שתף קטע נבחר

שר התיירות לוועדים: העדיפו נופש בישראל

שר התיירות, עוזי לנדאו, קורא לראשי הוועדים הגדולים במשק להעדיף נופש בארץ על פני חופשות מאורגנות בחו"ל: "בעת שתעשיית התיירות בארץ נאבקת לעמוד על רגליה, עלינו להפגין תמיכה וסולידריות במאות אלפי העובדים בה". ועדי העובדים: "מעדיפים חופשות בחו"ל בעיקר בגלל המחיר"

שר התיירות, עוזי לנדאו, שלח מכתב לראשי הוועדים הגדולים במשק, בו ביקש מהם להעדיף חופשה בישראל על פני חופשה מאורגנת בחו"ל. פנייתו של השר באה נוכח העתקת החופשות בישראל על ידי וועדי העובדים לטובת חופשות בחו"ל, צעד שיש בו כדי לפגוע בתעשיית התיירות המקומית.

 

לכתבות נוספות בערוץ קריירה :

 

>>> רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כיתבו לנו בטוויטר

 

השר ביקש מראשי הוועדים סיוע בחיזוק תעשיית התיירות המקומית בכך שיבחרו לקיים את הנופש השנתי בישראל. "תעשיית התיירות מעסיקה כ-200 אלף עובדים, מכניסה למשק כ-30 מיליארד שקל בשנה ומהווה את אחת התעשיות החשובות ביותר לכלכלה הישראלית, בשל תרומתה הרבה להכנסות המדינה ולתעסוקה, בעיקר בפריפריה", כתב.

 

"ההסלמה שהייתה במצב הביטחוני במדינה גרמה לפגיעה כלכלית קשה לעסקי התיירות, עליהם נשענים אזרחים רבים למחייתם", הוסיף השר. "עם ירידת ביקוש התיירות הנכנסת מחו"ל, בתי ההארחה, המלונות והעסקים התיירותיים הקטנים, מפסידים הכנסות כבר בימים אלה. הפסדים אלו עלולים למנוע את אפשרותם להתאושש, ואף להוביל לסגירתם של עסקים לא מעטים. בכך תגרם פגיעה בעובדים רבים, בעסקים אחרים הקשורים בענף התיירות ובעובדיהם".

 

לנדאו ציין בפנייתו כי תעשיית התיירות בישראל בכלל וענף בתי המלון בפרט, שרויים בתחרות קשה מול מדינות רבות בעולם, כאשר למרכיב מחיר הנופש משקל רב בהחלטת התייר על היעד אותו יבחר. הדבר נכון גם בתחרות על התייר הישראלי, בפניו עומדות בחו"ל חלופות רבות מול נופש בישראל.

 

עם זאת הוא הוסיף כי בעת שתעשיית התיירות בארץ נאבקת לעמוד על רגליה, יש להפגין תמיכה וסולידריות במאות אלפי העובדים בה, בעיקר בפריפריה. השר סיים את מכתבו בנימה אישית: "אני מרשה לעצמי לפנות אליך ולחבריך העובדים בקריאה לתת כתף ולנפוש השנה נופש 'כחול לבן'", בישראל".

 

עלייה בתיירות היוצאת

סקר שערכה לאחרונה חברת ועדים המרכזת את פעילות ועדי העובדים במשק, גילה כי חלה השנה עלייה משמעותית בתיירות היוצאת על חשבון התיירות בישראל, כאשר לרשימת היעדים התווספו חדשים, כמו וייטנאם והודו.

 

מנכ"ל ועדים, יעקב אלוש, מציין כי פעילות התיירות והנופש במקומות העבודה מהווה חלק חשוב מתעשיית התיירות בישראל ומשמשת כתשתית ארגונית משמעותית לשיווק מרבית מוצרי התיירות והצעות הנופש המשווקים בארץ. בשנה החולפת נאמד מחזור פעילות הנופש של מקומות העבודה ביותר משלושה מיליארד שקלים.

 

לדבריו, הסיבה העיקרית לכך שוועדי העובדים מעדיפים באופן ברור את החופשה בחו"ל, היא המחיר. "למרות שבתי המלון בארץ נותנים לוועדים הנחות ממחיר המחירון הרגיל, הרי המחירים של המלונות התייקרו וההנחה הפכה כמעט ללא רלוונטית. מה שהם מקבלים בחו"ל זול יותר במקומות רבים." גם יעדים שעד כה נחשבו ליעדים שאליהם היתה תנועה קטנה יחסית של קבוצות וועדי עובדים, כמו הודו וויטנאם, עלו השנה על המפה בשל המחירים הנוחים שהם מקבלים מספקי התיירות לחו"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
שר התיירות, עוזי לנדאו
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים