שתף קטע נבחר

פנחס עידן: נתניהו אמר שהוא אחראי לסרטון

יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה, הממוקם במקום ה-36 ברשימת הליכוד, דרש מראש הממשלה להתנצל באופן אישי על הפגיעה בעובדים בעקבות הסרטון המשווה בין מחבלי חמאס לעובדים. כדי למזער נזקים הוא זומן לפגישה בלשכת נתניהו ובסיומה הודיע כי ראש הממשלה התנצל והודיע "שהוא לא מתחמק מאחריות"

מנסה למזער נזקים: ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אחר-הצהריים (יום ב) עם יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה, פנחס עידן, הממוקם 36 ברשימת הליכוד לכנסת וזאת לאחר מכתב חריף ששלח לו עידן בנוגע לתשדיר הבחירות של הליכוד שהשווה לכאורה בין עובדי המדינה למחבלי חמאס. לאחר הפגישה אמר עידן כי ראש הממשלה התנצל בפני העובדים בישראל ובפני כל מי שנפגעו מהסרטון. נתניהו התנצל בפני העובדים, לאחר שעידן דרש ממנו להתנצל.

 

עידן אמר לאחר הפגישה: "בעקבות המכתב ששלחתי אתמול לראש הממשלה, מכתב שכתבתי מדם לבי, הזמין אותי היום ביבי נתניהו ללשכתו. בשיחה טובה שהייתה בינינו, נתניהו לקח אחריות על התוכן הלא ראוי שהועלה בסרטון, הוא מתנצל בפני העובדים בישראל ובפני כל מי שנפגע מהתכנים בסרטון התעמולה. ביבי טען בפניי שלא הייתה לו כל כוונה שהדברים יתפרשו כך. יחד עם זאת, הוא לא מתחמק מאחריות ומביע חרטה והתנצלות בפני כל מי שנפגע". הוא הוסיף כי הסרטון נגנז ולא יוקרן שוב.

 

המכתב של עידן לנתניהו. "תשדיר מביש" (צילום: איתי בלומנטל, אלכס קולומויסקי) (צילום: איתי בלומנטל, אלכס קולומויסקי)
המכתב של עידן לנתניהו. "תשדיר מביש"(צילום: איתי בלומנטל, אלכס קולומויסקי)

במכתב ששלח אמש לנתניהו כתב עידן: "לפני ימים אחדים עלה תשדיר בחירות של מפלגת הליכוד. מדובר בתשדיר בחירות מביש, שערורייתי ומסית נגד ציבור שלם של עובדות ועובדים שהקדישו את מיטב שנותיהם לטובת מתן שירות לציבור הישראלי. ההשוואה בין עובדת ברשות השידור ועובד נמל לבין פעיל חמאס היא מקוממת, פוגענית ומסיתה. זהו שפל חסר תקדים. גם אם ממשלה מחליטה להוביל רפורמות, לכל הפחות זכאים אותם עובדים נפגעים לחמלה, בוודאי לא לבוז ולהסתה נגדם. זו אינה דרכו של הליכוד. אלה אינם הערכים עליהם גדלנו. תפקידך כראש ממשלה, בין היתר, הוא לאחד את השורות ולפעול לטובת כל אזרחי ישראל - לא נגדם".

 

עידן הוסיף במכתבו לנתניהו: "אדוני ראש הממשלה, כל חיי אני איש ליכוד. יתרה מכך, בבחירות המקדימות האחרונות בליכוד אף התמודדתי ברשימה הארצית. אני מאמין בכל ליבי בדרך של הליכוד, במורשתו של ז'בוטינסקי ובדרכו של מנחם בגין. היום, כאיש ליכוד המייצג אלפי עובדים - אני מתבייש. עובדים רבים שבמשך שנים הצביעו לליכוד טוענים בפניי כי לא יוכלו להצביע יותר למפלגה שהפכה ציבור עובדים שלם לאויב. לא ברור לי מה מקור הגאווה בפיטורי עובדים, בפלגנות ובליבוי שנאה. לא ברור לי כיצד בקמפיין הליכוד הפכו כל עובדי המגזר הציבורי, ואולי גם המגזר הפרטי, לאויבי העם".


פורסם לראשונה 09/03/2015 15:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
פנחס עידן
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים