שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   בעלי כרטיס אשראי? 50% שתגהצו פעם ביום

   כבר לא פרייארים: 57% בוחרים את כרטיס האשראי שלהם לפי ההטבות וההנחות שהוא מציע - בהשוואה ל-26% לפני שנתיים. ומאיזה סכום תשתמשו בכרטיס במקום בכסף מזומן?

   מכורים לפלסטיק: 35% מהישראלים מחזיקים בין 3 ל-5 כרטיסי אשראי, כך עולה מסקר שערכה חברת מסטרקארד. על פי הנתונים, לרוב הישראלים (63%) יש בין כרטיס אשראי אחד לשניים, כאשר נמשכת מגמת הירידה במספר בעלי כרטיס אשראי בודד - 26% ב-2015 לעומת 33% בשנת 2012 ו-40% בשנת 2011. 2% מהישראלים מחזיקים ביותר מ-5 כרטיסי אשראי.

    

    

   מסקר שנתי שביצעה חברת מסטרקארד, למיפוי הרגלי הצריכה והשימוש בכרטיסי אשראי, עולה כי 57% מהישראלים בוחרים את כרטיס האשראי שלהם על פי ההטבות וההנחות שהוא מציע ורק 36% משתמשים בכרטיס המונפק על ידי הבנק המנהל את חשבונם. מדובר בשינוי משמעותי בהשוואה ל-2013, אז רק 26% ציינו שבחרו את כרטיס האשראי שלהם על פי ההטבות וההנחות שהוא מציע, בעוד הרוב (63%) בחרו את כרטיס האשראי שהבנק שלהם הנפיק.

    (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
   (צילום: shutterstock)
    

   במסטרקארד מציינים כי השינוי הגדול הזה בתוצאות מעיד על כך שישראלים רבים מודעים יותר כיום להטבות שכרטיס האשראי יכול להעניק להם ולתוכניות האשראי שלהם.

    

   מרבית הישראלים (72% מהנסקרים) מעדיפים להשתמש בכרטיס האשראי בעסקאות שסכומן גבוה מ-40 שקל, בעוד רק שליש (35%) משלמים באמצעותו גם בעסקאות קטנות (40 שקל ומטה).

    

   מהנתונים עולה עוד כי יותר ממחצית הישראלים (52%) עושים שימוש בכרטיס האשראי שלהם פעם ביום או כמעט כל יום ו-32% משתמשים בכרטיס עד שלוש פעמים בשבוע. בנוסף, 29% מהישראלים ציינו כי הם משתמשים בכרטיס שלהם בתדירות גבוהה יותר היום מאשר בשנה החולפת, בעוד 49% חושבים שאין שינוי בהרגלי ה"גיהוץ" שלהם. כמו כן, 30% מההורים הישראלים משתמשים בכרטיסי האשראי שברשותם על בסיס יומי בעוד 25% הנסקרים ללא ילדים משתמשים בכרטיס רק פעם בשבוע או פחות.

    

   הסקר נערך על ידי חברת TRI בקרב 500 משתתפים (מדגם מייצג של האוכלוסייה הישראלית מגיל 18 ומעלה).

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים