שתף קטע נבחר

הורים, תפסיקו להתלונן - לכו להצביע

החינוך של הילדים שלכם, האלימות, מצב מערכת הבריאות והעובדה שאף אחד באמת לא סופר אתכם. אלה הן רק חלק מהסיבות שבגללן אפרת מונשרי גורן מבקשת מכם להפסיק לקטר על המצב ולעשות מעשה - וללכת להצביע

החודש האחרון לימד אותי שהורים זה ציבור מיואש, מיואש ואפילו מדוכא. שיחות ארוכות עם הורים שמנסים למלא את הריאות באוויר ויודעים שהם ציבור שקוף, כזה שלא סופרים אותו.

 

<<כל החדשות, הטורים, המדריכים והכתבות בעמוד הפייסבוק של ynet הורים>>

 

נכון, אתם צודקים, הורים במדינת ישראל 2015 הם ציבור שקוף. זה שקם כל בוקר לעבודה, מג'נגל עם ילדים ומנסה למצוא זמן לנשום.

 

זה שעושה מילואים משלם מסים ומקבל מינימום או שאולי נאמר מקבל מקסימום, לעומת חבריו בארצות מערביות - מקסימום ילדים בכיתה, מקסימום מחירי דיור ומקסימום ימי חופשה לילדים לעומת אלו של העובדים במשק.

 

בחירות בערוץ הורים

רוצים את הקול של ההורים? יש לנו דרישות

בני הנוער רוצים להצביע - תנו להם!

  

ציבור ההורים הם השקופים האמיתיים

הורים בישראל הם ציבור שקוף כי הפוליטיקאים מעדיפים לדבר על איראן, ביטחון ועל מושגים בכלכלה ולא לפתוח את המצע שלהם ולהכניס בו תוכנית סדורה על חינוך ואם כבר כתבו במצע התייחסות על חינוך היא בדרך כלל מתייחסת בנקודות כדי לצאת ידי חובה.

 

אין התייחסות מובנית לבעיות החינוך בארץ, לחופשת לידה הקצרה, למערכת הבריאות הבעייתית (ניסיתם פעם להזמין תור לאבחון בקופת חולים?) ואפילו בחינות הבגרות או הפסיכומטרי.

 

אבל הורים בישראל הם לא רק ציבור שקוף הם גם ציבור מקטר. מספיק לרדת לרגע לגינה הציבורית ולשמוע מהורים עד כמה קשה ורע, עד כמה החינוך מתסכל, הכיתות גדולות והילד שלהם, זה שהגיע לגן גמול, חווה רגרסיה, או חוטף מכות או שכל כניסה לסופר להשלמות קניות קטנה, גוררת מאות שקלים בקופה. קיטורים וקיטורים.

 

אין לכם מה לקטר - יאמרו הפוליטיקאים, להורים שלכם היה הרבה יותר קשה, לא היו להם חיתולים חד פעמיים והם כיבסו בלי מכונת כביסה ביד. לא היה להם שום שניצל מוכן או בכלל מכונית וחלק גרו במעברה.

 

הם התמודדו עם הכל ולא קיטרו. אז מה זה חינוך בכיתות צפופות וגני ילדים לא מותאמים כשיש לנו איום איראני וחמאס ודאעש מסביב.

 

אבל לי נמאס לשמוע הסברים על זה שאנחנו דור מפונק ושצריך להסתפק במה שיש לטובת תקציבי ביטחון ושפעם היה כאן הרבה יותר קשה.

 

אני חושבת שהאחריות לשינוי סדר העדיפות תלויה בידיים שלנו ההורים ובהחלטות שניקח, וכמובן בלחץ שנפעיל על הפוליטיקאים להפסיק להתייחס אלינו כציבור שקוף שמקטר, אלא כציבור אקטיבי.

 

הבעיה איתנו, ציבור ההורים הוא הייאוש ומצד שני גם חוסר הרצון לצאת שנייה מאזור הנוחות וללכת לעשות משהו שישפיע, אפילו לקרוא את המצע של המפלגות אין להורים כוח לקרוא. אנחנו רגילים שמישהו אחר יעשה את העבודה, או שלא.

 

הנה כמה סיבות שבגללן אתם חייבים להצביע

החינוך של הילדים שלכם: אם עוד לא הבנתם חינוך מתחיל מדוגמה אישית, אי אפשר באמת להסביר לילדים מה זאת דמוקרטיה ולמה היא חשובה מבלי להראות להם שאתם מתאמצים קצת בשביל לממש את זכותכם הדמוקרטית.

 

אכפתיות, סולידריות ואקטיביות הן לא מילים גסות והן בטח חלק ממה שאתם רוצים להעביר לילדים שלכם. אז תתחילו בהליכה לקלפי ביום שלישי ועדיף איתם ביחד!

 

חינוך: תקציב החינוך נקבע בממשלה וגם החלטות חשובות כמו יישום חוק חינוך חינם או סייעת נוספת. אתם יכולים להתנדב לוןעד ההורים, ללחוץ על העירייה במקום המגורים שלכם, אבל בסופו של דבר שינוי אמיתי נעשה על ידי המדינה. חינוך הילדים שלכם חשוב לכם? אז גשו להצביע.

 

כמה זה עולה לכם? קייטנות, צהרונים פעילויות, קניות בסופר כל זה נובע מחלטות פוליטיות שונות הקשורות למונופולים, לתשלומי מיסים, לסדר עדיפות ציבורי כזה או אחר של הפוליטיקאים.

 

תנו כוח למי שמייצג אתכם הכי טוב כדי שתקבלו הכי טוב שאפשר. וגם את זה עושים , כמו שהבנתם, על ידי הליכה לקלפי.

 

הכרה במס: האם מטפלת מוכרת במס? במדינות אירופאיות כן אבל בישראל אין עידוד אמיתי להשתלבות נשים למעגל העבודה ולפיתוח קריירה. שליחת ילדים לגן או למטפלת היא הוצאה גדולה שכרגע לא מוכרת למס. כרגע כי לחץ הורי יכול בהחלט לעזור.

 

מה הילדים שלכם אוכלים בצהרון? ישראל צועדת בצעדי ענק לקראת מגפת השמנה. אם אתם חושבים שילד שמן הוא בעיה של ההורים שלו אתם טועים הילד השמן של השכן הוא גם הבעיה שלכם.

 

ילד שמן יגדל להיות מבוגר שמן עם סיכויים גדולים לסבול מסוכרת, מחלות לב ולחץ דם ועוד בעיות. ילד שמן יזדקק לטיפול ממערכת הבריאות וישנה את תקציב הבריאות על חשבון דברים אחרים.

 

פעם ילדים אכלו בבית היום ילדים רבים נמצאים בצהרונים שלו נותנים מענה מספק לארוחות בריאות. האחריות על הארוחות האלה קשור ישירות למשרדי ממשלה שונים ולפיקוח.

 

אלימות: כאמא למתבגרים אני חרדה לאיזה מדינה אני מגדלת אותם ועד כמה מסוכן לשלוח אותם היום לבלות בחוץ. לא כל דקירה או קטטה עולה לסדר היום הציבורי ובטח לא אלימות בתוך בתי הספר.

 

טיפול באלימות הוא לא טיפול נקודתי של המשטרה, אלא גם של מערכת החינוך, הרשויות ועוד. אבל לפני הכל מישהו צריך לחשוב שזה חשוב ולרצות לטפל בזה 

 

בריאות: מערכת הבריאות קורסת, ככה לפחות טוענים חלק ממנהלי בתי החולים, הזקנה שוב ישנה במסדרון, אבל למה לנו זה חשוב? אנחנו צעירים ויכולים עדיין להתעלם.

 

אתם טועים הזקנה במסדרון יכולה להיות אמא שלכם ואז זה יהיה כואב, אבל העומס בבתי חולים גם מונע טיפול טוב גם בילד שלכם שיכול להיפצע במקרה בהפסקה בבית הספר.

 

מערכת הבריאות היא זו שאמורה גם לתת לכם שירות טוב כשתם חליתם בשפעת או שאתם זקוקים למרפאה בעיסוק. לכל אלה תורים ארוכים מדי.

 

אז צאו רגע מאזור הנוחות שלכם ולכו להצביע. זה יעשה לכם רק טוב. לכו להצביע, כי אם אתם רוצים שמישהו יספור אתכם ויקשיב לכם ואולי יעשה משהו בשבילכם אתם צריכים לעשות את הצעד הראשון, ולתת את הקול שלכם למי שידאג לעצמכם ולילדים שלכם!!

 

 

  

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
נושא החינוך מטריד אתכם? לכו להצביע
צילום: shutterstock
מומלצים