שתף קטע נבחר

חברי הכנסת מימין ומשמאל למען הניצולים

רגע לפני שהם מתחלקים לקואליציה ואופוזיציה, גייסה עמותת "אביב לניצולי השואה" חברי כנסת מכל הקשת הפוליטית, שהתאחדו בקריאה: "כל ניצול שואה זכאי לחיות בכבוד וברווחה". בין חברי הכנסת שהטביעו את כף ידם בצהוב: אילן גלאון (מר"צ), אילת שקד (הבית היהודי), איתן כבל (המחנה הציוני), מירי רגב (הליכוד), אורלי לוי אבוקסיס (ישראל ביתנו), ואלי אללוף (כולנו)

עמותת ״אביב לניצולי השואה", המסייעת לניצולי השואה ולבני משפחותיהם במיצוי הזכויות וההטבות המגיעות להם על פי חוק, גייסה לאחרונה חברי כנסת מכל הקשת הפוליטית, שהתאחדו כולם בקריאה: "נותנים יד לניצולי השואה - כל ניצול שואה זכאי לחיות בכבוד וברווחה!".

 


ח"כ אילת שקד, הבית היהודי

 

למען מטרה זו חברי הכנסת החתימו את ידם בצבע צהוב כאות הזדהות עם 180,000 ניצולי השואה החיים כיום בישראל. חברי הכנסת שהתגייסו לפרויקט המיוחד: איתן כבל, חיליק בר ונחמן שי (המחנה הציוני), מירי רגב (הליכוד), אילן גלאון ומיכל רוזין (מר"צ), אלעזר שטרן ויפעת קריב (יש עתיד – לא נכנסו לכנסת), אילת שקד ושולי מועלם – רפאלי (הבית היהודי), אלי ישי (ביחד – לא נכנס לכנסת), אלי אללוף (כולנו) ואורלי לוי אבוקסיס (ישראל ביתנו). את חברי הכנסת צילם בהתנדבות הצלם גל אלי (ארט דירקטורית: גילי אלי, איפור: אירנה שוחט).

 


ח"כ אילן גילאון, מרצ

 

עמותת אביב לניצולי השואה פועלת מזה שמונה שנים למיצוי זכויות ניצולי השואה. העמותה מעניקה סיוע משפטי לניצולי השואה ובני משפחתם ללא כל תשלום מצדם, בכדי שיוכלו לקבל את הזכויות וההטבות המגיעות להם על פי חוק. מימוש זכויות אלה יכול להוות את ההבדל בין עוני לחיים בכבוד וברווחה. לקראת יום השואה המתקרב ובא, קוראת העמותה לכלל הציבור להצטרף לחברי הכנסת - להושיט לניצולי השואה יד ולתת להם את התחושה כי הם לא לבד.

 


ח"כ מירי רגב, הליכוד

 

בערב יום השואה (15.4) תקיים העמותה את המצעד למען החיים – עצרת הזדהות עם ניצולי השואה, הגיבורים ששרדו את התופת. המצעד יצא מכיכר הבימה בתל - אביב ובמהלכו יוזמנו המשתתפים לצרף את טביעת ידם על קיר מיוחד שיוקם לצורך כך ולהצטרף לחברי הכנסת בקריאה כי להושיט יד לניצולי השואה.

 


ח"כ אורלי לוי אבוקסיס, ישראל ביתנו

 

עו״ד אביבה סילברמן, מייסדת ומנכלי"ת עמותת ״אביב לניצולי השואה״: ״בחרנו ביד הצהובה מאחר והיד מייצגת עשייה ועזרה, וזוהי מהותה של העמותה – סיוע שמוענק לניצולי השואה, מכל הלב וללא כל תמורה מצידם. בשנים האחרונות נעשו צעדים משמעותיים למען ניצולי השואה, אך עדיין מחצית מהניצולים ,להערכתנו, החיים כיום בישראל אינם מודעים לכלל הזכויות וההטבות להן הם זכאים, זאת מאחר ואלו פזורות בין מספר גופים ואף מתעדכנות מעת לעת. אני מקווה שגם השנה יצטרפו למצעד מאות אזרחים וקוראת לכל מי שמכיר ניצול שואה לפנות אלינו ולוודא שהוא אכן מקבל את כל זכויותיו״.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי ישי, יחד , מחוץ לכנסת
ח"כ איתן כבל, המחנה הציוני
ח"כ נחמן שי, המחנה הציוני
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים