שתף קטע נבחר

באלו הידיים: פרויקט "מחוות משותפות"

עשרות פסלים של כפות ידיים במגוון מחוות, הוצבו על קירות בניין באוהאוס, בשדרות רוטשילד בתל אביב. המטרה: לייצר פרויקט אמנות סביבתי, כאקט אומנות חיובי המקיים שיח חופשי עם הסביבה ונמצא. היוצרים: תלמידי בית הספר התיכון "מוזות" ביפו ואמן הפוסט גרפיטי הבינלאומי-ישראלי Know Hope. צפו, קבלו השראה

עשרות פסלים של כפות ידיים במגוון מחוות, הוצבו על קירות שביל הכניסה לבניין באוהאוס, המיועד להריסה, בשדרות רוטשילד בתל אביב. המיצג הוקם במטרה לייצר פרויקט אמנות סביבתי, כאקט אומנות חיובי המקיים שיח חופשי עם הסביבה ונמצא בתוך החוק ולא כהתנגדות לחוק, ומציין עשור לבית הספר התיכון "מוזות" ביפו, המעניק הזדמנות אחרונה לבני נוער שנפלטו מכל מסגרות החינוך לאורך חייהם וכעת משלבים לימודי אמנות עם לימודים לבגרות.

 

לתלמידי בית הספר חבר אמן הפוסט גרפיטי הבינלאומי-ישראלי Know Hope שהחל להציג את יצירותיו ברחובות תל אביב בשנת 2005, בין השאר בכיכרות בעיר, על קירות מבנים מוזנחים ובגינות ציבוריות אותם הציב וצייר באישון לילה. המיצב יוצב לציון עשור לבית הספר מוזות ולקראת אירוע התרמה שיערך במוצאי שבת (4/5/15).

 

 

 

מיצג מחוות משותפות מורכב ברובו מצילומי לוקיישנים שונים בתל אביב שכל תלמיד בחר לעבודתו. למיקום הנבחר יש משמעות עבור התלמיד ועל כל תמונה הוברגו זוג (או יותר) כפות ידיים במחווה אותה התלמיד או התלמידה בחרו. מחוות הידיים מסמלת את תחושת התלמיד לגבי הלוקיישין אותו בחר, דעותיו על הלוקיישן, משאלותיו וכדומה.

 


כפות ידיים אזוקות בטבעות נישואין על רקע בית הדין הרבני בתל אביב

 

בית הספר "מוזות" פתח את שעריו בספטמבר 2005 ביפו העתיקה ומעניק הזדמנות לבני נוער שנפלטו ממערכות החינוך לאורך חייהם ורוצים לשלב לימודים לבגרות עם לימודי אומנות. בבית הספר מסלולי לימודי יצירה ולימוד ופיתוח אישי במטרה לאפשר לתלמיד להצליח בחייהם הבוגרים. המקום מעניק לתלמידיו כלים ויכולות כבני אדם וכיוצרים ותכנית לימודים הכוללת לימודים עיוניים לבגרות, לימודי אמנות, תכנית אישית התנדבות בקהילה, טיפול וליווי אישי. ליווי התלמידים כולל, בין היתר, מעורבות כללית במעגל חייהם, מתוך אמונה בבני הנוער וביכולותיהם, ובמקביל דרישה למחויבות והשתדלות.

 


כפות ידיים במחווה של "ציטוט" על רקע שלט של סנטולוגיה

 

Know Hope הוא שם העט של האמן הפוסט גרפיטי הישראלי-אמריקאי שהחל להציג את יצירותיו ברחובות תל אביב בשנת 2005,‏ בין השאר בכיכרות השונות בעיר, בכיתובים על קירות מבנים מוזנחים ובגינות ציבוריות. בעבודותיו משתמש האמן בטכניקות המשלבות ציורי קיר, הדפסים, הדבקי-קרטון ואפילו מוביילים.

 

בתחילת דרכו הציג האמן ברחובות העיר בלבד וללא הסכמה פורמלית של הרשויות, אך כיום מציג Know Hope את עבודותיו גם במוסדות לגיטימיים כמו הביאנלה בהרצליה, פסטיבל "פצ'ה קוצ'ה" בתל אביב, ואף בחו"ל בין השאר בלונדון, בנורבגיה, בלוס-אנג'לס ובמנהטן.

 


כפות ידיים מקבצות נדבות ברחוב אלנבי בתל אביב

 

בעשור האחרון, פיתח know hope איקונוגרפיה חזותית ושפה המשמשת במטרה לשקף תהליכי חיים אמיתיים ולתעד את הרעיון של המאבק האנושי הקולקטיבי. יצירותיו מתעדות תהליכים שונים בחיים המתרחשים הן בבית ובחוץ באות לידי ביטוי בציורי קיר, יצירות המשלבות חומרים מן המוכן, תמונות,

טקסטים ועוד.

 

על ידי הצבת עבודות אלה במרחב ציבורי, מטרת Know Hope הנה להפוך את ההפרדה בין הרגשי והפוליטי שאינם "קיימים" ולאפשר לצופים לראות את עצמם בהקשר הרחב יותר של סביבתם פשוט על ידי הכרת האחד את השני. Know Hope חי ועובד בתל אביב.

 

  • אירוע התרמה לבית הספר "מוזות" ייערך במוצ"ש ה- 04.05.15, במשכן לאומניות הבמה בתל אביב בהשתתפות להקת מחול בת שבע, מופע של שלומי שבן והפסנתר ועוד. כרטיסים בטלפון: 052-5315500

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דור אבן חן
צילום: דור אבן חן
צילום: דור אבן חן
צילום: דור אבן חן
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים