שתף קטע נבחר

הקצה: הגימיק של גלקסי נוט Edge

תמורת 5,500 שקל תוכלו לקבל את הרעיון של סמסונג לעתיד של הסמארטפונים. הנוט אדג' טוב כמו אחיו הצעיר והמסך הקמור מוסיף, אך הוא עדיין לא חף מהבעיות

סמסונג גלקסי נוט 4 הוא מכשיר נישתי וטוב. פאבלט מגודל עם עט סטיילוס שמציג ביצועים מצויינים ולא עושה הרבה בכיוון הסטייליסטי החדשני - המכתיב גוף דק, מעוגל, שלדות אחודות. הנוט אדג' הוא אותו המכשיר עם סוללה קטנה יותר, טוויסט של מסך קמור בצד ימין ותג מחיר מנופח: 5,500 שקל מול 4,000 של אחיו. אז: אנשי הגלקסי נוט שמוכנים להוציא עוד 1,500 שקל על מכשיר: יש לנו משהו בשבילכם.

 

 (צילום: שחר שושן) (צילום: שחר שושן)
(צילום: שחר שושן)

 

כלומר, זה אמנם מכשיר שנמכר מסחרית לכל דבר ועובד ומתפקד, אבל עדיין אב טיפוס מבחינת הרעיון. כמו הפלקס של LG הוא נועד להראות רעיון טכנולוגי אולי כפתח למשהו משוכלל יותר בהמשך. זה אינו מוצר צריכה. בטח לא בסיסי.

 

מזה זה בכלל?

מדובר בעצם במסך שני ברוחב של כסנטימטר שאינו ממשיך את המסך המקורי אלא נמצא כטריטוריה שונה. כברירת מחדל יש שם סרגל כלים עם פנס, טיימר, סטופר, הקלטה לגישה מהירה ופאנלים שניתנים לדפדוף. אפשר לסדר שם אריח של קיצורי דרך (נניח, פייסבוק הודעות וואטסאפ) ואפשר להוריד אריחים של סמסונג.

 

 (צילום: שחר שושן) (צילום: שחר שושן)
(צילום: שחר שושן)

 

יש חלק שמועילים: מניות שרצות על פי בחירתנו או כמו גישה מהירה לפתקים ולשימושי הסטיילוס, או מד טמפרטורה. יש גם משחק זכרון או אריח שיודע להציג את הטרנדים בטוויטר. עוד שימוש של הקימור הוא לא באמת שימוש אלא תצוגה: קריאת כתבות או ספרים דיגטליים נעימה במיוחד משאין גבול למסך.

 

נקודת אחיזה

אבל ישנם גם עניינים לא פתורים בטלפון הזה: למשל, אם נניח אני קורא בעברית אני ארצה שהקימור יהיה בצד שמאל של המסך או נניח אם אני שמאלי - אעדיף את הדברים הפוכים. אז אפשר לעשות את זה - כלומר להפוך את המכשר אבל אז הכפתורים הפיזיים יהיו למעלה במקום למטה.עוד עניין: באחיזה בצד ימין פנים היד לפעמים לוחץ בטעות על האריח.

 

ועוד דבר, ככל הנראה הכי חשוב: אפליקציות שלא נכתבו במיוחד לתצורה הזו לא ישתמשו במרחב החדש המיוחד, ולא כל האפליקציות אלו של סמסונג לא עושות את זה באופן מיטבי.

 

כלומר, אפליקציית הפתקים של הסטיילוס יודעת להשתמש בזה,יוטיוב (למשל) לא. השימוש במצלמה נהדר מכיוון שהכפתורים נמצאים על הקימור, אבל נגן המוזיקה מאכזב. הוא מציג את שם האמן ובקרים בסיסיים אבל לא מאפשר לך להשאיר אותו "ער" בנפרד והכתב אינו מתהפך אליך אוטומטית, אותה בעייה עם הודעות פוש שמוצגות אבל לא תמיד בכיוון הנכון (כלומר הפוכות).

 

 (צילום: שחר שושן) (צילום: שחר שושן)
(צילום: שחר שושן)

 

מסכם את זה העניין עם השעון לילה: מישהו בסמסונג ככל הנראה מאוד התלהב מכך שיש לו צורה של שעון מעורר ועשה אופצייה למצג של צריכה נמוכה עם שעון לילה שאמור להיות ליד המיטה. אפשר לבחור החל מאיזה שעה אתה רוצה שזה יקרה ואת האורך: משעה עד 12 שעות. כי אף אחד לא ישן יותר מזה. או החליט שנחמד לו עם התצוגה הזו כל הזמן.

 

קעורס

כן כן, זה צפוי הדברים האלה. שוב, וכבר אמרנו שזה מוצר קונספט והוא מוצר מעניין. הייתי רוצה אותו באופן אישי כמו שהייתי רוצה את הנוט 4 אבל בשום אופן לא הייתי משלם כל כך הרבה.

 

כדי שהתצורה הזו תתפוס, והיא תתפוס בסוף, צריכות להיות אפליקציות שמתאימות לזה - ועוד כמה התאמות מבחינת הנדסת אנוש, כמו קימור בשני הצדדים, או סידור אחר מבחינת כפתור הבית (בשני הצדדים). על פי דיווחים כבר ב-S6 סמסונג תציג מוצר שכזה. על פי העבר, מיד אחר כך אפל תציג את המכשיר המקומר שלה וכולם יהיו בטוחים משום מה שהיא הייתה הראשונה. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שחר שושן
הקצה של הסמארטפון
צילום: שחר שושן
מומלצים