף. על פי ההסכם, כל חקלאי המועסק על ידי חברי ההתאחדות, יהיה זכאי לתוספת ותק של 1% לשנה החל משנת עבודתו השנייה וכן להשתתפות בהחזר מעונות וגנים.

 

>>> רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כיתבו לנו בטוויטר

 

עוד קובע ההסכם, כי השנתיים הראשונות להעסקתם של עובדים חדשים אצל חברי ההתאחדות, ייחשבו לתקופת הכשרה וניסיון. אם תידרש תקופה נוספת, ניתן יהיה להאריכה ב-12 חודשים נוספים, בהסכמת ארגון העובדים והמעסיקים. בתום תקופת ההכשרה יקבלו העובדים הטבות כמו תוספת משפחה, מענק שנתי ודמי כלכלה.

 

בנוסף קובע ההסכם, כי עובדים ותיקים יעברו לדירוג חודשי מנהלי כבר בשנה ה-11 לעבודתם ויהיו זכאים לקרן השתלמות, משכורת 13 והחזר דמי ביטוח לאומי.  

 

בהסתדרות הבהירו כי ההסכם לא חל רק על העובדים הישראלים המאוגדים בארגון העובדים - אלא גם על העובדים הזרים המועסקים על ידי חברי ההתאחדות. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מסר כי "מדובר בענף של עובדים מוחלשים שיש לדאוג לזכויותיהם. אני שמח כי המו"מ הממושך בין הצדדים הבשיל ונשא פירות לשביעות רצון כל הצדדים".

 

נשיא התאחדות האיכרים, דובי אמיתי, אמר כי "ניהלנו מו"מ רציני וענייני מול ההסתדרות, במטרה לאזן בין צרכי המעסיקים בענף, לבין החובה להסדיר תנאי העסקה ראויים לעובדים ואני חושב שמדובר בבשורה לשני הצדדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
חקלאי. יקבלו הטבות
צילום: עידו ארז
מומלצים