שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מנחם בן או אלמה דישי? כך מלהקים עונת VIP

  הכסף גדול, אבל ככל שמדובר באדם מפורסם יותר - כך יש לו יותר מה להפסיד. מלהקים, סוכנים ואנשי טלוויזיה מסבירים למי פונים קודם כל כשמחליטים ליצור עונת VIP לתוכניות ריאליטי, למה לפעמים עמוס רולידר עדיף על פני בר רפאלי, וכמה שווה חודש עבודה עם יהודה לוי

  מבול של הצעות עבודה מגיע לאחרונה לכוכבי הביצה המקומית, ולא בגלל הפקת דרמה חדשה או סרט קולנוע רב משתתפים - תוכניות המציאות הן אלה שמחזרות אחרי השחקנים והידוענים.

   

  אחרי תוכניות כמו "זוג מנצח", "הצילו! אני לא יודע לבשל" ו"מאסטר שף", נראה שהפקות הריאליטי לא מאסו במתמודדים מפורסמים, והן מנסות לגייס משתתפים לעונות VIP - שנחשבות ליקרות יותר אך גם לקצרות יותר מעונות רגילות. "האח הגדול" של זכיינית ערוץ 2 קשת, למשל, כבר ניסתה לגייס לשירותיה את הזוג הגרוש אקי אבני וסנדי בר. ב"הישרדות" של רשת עדיין מתלבטים אם ליצור עונת מפורסמים, ובמתחרה החדשה "אמזונס" כבר פנו לכוכבת החדשה אלמה דישי.

   

  "הישרדות". עונת מפורסמים נוספת? (צילום: ורד אדיר) (צילום: ורד אדיר)
  "הישרדות". עונת מפורסמים נוספת?(צילום: ורד אדיר)
   

  אז איך בונים נבחרת כוכבים לתוכנית ריאליטי? "המטרה הראשונית היא לקחת אמנים שיתמסרו למשחק", אומר מלהק שעובד עם תוכניות ריאליטי, "גם במחיר שהם לא שמות כאלה מפורסמים. צריך למצוא יציאות כמו מנחם בן, ולא כאלה שנטחנו במדורי הרכילות".

   

  תהליך בניית הקאסט אינו פשוט, למרות סכומי הכסף הגדולים יחסית שמוצעים למפורסמים - רבים מהם מסרבים מחשש שהדבר יפגע בקריירה העתידית. הרכבת הנבחרת נעשית לפי המתמודדים הראשונים שמסכימים להשתתף. "צריך למצוא איזון נכון בין נשים לגברים, בין דמויות חזקות לאנשים מוכרים", מסביר גורם בתעשיית הטלוויזיה. "אפשר גם בלי פרצופים מוכרים", מוסיף גורם אחר, "לדוגמה ב'אח הגדול' לא חייבים שמות גדולים. בעונת ה-VIP לאו דווקא המפורסמים הם אלה שעוררו את העניין הגדול".  מלהק ריאליטי מוסיף כי "לצורך העניין, לא בטוח ששמות, גדולים ככל שיהיו - כמו בר רפאלי ונינט טייב, יספקו את הסחורה". 

   

  למה?

   

  "כי השם הגדול שלהם חוטא לאותנטיות, יש להם המון מה להפסיד. ככל שהאמן יותר גדול - ככה הסיכון שלו גדל והאותנטיות קטנה".

   

  "האח הגדול VIP". לא חייבים שמות גדולים ()
  "האח הגדול VIP". לא חייבים שמות גדולים
   

  למרות זאת, סוכני שחקנים מספרים כי בחודשים האחרונים מגיעות לשולחנם הצעות חוזרות ונשנות להשתתפות ב"הישרדות" וב"אמזונס", והן נוגעות גם לכוכבים מהשורה הראשונה. "הם ביקשו כמעט כל שם אפשרי", מספר סוכן שחקנים, "אפילו ליהודה לוי פנו. אבל ברור להם שהוא לא יסכים לזה".

   

  איזה סכום יכול לשכנע אותו?

   

  "חצי מיליון שקל עבור חודש אחד זה סכום יפה. אבל לא חושב שזה עניין של כסף, זה לא הדי. אן. איי שלו".

   

  "אנחנו פונים לכולם", מוסיף מלהק בכיר, "אתה לא יכול לדעת באיזו נקודה תמצא פתאום את יהודה לוי. אם נגיד הוא יושב עם חבר שלו בבית ורואה 'המירוץ למיליון' ונהנה מהפורמט בדיוק בזמן שאני מחייג אליו - אולי זה יקרוץ לו? או שאולי נתפוס אמן בכיר אחר בנקודת זמן שהוא צריך כסף. אי אפשר לדעת, אנחנו תמיד פונים".

   

  חצי מיליון שקל הוא סכום גבוה מאוד, אבל מתברר שלא מופרך. "לא ישלמו לאחד מתוך קבוצה מיליון שקל", מסבירה בכירה בטלוויזיה, וגורם נוסף בתעשייה מוסיף כי הסכומים נעים בין 60 אלף שקלים לפרויקט ועד ל-400 אלף שקלים - הרף העליון לדבריו.

  פנינה רוזנבלום ובתה במירוץ למיליון. "תוכנית שמכבדת את עצמה" (צילום: איתן אבוט) (צילום: איתן אבוט)
  פנינה רוזנבלום ובתה במירוץ למיליון. "תוכנית שמכבדת את עצמה"(צילום: איתן אבוט)
   

  לפי סוכני השחקנים, שיטת העבודה בגיוס מפורסמים לתוכניות הריאליטי היא פשוטה - הצעה נשלחת לשם גדול יחסית, זו דולפת לתקשורת, ומכאן העבודה קלה יותר עבור המלהקים. "ההפקה שולחת הצעה ולא מחכה לתשובה - הם מפרסמים שהשחקן אמור להשתתף, וככה נפתחות דלתות לשחקנים ואמנים אחרים", מסביר סוכן.

   

  "אנחנו לא פונים כדי שהידיעות ידלפו לתקשורת", טוען מלהק שעבד בעבר עם תוכניות ריאליטי גדולות, "לפעמים לזכיין יש אינטרס לטפטף לתקשורת כדי להאדיר את המותג".

   

  איך נולדת הפנייה?

   

  "קודם כל אתה בודק מי עשה ריאליטי ומי לא - שזה כבר נהיה קשה כי הרבה מאוד עשו. קח לדוגמה את עמוס רולידר, שהוא בעיניי דמות מצוינת - כרגע יהיה לי קשה ללהק אותו אחרי 'הצילו! אני לא יודע לבשל', או פנינה טורנה אחרי 'האח הגדול' ו'מאסטר שף'. אחרי שמצאת את השמות שמעניינים אותך והצד השני מתעניין - אתה מזמין לאודישן ומראה לזכיין, ואז מתחיל המשא ומתן הכלכלי".

   

  כולם עושים אודישן?

   

  "כולם. גם השמות הכי גדולים. יש תוכניות ריאליטי שמכבדות את עצמן, כמו 'גולשי ספות' ו'המירוץ למיליון', שכולם יכולים לעשות. גם השמות הכי גדולים שתדמיין. גם 'הישרדות' מאוד אהובה כי אנשים מכורים למשחק, למרות שיש מפורסמים שההדחות קשות להם".  

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ 10
  אנה ארונוב ב"הישרדות VIP"
  צילום: ערוץ 10
  לאתר ההטבות
  מומלצים